výroba optické závory do auta

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
uba1

výroba optické závory do auta

#1 Příspěvek od uba1 »

Potøeboval bych zhotovit optrickou závoru pro automobil. Vidìl bych to tak, že koupím hotový funkèní výrobek, který si pouze zapojím. Potøebuji tedy nìkoho, kdo vymyslí a zhotoví výrobek podle mé specifikace.

Jako základ bych vidìl optickou IR závoru bìžnì prodávanou - http://www.e-conrad.cz/infracervena-sve ... m+dp46431/

Závora by byla pøipojená pøez pojistku a spínala by se vypínaèem.
Optická závora by pøi pøerušení mìla spustit sirénu.
Siréna bude v provozu pouze urèitý èasový interval.
Zaøízení bude sloužit ve venkovních podmínkách.
Ostatní doplní zhotovitel.

Hledal jsem komerèní øešení, ale nikdo takové výrobky nenabízí. Od zaøízení si slibuji zabezpeèení prostoru pod automobilem, kde se bude hídat narušení prostoru pod obouma prahama a zadní èástí automobilu.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#2 Příspěvek od kbulda »

Krádeže paliva ?

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Bernard »

Spíš bych to řešil ultrazvukovými čidly, jako jsou parkovací senzory, ona ta optika a marast na podvozku k sobě moc nejdou. A taky by to možná plašilo drobné zvířectvo, aby se neprocházelo pod autem a nespouštělo poplachy.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Taky nejsem přesvědčený o tom, že tam optika bude stabilně chodit.
Ještě tak kapacitní snímač přiblížení nebo i ten ultrazvuk (co takhle zkusit ty zaprasenícelkemvzdorné parkovací senzory, co už tu radil Bernard?).

Jestli právě nejde o ty kuny, nějak jim voní ekologický fridex a jdou po hadicích (u haťapek přitom často skončí i přívod od zadní lambdasondy, protože cestou překáží).

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »

Kunam hlavne chutnaji u starsich aut VN kabeky, ty dokazou uplne uzrat.
K optozavore - jak pise Hill a Bernard - nespolehlive uz proto, ze bude dochazet k silnemu znecistovani vysilace i prijimace. Kdyby ses presto rozhodoval pro toto reseni, vyrob si ho sam - na vysilaci strane pouzij libovolny vyrazeny dalkovy ovladac [od TV, stareho videa atd], na draty pod auto upevni jeho vysilaci diodu [diody], jako prijimac pouzij hotovy obvod [TSOP..] a na vyhodnoceni 1 tranzistor s rele. Naklady kolem stovky.

uba1

#6 Příspěvek od uba1 »

Všem moc dìkuji za odpovìdi. Ano jde o opakované krádeže paliva. Je to skoro nemožné zabezpeèit. Optickou závoru jsem navrhl, protože má jasnì dané chování pøi pøerušení. U parkovacích senzorù vùbec netuším jak je pøidìlat k sirénì. Ani nevím jak bych nastavoval vzdálenost, jde o øídící jednotku èidel, která je pro mì black-box. Jediné øešení je kamerový systém s nahráváním v hodnotì kolem 20 000,- Kè a nejistým výsledkem.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#7 Příspěvek od bu2520 »

jakkékoliv čidlo může detekovat hlodavce hmyz atd, kamerový systém leda na to že člověk vidí rozplizlou postavu jak mu krade, osobně bych vyděl nejlepší mechanické zabezpečení, třeba nějaký atypický výpostní šroub nebo upravit původní , já měl kdysi podobný problém a vyřešil jsem ho , že mi na soustruhu srazili šestihlan do kulata a vyfrézovali dvě drážky a na to klíč, který jsem mimochodem v životě nepoužil.

uba1

#8 Příspěvek od uba1 »

Zabezpeèení je velice komplikované. Zlodìj používá akuvrtaèku. Nádž už všech automobilù je z plastu. Bohužel i se železem si akuvrtaèka poradí. Další možností je asi detektor pohybu namontovat zespodu pod auta. Ten sepne také pøi urèité události. Pár falešných poplachù jsem ochoten obìtovat.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#9 Příspěvek od bu2520 »

jeli to tak asi bych volil otřesový spínač

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“