MAX232 zapojení a funkènost

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladislav37
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2009, 02:00

#76 Příspěvek od ladislav37 »

No, pokial to nefunguje pri tom poslednom pripade, to znamena ze mas niekde chybu v programe...

Mimochodom vies ako funguje klavesnica? Je tam 5V logika, tak naco MAX-ko?

Tu mas nejaky link...

http://www.beyondlogic.org/keyboard/keybrd.htm

Návštěvník

#77 Příspěvek od Návštěvník »

michalino píše:Pánové, to vše jsem zkoušel.....

zkrat a prázdný kontakt tam enní, protože když vyndám MEGU z patice a do té patice dám drátek , který spojuje RXD a TXD a pustím to na terminál, tak se mi vrací na terminál to, co maèkám za klávesu....tak to v pohode funguje
Mohl by sis ještì jednou pøeèíst ten mùj pøíspìvek a odpovìdìt na dotaz a zkusit to propískat?

Návštěvník

#78 Příspěvek od Návštěvník »

ladislav37 píše:No, pokial to nefunguje pri tom poslednom pripade, to znamena ze mas niekde chybu v programe...

Mimochodom vies ako funguje klavesnica? Je tam 5V logika, tak naco MAX-ko?

Tu mas nejaky link...

http://www.beyondlogic.org/keyboard/keybrd.htm
No ty jseš dobøe mimo, co RTC, už chodí, že tady tak chytøe radíš?

Uživatelský avatar
michalino
Příspěvky: 348
Registrován: 03 srp 2009, 02:00

#79 Příspěvek od michalino »

Když z patice vyndám ATMEGU a propojim drakem RXD a TXD takna pinu 11 a 12 MAXE, ted yv urovni TTL po pripojeni diody mi pouze sviti, neblika....kdyz odpojim propojeni mezi RXD a TXD tak pin 11 nesviti a pin 12 sviti....vse pri 300 baud

nekmil(nepøihlášen)

#80 Příspěvek od nekmil(nepøihlášen) »

$regfile = "m8def.dat"
$crystal = 1000000
$baud = 9600
Dim Znak As String * 1
Do
Znak = Waitkey() 'pøíjem jednoho znaku z RS232
Print "Prijaty znak: " ; Znak 'vyslání zpìt po RS232
Loop Until Znak = "k" 'jestli pøijatý znak je "k" - konec smyèky
End 'end program

Návštěvník

#81 Příspěvek od Návštěvník »

Mohl bys ty tisíckrát kontrolovanej michalino prosím odpovìdìt na dotaz?

Nemáš vakl v patici té megy, máš tam precizní nebo obyèejnou nebo to máš v nepájivém poli? Jestli jak jsi tam strkal tu propojku se patice nerozehnula a pin 2 nemá kontakt. Pískni pøímo pin 2 na pouzdøe megy proti pinu 12 pøímo na pouzdøe MAXe. Protože jinak už si to nedovedu vysvìtlit.

Nebo se mám na to ti tu dál radit 🤐?

Uživatelský avatar
michalino
Příspěvky: 348
Registrován: 03 srp 2009, 02:00

#82 Příspěvek od michalino »

Omlouvám se, ukouším postupně vše...

Mám MEGU v zelené patici v kontaktním poli a už jsem zkoušel přímo na pin2 dát drátek směr pin 12 maxe a nic

Nekmile, děkuji za program, taky jsem uz zkousel v teto podobe:


$regfile = "m8def.dat" ' specify the used micro
$crystal = 1000000 ' used crystal frequency
$baud = 2400 ' use baud rate
$hwstack = 32 ' default use 32 for the hardware stack
$swstack = 10 ' default use 10 for the SW stack
$framesize = 40 ' default use 40 for the frame space

Dim A As Byte , S As String * 2
'until ESC is pressed
Do
A = Waitkey() 'wait for a key
Print Chr(a)
Loop Until Inkey() = 27

End

a jako vzdy NIC...

a pritom kdyz vyndam tu megu a propojim RXD a TXD tak ty znaky se vypisujou ...me uz z toho asi ...... odvezou

Návštěvník

#83 Příspěvek od Návštěvník »

michalino píše:me uz z toho asi ...... odvezou
Už aby to bylo.
Máš multimetr? Jestli jo, je to tak složitý pøepnout ho na propískávání a jeden hrot pøiložit na pin2 megy a druhý na pin 12 MAXe? Mám totiž pocit, že se tu na tìch 6 stránkách (+ x dalších o LCD displeji) øeší 🤐 nepájivé pole. :evil:

Uživatelský avatar
michalino
Příspěvky: 348
Registrován: 03 srp 2009, 02:00

#84 Příspěvek od michalino »

.....achjo...

ano, propiskavani piskalo mezi pinem 2 a 12 a taky 3 a 11 vse v poradku...

musi byt v poradku, kdyz po vyndani megy z patice vse funguje po propojeni RXD a TXD..... vyslat text na terminal jde .... vlozit neco do terminalu nejde... ani na jednom ze dvou pocitacu, ktere jsem zkousel

Návštěvník

#85 Příspěvek od Návštěvník »

michalino píše:musi byt v poradku
A co tu teda øešíme, když všechno musí být v poøádku, všechno je 990x kontrolované?

