LCD Benq Q7T3 - OPRAVENO!

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Riggs1
Příspěvky: 30
Registrován: 16 říj 2006, 02:00
Bydliště: Uherský Brod

#16 Příspěvek od Riggs1 »

Zdravím, po delší době jsem se zas dostal kousek dál ale stále je něco špatné.
Vyzkoušel jsem všechny transformátory - jsou v pořádku a parametrama shodné. Vyměnil jsem zovu všechny 2SC5707.
LCD jsem připojil k PC a po zapnutí vidím plochu windows ale nefunguje podsvícení.
Jak odpojím monitor a nechám jej chvíli tak přejde do stand by - oranžová LED (tak jak je na fotce mémho druhého příspěvku) a najedou se zapne podsvícení a svítí.
Pokud tomu rozumí správě, tak část kde jsou ty trafa, kondíky a 2SC5707 je v pořátku protože protže se rozsvítí podsvícení při přechodu do stand-by ?
Možná se ptám podruhe, ale je tedy vada v těch FU9024 případně někde okolo?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Nejako opacne ti funguje to spinanie podsvietenia...

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#18 Příspěvek od petr1991 »

nemas tam inaci mosfet jako tam ma byt /na zapinani invetroru/ ?

alebo ked sces mozes si tam dobastlit nejaky invertor /myslim taky jak TTL/ k temu FET-u, mozno by to slo zaradit hned za vystup ridiciho procesora... teda ked temu trochu viec rozumis /ale asi by sas neptal/...

Uživatelský avatar
freedigital
Příspěvky: 63
Registrován: 29 pro 2006, 01:00
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od freedigital »

Zhrniem to... Nad tymito LCD od BENQ-u laborujem uz 3 roky a mam ich za sebou asi 1700... citate dobre :) a dnes ich uz opravujem na cas... (rekord s rozoberanim mam 7 a pol minuty ale stale sa lepsim :) ) ale dost srandy... V skratke ak ostava svietit LCD na bielo mosfet co budi 5707cky je nespravny... Najlepsie tam dat original ale bezne som tam daval aj klasiku IRF v TO220 puzdrach... Dovod odpalovania nieje ani tak studak na pulznych trafkach zo strany spojov ale treba preletovat trafka podsvietenia na strane suciastok. Tie malicke piny trciace okolo. BENQ je totiz po novom co sa cinu tyka ochudobneny o olovo a tak studaky vznikaju neskutocne rychlo... Dnesna odprava uz vyzera tak ze vymenim prepalenu poistku na doske ktora privadza napajanie do podsvieteni, Vymenim jediny vadny 5707 a preletujem studaky na trafkach a hlavne tie piny na trafkach samotnych... Zlozim a uz ani netestujem. Proste sa uz nevratia... :)
<strong>Za nasich cias elektrika nebola... Aj ta co bola triasla, ani sa nebolo coho chytit... <br /></strong>

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#20 Příspěvek od jarda_k »

Tak to je odvážné tvrzení. Já spravoval ty invertory sice jen 2 ks, ale u obou monitorů byl špatný ještě alespoň jeden 220N svitek. Jinak jsem ty tráfka taky samozřejmě proletoval z obou stran.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, raz som mal studenak na tom kondiku, druhykrat mal odpadnutu nozicku...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#22 Příspěvek od miroja »

... Dva rozne monitory Benq, na oboch po jednom vadnom (nafuknutom) kondiku - v oboch pripadoch ten horny,asi preto, ze je viac zahrievany + tranzistory v prislusnom menici...

Uživatelský avatar
Riggs1
Příspěvky: 30
Registrován: 16 říj 2006, 02:00
Bydliště: Uherský Brod

#23 Příspěvek od Riggs1 »

Vyměnil jsem znovu již vyměněné IRFU 9024, při přechodu do stand by režimu se podsvícení již nerozsvítí.
dal jsem tam přesně:
http://www.ges.cz/?page=index&or=sort&i ... ES04913332

Monitor po připojení k PC nezapne podsvícení, obraz plochy je ale vidět.
Vzhledem k tomu že z předchozí chyby po přečchodu do stand by se podsvícení rozsvítilo, usuzuji že je invertor dobrý, ale jaký je důvod že se nechce zapnout ? Už nevím co stím, kdyby náhodou měl někdo celou desku i s invertorem navíc rád bych odkoupil.

Riggs

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#24 Příspěvek od petr1991 »

Keby sis s tim vazne nevedel rady - poradim taku vec. Ja sem mal tez zopar monitorov ktorym neslo podsvietenie a neslo opravit. Tak sem kupil od PC tuningeru CCFL invertor , zapojil sem ho cez relé na zdroj. Civku relé spinam cez tranzistor, jeho bazu cez odpor na + zelene diody /kontrolky/. Ona totiz sviti len vtedy, ked je monitor zapnuty, a teho sem vyuzil... Monitory doteď šlapou /z jedneho takto upraveneho ti akurat pisem.../.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#25 Příspěvek od Duvsan »

Jenom pro moji zvědavost - může být za tím fláklej procesor?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Procesor tazko - ten je na druhom plosaku a myslim, ze neovlada ten FET priamo (ale neskumal som to).

Uživatelský avatar
Riggs1
Příspěvky: 30
Registrován: 16 říj 2006, 02:00
Bydliště: Uherský Brod

#27 Příspěvek od Riggs1 »

Pánové stal se zázrak, monitor je již funkční.
Stalo se to tak, že jsem jej znovu zkusil připojit k PC a zkusil jsem se dostat do OSD a přidat trchu JAS a ono ejhle podsvícení naskočilo a funguje jak má.
Jedniné co mě trochu trápí je, že se zas při přechodu do standy by rozsvítí podsvícení, ale tu už ani tak nevadí stačí jej vypnout kompletně.


Takže ještě jednou pro schrnutí co a jak u těchto LCD:

1. Zkontrolovat pojistku
2. Nejlépe vyjmnou a kompletně přepájet transformátory.
3. Zkontrolovat 2SC5707 a IRFU9024 případně vyměnit vše.
4. Vyměnit Elektrolyty
5. Kompletně přepájet PCV jsou tam opravdu strašné studeňáky viz mé první foto
6.
7.
8.
9.
10.

Děkuji všem zúčastněným za rady.
S pozdravem
Riggs

Uživatelský avatar
Riggs1
Příspěvky: 30
Registrován: 16 říj 2006, 02:00
Bydliště: Uherský Brod

#28 Příspěvek od Riggs1 »

Ostatní body budou pravděpodobě individuální 8-)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od jezevec »

Ono to NENÍ OPRAVENO, závada která se "opraví sama" se vrátí.

Uživatelský avatar
dzan
Příspěvky: 33
Registrován: 13 srp 2005, 02:00

#30 Příspěvek od dzan »

Stalo se tohoto roku,mi to samé,nakonec na hlavním kondiku na zdroji byla vevnitř uhnilá nožička,zvenku prakticky nebylo vidět, nejprve monitor dlouho nabíhal a později naběhl jak se chtělo,ovšem modrá kontrolka svítila a reagovala na signál,ale ve skutečnosti nenaběhl nebo s velkým zpožděním.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“