jaké VHS video koupit ??

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Daemon xxx

jaké VHS video koupit ??

#1 Příspěvek od Daemon xxx »

Bohužel staré video (16 let) už dosloužilo a teï øeším co koupit. Mám víc než 100 kazet, nìkteré ještì v Secamu, takže nepøipadá v úvahu hodit do popelnice - ty filmy už neseženu na DVD (napø ès nová vlna 60.let) Docela mì rozštíplo, že JVC už skonèili s VHS. Snad Panasonic 61?? Preferuji kvalitu, a uvítal bych doporuèení servismana.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od urbanek »

Poslední VHSky prakticky všech značek bohužel kvalitativně na nic nestojí. Takže pokud nové video tak jedině snad Panasonic nebo Sony...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Panasonic NV-FJ632 - vzal jsem ho, když předchůdce mi už nestál za opravu. Moc na výběr nebylo, ale nebyl to špatný kup.
Jen Secam už neumí, na ty nahrávky jsem používal starý přehrávač Goldstar a některé jsem si přetočil do PALu. Posloužil transkodér Secam-Pal, kdysi namontovaný a po letech zase vymontovaný z nějaké televize, když už nebyl potřeba. Jen barva je šouplá o další dva řádky dolů, což při její neostrosti zase tak moc neruší.

Uživatelský avatar
ZELKA
Příspěvky: 39
Registrován: 30 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od ZELKA »

urbanek píše:Poslední VHSky prakticky všech značek bohužel kvalitativně na nic nestojí. Takže pokud nové video tak jedině snad Panasonic nebo Sony...
Naprosto souhlasím.Kvalitu vystřídala kvantita prodaných šmejdů v hypermarketech.Chodím ty podivné značky lidem domů nastavovat,takže vím jakej je to problém.Vzhledem k tomu,že dotyčný neměnil za 16 let VHSku,doporučuji určitě Panasonic 61.Přehledné menu a dobrá obsluha na začátku hodně pomůže zvládnout spoustu nových funkcí,které mají dnešní VHSky.Prodávám převážně Pan.61 a vím jak je těžké aby zákazníci vůbec pochopili a naučili se nové funkce používat.Bohužel závady v záruce bývají i u tohoto typu,takže přeji pevné nervy a šťastnou ruku při výběru.

Daemon xxx

#5 Příspěvek od Daemon xxx »

A umí ten Paòák 61 taky pøehrávat (barevnì) kazety nahrané bývalým èeským Secamem jako MESECAM? Nahrané to bylo tuším na dvouhlavé Aiwì 910. Každý prodejce tvrdí nìco jiného a žádný nechce nebo snad neumí vyzkoušet mojí kazetu (podotýkám že kvalitní ) nahranou tím MESECAMem. Ponìkud zvláštní pøístup k zákazníkovi že :?: :cry:
Urèitì to nìkdo doma zkoušel, tak neváhejte a sem s tím, díky.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Prodejce mi nevyplnil záruční list, až, jestli si video úspěšně vyzkouším. Pravda, SECAM to nemělo, ale jinak se mi jevilo jako vyhovující, tak jsem si záručák nechal dal potvrdit a video zůstalo. Ale měl jsem možnost ho vrátit a zkoušet jiné. Na prodejně totiž samozřejmě měli televizory se SECAMem, ale to ještě neznamená, že to bude plně kompatibilní zrovna s výstupem videa, jakkoli by mělo, a že mi to bude chodit s C110STII, kterou jsem ještě loni měl.
Na ty staré kazety přehrávač vyhovuje a nové v SECAMu stejně nahrávat nebudu.

Daemon xxx

#7 Příspěvek od Daemon xxx »

Tak jsem to riskl a koupil Panasonica 61 - a MESECAM umí :lol: , jinak zatím spokojenost, dokonce o nìco lepší obraz ze starých kazet, než u pùvodního starého videa. Pøièítám to jakýmsi vylepšovacím obvodùm, kterým Panasonic øíká CVC super. Uvidíme jak to bude se spolehlivostí v dobì záruky :wink:

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

re:

#8 Příspěvek od durkovic »

Ja som si pred rokom a pol kupil VCR FUNAI 29D-864 tiež mi prehraje kazety nahrate v SECAM A MESECAM a tiež ma integrovane obvody CVC.
Som s nim nadmieru spokojny.Pri prehravani starých kaziet tie farby su take osviežene a ako keby zregenerovane.

Ale tiež sa spolieham na starý dobrý dvojhlavový Tesla AVEX VM 6465.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

VCR

#9 Příspěvek od LOYZA »

Osobně bych doporučil staršího Panasonika, který má ještě mechaniku poctivou a pořádnou. To je základ, který vydrží roky! Nové mechaniky jsou poruchové a nekvalitní, ostatně jako u jiných výrobců. Opravuji to lidem a doporučuji, protože jsem těch videí opravoval tisíce. Staré Panasoniky - na ty nedám dopustit! Nové nestojí z mechanické stránky za nic! Je to smutné, ale tak to chodí. Do modelové řady 6xx skoro každý. Třeba 627 má taky ještě pořádnou mechaniku. Základem je duralová slitina a vše nástrojářsky opracované. Kdo neví jak to poznat při kupování, dnes spíše bazar, pak posvítit baterkou dovniř otvorem kazety a pořádně koukat a pokud tam bude plech, jako základ, tak nebrat! Nedávno jsem koupil v bazaru právě 427 i s DO a jen vyčistit, vyfoukat od prachu a promazat a parádní kousek na dlouhé roky provozu. Mnohdy to lidi i vyhodí a nebo to porouchané mají doma, poptat se a nechat opravit a nic lepšího opravdu neznám. Loyza.