Uživatelský avatar
michalino
Příspěvky: 348
Registrován: 03 srp 2009, 02:00

#86 Příspěvek od michalino »

999 x ... se mi zda... nejsem drzy to ne...to jsou me domnenky, snazim se psat vse co se tu na stole deje...

Uživatelský avatar
popopepe
Příspěvky: 548
Registrován: 26 říj 2005, 02:00

#87 Příspěvek od popopepe »

A co to zkusit u zdroje?
http://avrhelp.mcselec.com/uart.htm
Myslím, že je na té stránce popsáno téměř vše, co potřebuješ?

Uživatelský avatar
michalino
Příspěvky: 348
Registrován: 03 srp 2009, 02:00

#88 Příspěvek od michalino »

Já Vám všem děkuju za pomoc...Vážím si toho, opravdu, protože v okruhu mi nikdo nepomůže, zítra zajdu koupit nové nepajive kontaktní pole....a napíšu, jak to dopadlo...nechám si vyrobit plošný spoj a podle jednoho návodu si ho napájím....dám vědět , jak to dopadne, nevzdávám to přátelé a ještě jednou díky ! Dám Vám vědět, i kdybych přišel na to,čím to je... ať se poučí někdo, kdo bude mít stejný problém....dobrou noc....

Návštěvník

#89 Příspěvek od Návštěvník »

Kdyby sis radši koupil pájku, univerzální plošòák a pár precizních patic a na vaklboard se vy....

Uživatelský avatar
michalino
Příspěvky: 348
Registrován: 03 srp 2009, 02:00

#90 Příspěvek od michalino »

Dobrý den přátelé,

předev všeho Vám chci poděkovat za Vaše rady a podporu, jelikož vše vyústilo do dnešního dne, kdy se vše rozjelo...

k dostani byl pouze MAX232A a k tomu jsem nakoupil patricne soucastky, stejne jako novou megu...
Přišel jsem domů a začal kutit podle:

http://praveendb.files.wordpress.com/2009/05/uart3.jpg

Přátelé, po prvním spojení se vše rozjelo....a co víc....
Funguje to i s původní megou a co víc...je to paráda....

děkuji Vám ještě jednou tímto a budu velmi rád, pokud informace v tomto vlákně někomu dále pomohou, jelikož mě za tu dobu velmi pomohly v tom, že jsem v tématu MAX232 pružnější minimálně ve smyslu kontroly jeho funkčnosti a co se týče bascomu, poznal jsem toliko nastavení seriového portu, ze opravdu to, co je napsano zde kazdemu postaci ....

děkuji Vám a přeji krásný den všem..


PS: přesto Vás prosím o radu... dal jsem atmegu8 do programátoru s tím, že ji nastavim fusebity tak, abych mohl pouzit 16MHz krystal...

nastavil jsem , zaskrtl v ponyprog 2000 tedy pouze: CKOPT, dal jsem WRITE a ejhle.... napsalo mi to, jako ze nemuze se zapisovat, ze device je neznamy...tak jsem chtel precist fusebity a ani to nejde...megu mam tedy odrovnanou... předtím jsem zkoušel nastavit pro externi krystal 16MHz toto: CKOPT BOOTSZ1 BOOTSZ0 a ejhle to same a ještě předtím jsem zkoušel odskrknout všechno = nic nebylo zaškrtnuto a ejhle to same... dnes tedy jsem utratil 3atmegy8 * 35Kč= 135Kč

Přitom interní oscilátor a fuse bity pro něj umím číst měnit i zapisovat, to jde....

Mám ještě 2 megy, prosím Vás proto o radu, co delam spatne? Uz mam prichystany 16Mhz oscilator, 22pF kondenzatory, jen ta mega v obvodu chybi....chci se dostat timto na 19200 baud

používám Atmega8-16PU, mám 16Mhz krystal a 22pF kodíky
Programování nemám součástí aplikace, mám pouze patici, nemám při programování připojený krystal, ani nic jiného - programuji přes jiný drát a nemám s ním problémy...pouze teď s výše popsaným.....

děkuji moc

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“