To teplo už lezie na mozog aj niektorým veciam...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od michalnb »

rnbw píše:Pri spajkovani SMD nie je nic horsie ako hnusny tupy hrot.

Vybava na BGA by sa mi tiez hodila.
Aj ked SMDčka moc často nerobím, súhlasím s tebou. Naposledy(asi pred mesiacom) som menil LEDky v mojej záložnej N3310 - len tak z prče a to pero čo bolo zhodou okolností na na fotke tiež nedisponuje extremne ostrým hrotom. Nebolo to spájkovanie, ale skôr také hnusenie. Keď k tomu pridáš ešte absenciu regulácie teploty, čudujem sa že to chytilo. Naštastie kamarát ma pustil ku svojej teplovzduške v mobil-šope a hneď sa to "vyčírilo".
Naposledy upravil(a) michalnb dne 08 srp 2009, 23:29, celkem upraveno 1 x.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#32 Příspěvek od Davidus »

michalnb píše:Veď časom pôjdu ceny dole, lebo šikovných čínskych detí pribúda. Takto o rok už možno budeme všetci robiť teplovzduškami SMDčka. 8-)
jo a co tejden na reklamaci že se rozpadlo to a ono, že to zabilo toho a tamtoho, a že kvuli tomu vyhořel barák :lol:

Uživatelský avatar
patt_01
Příspěvky: 514
Registrován: 07 led 2008, 01:00
Bydliště: Brandýsek
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od patt_01 »

michalnb píše:Tak som to dnes poriešil a polepšil sa. Skočil som do .......u a kúpil akciové pero aj z reguláciou za 33euroklackov. HQ ma zatiaľ nesklamalo. Ale poviem Vám, to je hneď onakvejšia robotka! Nie ako to všetavné baranidlo na 230V. Stanička má síce asi 3kg, ale aspoň sa mi to na stole neprekotí :D
Jo tuhle pájecí stanici mam doma taky, ale už asi 3 roky, tehdy stála snad kolem 2000Kč, už si to nepamatuju...
Akorát se mi zlomil drátek v kabelu v rukojeti, takže jsem musel kabel zkrátit, zaletovat a jelo se dál...

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od PvvS »

Rostav píše:Jak se vám pracuje s těma bezolovnatýma pájkama? Taky se tomu nechce moc lesknout a vypadá to jak letování se studeným cínem. Ví někdo o nějaké dobré? Nebo ta předešlá debata byla o nich? Mám v tom hokej.
Lesknout se ani nebude. Jinak je to smejd prvni tridy . Zatim akorat mizerna vzlinavost, musim mit jiny tavidla, hnusnej vzhled. Zlata klasika. Kor pokud jde o olovnatou pastu. Prefouknu a je to jasne videt. U bezolova ani rana.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od michalnb »

Davidus píše: jo a co tejden na reklamaci že se rozpadlo to a ono, že to zabilo toho a tamtoho, a že kvuli tomu vyhořel barák :lol:
To už patrí k životu. :D Keď tak, pôjdem kúpiť do TESCA, kde som stálym a "obľúbeným" zákazníkom. Verím tomu že keď ma uvidia, vykašlú sa na reklamačný poriadok :lol:
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“