Staré HDD (a pokusy s nimi)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#16 Příspěvek od petr1991 »

Tak napis firme WD ze jak sa da zvysit kapacita ich diskov. Mozno ti to povedia oni, ked tu tomu nikto nerozumie :D

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Davidus »

Pod čarou..Tento příběh je vymyšlený a pevný disk samozřejmě po tomto zásahu nefungoval ani omylem ;-)
tak doufam že to někdo nezkusí :lol: Znám pár lidí co jsou schopní ten disk fakt rozdělat, i novej a v záruce. Ten článek je pro ně nebezpečný!

Když si vzpomenu na školu a na jedno individuum, kterému jsme slíbili 20kč zato, že dokáže protáhnout ukazováček trubičkou od pohybového snímače...
vyšlo to, nešla dolů :lol:

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#18 Příspěvek od Quest »

Jak píše Davidus, člověk kutilský dokáže i zázraky. Na Radioamatérské burze "Holice2008" jeden také odborník na HDD, nabízel a předváděl zázračnou vodičku (ve které byly rozpuštěny velejemné kovové částečky), a její aplikací na plotny HDD, po jejich vysušení se zviditelnila nahraná data pouhým okem. (Prodáváno cca 1dl/100Kč). Možná tu je někdo, kdo ten "zázrak" také viděl a možná i zakoupil. :D
Jistě se tímto způsobem odhalí velké rezervy v rozmístění uložených dat a netřeba proto dalších hlav. Stačí přesunout tato zviditelněná data velejemným štětečkem. Doporučuji proto nakontaktovat dotyčného vynálezce, spojit s ním síly a konkurence WD je na světě. :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Kdybys ten disk nechal jak je, po čase by mohl mít sběratelskou hodnotu protože PC sortiment každý rychle vyhazuje a upgraduje. Takhle máš leda trosku.
Možná se z toho dá použít driver 3f motorku.

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od luccas »

Jo motorek je fajný. Když se roztočí na tech 7,2k otáček, tak je to fičák. :-)

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#21 Příspěvek od Devo70 »

Z rozoberania výčitky nemám. Disky boli a budú. :) Predvčerom mi pribudli 2 kompletné staré PC (P166MMX a P200MMX). Z práce ich chceli odniesť na zberný dvor, tak som ich zachránil.
Okrem toho ešte zopár starých diskov doma mám, takže nieje za čím smútiť.

roveride

#22 Příspěvek od roveride »

ono to s tim nièením diskù po rozdìlání nebude až tak horký

onehdá mi pøestal fungovat notebookovej disk 80 gb - vydával divný zvuky a netoèil se, tak sem se ho pokusil rozdìlat , a vzhledem k tomu že nemam šroubovák na ty malý hvìzdicový šroubky, tak sem vzal modeláøskou vrtaèku s kotouèem a do štoubkù vyøíz šlic.
Potom sem ho pøipojil na externí adaptér pata>usb a koukam disk se netoèí, a ètecí hkavièky se nehejbou, tak sem splotnama násilim otoèil(a upatlal otisky prstù) a ètecí hlavièky šroubovákem rozhejbal( by mì zajmalo jak se to mohlo takhle zaseknout)

Disk se rozbìh a tak sem ho zesrandy pøipojil k 2. no￾asi, a kupodivu to disk naèetlo, a já stihnul pøehrát data co na nìm byla, potom sem ho smontoval a vrátil zpìt do notebooku, kde eštì asi tejden fungoval než definitivnì kleknul jelikož se ulomila jedna ètecí hlavièka

PS: Po opatlání jedné plotny a následném oèištìním pøiložením trika na toèící se disk pøibylo asi 80 vadnejch sektorù a 70 neopravitelnejch/nepøesunutelnejch

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#23 Příspěvek od czatlantis »

no jo, když ho rozděláš, tak neodejde hned. Jen místo 5let vydrží 2týdny...

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Zdravím a přihodím si také do Mlejna.
Kdysi jsme dělali Hokus-Pokusy s 20ti MB Hardiskama Seagate typu MFM,které však byly 5.25. Jo,ono to fakt chvíli i makalo,tak jsme na to koukali když to bylo oddeklované,jak ty hlavičky sebou mrskají.
Samosebou,že to byla pouze legrace,nebot ty hardisky už byly tzv.Mrtvolky.
Doporučuji teda: Když Ti to nevyjde rozchodit,dá se to pak použít jako dekorace na dveřní kukátko,nebo krásná podložka pod kafčo k TV bedně.
EXA

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#25 Příspěvek od czatlantis »

Jako podtácek to moc nedoporučuju- někde jsem četl, že ta aktivní hmota je jedovatá..

Jinak já jednou dělal na škole Den Otevřených Dveří v informatické učebně a měl jsem tam oddeklovanej 650MB HDD a asi tak první hodinu se na něj dalo kopírovat a dokonce i číst. Další hodinu už se na něj dalo jen nakopírovat ale přečíst to nešlo no a pak už DOD skončil, tak jsme ho vzali šroubovákem po plotnách :lol:

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#26 Příspěvek od Quest »

Dobrý též jako kráječ nudlí do polévky. A vydrží déle než v PC :D

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od workhard »

Věším to kolem kanadských borůvek. Krásně se to blýská a nekoroduje 8-)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#28 Příspěvek od Quest »

To workhard. Proč kolem borůvek, také Ti je kradou špačci?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od workhard »

Špačci ani nee,spíš kosáci.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od stepa »

Jo a ty fialový houna co mám po nich na autě :eyecrazy: :twisted: :brutalbox:

Sry za OT
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“