Stroje a zkušenosti

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Stroje a zkušenosti

#1 Příspěvek od triumf »

Protože tato kategorie vznikla na základě mého požadavku, rád bych pomohl při opravách těchto strojů. Protože vím, jak v tom člověk některé dny prostě tápe nabízím tímto způsobem pomoc s opravami strojů SPT16,32,DOSAN,TAjmac,MCFH,FQH,FCR,SPRY, a spoustu jiných.
Systémy Tesla , Sinumerik,Fanuc UNI pro atd.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

NC

#2 Příspěvek od DKL »

Ahoj, taky se v práci zabývám opravami NC strojù, konkrétnì SPT, SPR atp. Momentálnì naštìstí žádný problém nemám, nicménì urèitì budu rubriku obèas kontrolovat, není nad poznatky z praxe.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

NC

#3 Příspěvek od DKL »

Hned jak jsem odeslal pøedchozí zprávu jsem si vzpomnìl - kde opravují snímaèe IRC, tedy opravují tak aby snímaè fungoval dlouhodobìji, pøípadnì i s rekonstrukcí na IR diodu místo žárovky ??
S opravami napø v ITS Kolín nemám moc dobré zkušenosti, èidlo funguje øádovì mìsíce, jinou firmu jsem nenašel. Pøedem dík za odpovìdi.

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

re:NC

#4 Příspěvek od triumf »

IRC od verze 2xx posílám přímo do Larmu.Odcházející nahrazuji řadou 300 z diodami.IRC řady 100 sice opravuji sám, ale ta spolehlivost nic moc.Takže na pár strojích došlo na redukce a na IRC 300.
Snímače jiných firem nahrazuji raději Larmackými řady 300.Podle mých dosavadních zkušeností jsou na tom cenově a spolehlivostně lépe.
Oprava v Larmu stojí zhruba 2500, nové čidlo 4000, takže dost často raději koupím nové.

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

IRC

#5 Příspěvek od DKL »

Díky za dobrý tip, hned jsem se díval na jejich stránky, vypadá to nadìjnì... Jinak mám pocit že budu zanedlouho jeden snímaè potøebovat, protože dneska mi jedno SPT odmítalo pracovat když byla v programu konstantní øezná rychlost. Ale pak se ještì umoudøilo, takže asi žárovka.

Uživatelský avatar
ikar
Příspěvky: 15
Registrován: 07 pro 2005, 01:00
Bydliště: S-W SK

Sinumerik

#6 Příspěvek od ikar »

Zdravim Ta, kolega, vdaka za Tvoj dobry napad! Zrovna nedavno som mal otazku na Sinumerik, odislo VN trafo v monitore.Nastastie sa podarilo zohnat iny monitor, stary mi zostal na stole a neviem co s tym, vedel by si poradit tip na vn trafo,alebo aspon schemu vn trafa? Vdaka vopred!! :?:

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

re :Sinumerik

#7 Příspěvek od triumf »

S monitorem jsem měl zatím problém pouze z nějakými kondíky, kolísal jas. VN trafo no nevím, nejdražší verze je u nás objednat u E+A mladá boleslav. Občas používam kontakt pana Vrbu ze zlína, který se zabývá repasemi strojů, telefon případně pošlu na mail.U jakého sinumeriku to je?u 810?

Uživatelský avatar
ikar
Příspěvky: 15
Registrován: 07 pro 2005, 01:00
Bydliště: S-W SK

Sinumerk

#8 Příspěvek od ikar »

To by bolo fajn, je to asi 810, ma napajanie 15 V, zelena obrazovka uhlopr. cca 31 cm. Vdaka za tip, moj e-mail okbt@nspnz.sk. :prst:

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

re :Sinumerik

#9 Příspěvek od triumf »

810 má mám dojem napájení 24V.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Lesnik »

Moje zkušenosti s IRC z Larmu Netolice nejsou kdovíjáké, většinou dlouho nevydrží. Pokud to jde, vyplatí se vyměnit za Hendenhain.

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od triumf »

Nepropaguji LArm, ale oproti heidenhainu jsou levnější, a provedení s diodou tj. řada 300 je spolehlivá. Jinak co se týká žárovkových provedení, tak to jsou problematičtější kusy.Jinak vadných kusů odměřování heidenhain jsem již měl několik, protože u nás je převážná část strojového parku z německa.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

PLC

#12 Příspěvek od masar »

Pánové, potřeboval bych od vás poradit. Máme soustruh S50 CNC se systémem FANUC. Jedna firma nám chce modifikovat PLC program (změna systému mazání) a k tomu potřebuje, abychom PLC-program "vytáhli" ze stroje. Protože nemám žádnou dokumentaci k systému FANUC, potřeboval bych vědět, pomocí jakého softwaru a hardwaru a jakým postupem toho lze dosáhnout. Na Sinumerik mám PG-čko, na tohle nic. Díky předem za radu.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#13 Příspěvek od Lesnik »

O jaký systém konkrétně se jedná ??

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

PLC

#14 Příspěvek od masar »

Jedná se o GE FANUC serie O-T

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#15 Příspěvek od Lesnik »

S tím sem se tedy nesetkal. Jak je starý a nemá typové číslo ? Obhlídni konektory, možná má RS232 a menu jestli nemá něco v nabídce. Ale s vyhráním PLC může být problém.

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“