Daemon xxx

#10 Příspěvek od Daemon xxx »

Je pravda, že starší videa mìla kvalitní šasi. Ale video z bazaru bych si nekoupil, protože nikdy nevíš, jak s ním kdo zacházel, co do nìj strkal a kolik má skuteènì odehráto. A dávat si video z bazaru opravovat v servisu, to bych musel být padlej na hlavu. Malá odboèka - kdysi jsem si dal v autorizovaném servisu jedné nejmenované znaèky opravit vymaèkané èudlíky u DO - napsali výmìna membrány, já vypláz 500 a nìjakou dobu to šlo. Pozdìji to blblo u jiných tlaèítek, tak jsem DO rozdìlal a hle - machøi v servisu na starou membránu nalepili kousky staniolu. Asi nejdražší staniol mého života. Od té doby na servisy nejen elektroniky xERU a opravy si dìlám sám (teda pokud na to mám vercajk). Takhle to bohužel u nás chodí, a tak se moc nedivím, že si spousta lidí radši koupí nový šunt, nìž by se dala okrádat a podvádìt u nìjakejch kriplù v servisu.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#11 Příspěvek od Lesnik »

Co se týče kvality servismanů, tak rozhodně jsou dobří a poctivý taky. Jen to myslím chce mít předem nějaké reference. Pak není myslím problém. Co se týče "autorizovaných servisů" tak zastávám názor, že jsou lepší a levnější "malý" opraváři. Kdysi jsem se zajímal co je potřeba splnit aby člověk mohl mít autorizovaný servis a je to hrůza. Musíš mít spoustu věcí a nejen věcí, ale na odbornost se Tě nikdo neptá. Tak asi tolik.

83.208.153.224

#12 Příspěvek od 83.208.153.224 »

Daemon xxx píše:Je pravda, že starší videa mìla kvalitní šasi. Ale video z bazaru bych si nekoupil, protože nikdy nevíš, jak s ním kdo zacházel, co do nìj strkal a kolik má skuteènì odehráto. A dávat si video z bazaru opravovat v servisu, to bych musel být padlej na hlavu. Malá odboèka - kdysi jsem si dal v autorizovaném servisu jedné nejmenované znaèky opravit vymaèkané èudlíky u DO - napsali výmìna membrány, já vypláz 500 a nìjakou dobu to šlo. Pozdìji to blblo u jiných tlaèítek, tak jsem DO rozdìlal a hle - machøi v servisu na starou membránu nalepili kousky staniolu. Asi nejdražší staniol mého života. Od té doby na servisy nejen elektroniky xERU a opravy si dìlám sám (teda pokud na to mám vercajk). Takhle to bohužel u nás chodí, a tak se moc nedivím, že si spousta lidí radši koupí nový šunt, nìž by se dala okrádat a podvádìt u nìjakejch kriplù v servisu.
Taky jsem už pár Panasonikù spravil, ale mechniky byly kvalitní a spolehlivé než se zaèaly dìlat Super Drive, Jak do nich zaèaly cpát plasty, tak stály za h*vno. Ale to už je hooodnì dávno.

Uživatelský avatar
ramaya
Příspěvky: 2
Registrován: 10 dub 2006, 02:00
Bydliště: Detva

#13 Příspěvek od ramaya »

Chcel by som kúpiť VCR. Mal by mať tieto funkcie :
- Tv tuner s českou zvukovou normou
- zálohovanie hodín najlepšie 30 minút a viac

Na značke nezáleží. Nevie niekto poradiť ?

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#14 Příspěvek od LOYZA »

Jak tu už někdo napsal, menší opravny jsou lepší. To je asi pravda, ale taky to chce brát jen jako, pořád jde o lidi. Někteří to flákají a jiní jsou poctiví. Chce to asi spíše jak někdo napsal, doporučení někoho, kdo už u něj opravoval. Koupit v bazaru, jak jsem jednou tady psal, je sice sázka do loterie, to uznávám, ale když se zadaří, pak je vyhráno. Koupil jsem v bazaru Panas. NV-SD427 a stačilo udělat základní opravu a bude sloužit roky dál ke vší spokojenosti. Možná malá rada. Kouknout na šroubky krytu. Jsou originální, černé a "neožvejkané"? Pak je to první dobrá známka. Posvítit dovnitř baterkou, jak je tam "nastláno", špína, prach a pod. Někdy i to je dobře i když to samotnému přístroji vadí. Pokud je hlava taková krásně vyleštěná, tak do ní asi nikdo nedával to hrozné co se prodává, čistící kazeta, pak je to taky dobrá známka. Oroduji za staré Panas. jelikož vím, že to je opravdové video a ne pouťová atrapa. Asi jsem krom starých Daewo, neviděl lepší. Staré Daewo má taky mechaniku z kompozitního materiálu a když se to umí opravit, spolehlivě přežije děti, tedy jejich neustálé přehrávání pohádek! Také jsem jich opravil celou řadu a letost už další dva kousky a vše je jak má být. S pozdravem Loyza.

Uživatelský avatar
JohnyBlack
Příspěvky: 2
Registrován: 11 lis 2009, 01:00
Bydliště: Prostějov

#15 Příspěvek od JohnyBlack »

Koupil jsem dům i s vybavením a mezi ním i JVC HR-J790 a JVC HR-V510 , jde někde sehnat český návod ?
Jaké jsou základní rozdíly mezi těmito dvěma přístroji ?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “