OVP CTV 2181

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#16 Příspěvek od Pesko »

Na overenie, či v tomto prípade nedošlo iba ku náhodnému prepísaniu hodnoty V size je jednoduchý recept. Osadiť do objímky DIL8 čistú pamäť 24C08. Po zapnutí TV procesor do nej prepíše default hodnoty. Potom sa uvidí ,aký bude vertikálny rozmer. Určite bude väčší ako doteraz a bude ho potrebné dostaviť iba o niekoľko mm.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

Pesko píše:Na overenie, či v tomto prípade nedošlo iba ku náhodnému prepísaniu hodnoty V size je jednoduchý recept. Osadiť do objímky DIL8 čistú pamäť 24C08. Po zapnutí TV procesor do nej prepíše default hodnoty. Potom sa uvidí ,aký bude vertikálny rozmer. Určite bude väčší ako doteraz a bude ho potrebné dostaviť iba o niekoľko mm.
To je dobrý recept. Koukám, že jsi přesvědčen o přepsané hodnotě v menu. Já o tom tak přesvědčený nejsem. :wink:

Uživatelský avatar
eustace
Příspěvky: 40
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#18 Příspěvek od eustace »

ok dakujem za odpovede... vyskusam tu pamat a uvidime. ale vstup do SM by som poprosil.

Uživatelský avatar
eustace
Příspěvky: 40
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#19 Příspěvek od eustace »

takze pani bola to pamat 24c16,prelozil som zapol zapisala sa a bolo treba velmi jemne doladit sm,nakoniec som nasiel aj vstup do sm... dakujem Pesko.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#20 Příspěvek od Pesko »

pajosek2 píše: Nedělej to :!: :!: :!: Je až to poslední řešení.
kondik píše:ale aj tak tomu neverím.
Mysteri píše:No neviem, ale na OVP /aj tie posledné/ sa mi v živote nestalo,.........:
masar píše:... Koukám, že jsi přesvědčen o přepsané hodnotě v menu. Já o tom tak přesvědčený nejsem. :wink:
eustace píše:takze pani bola to pamat ....... dakujem Pesko.
Tak už veríte teraz ???????
Prepísanie niektorej hodnoty alebo chyba iba niektorých programovacích bodov v pamäti Eeprom nieje nič neobvyklé.
Aj teraz som tu mal na opravu TV Otava (chassis LX) s poruchou hor. aj vert. synchronizácie. Podozrieval som samotný TDA8842. Vybral som ho ,osadil päticu a vyskúšal nový kus ale bolo to to isté. Nakoniec sa ukázalo ,že chybu spôsobovala pamäť 24C08.
Niekedy vlani tu na fóre niekto napísal v súvislosti s opravou TV Sony : ....keď už si nevieš rady , tak vymeň pamäť ........

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

Pesko píše: .....
Niekedy vlani tu na fóre niekto napísal v súvislosti s opravou TV Sony : ....keď už si nevieš rady , tak vymeň pamäť ........
A u takových Panáků je někdy lépe s tou pamětí i začít (ale předem naprogramovanou), zvláště, když nevíš, zda se na závadě "nepodepsala" třeba bouřka a než se v té telce "úplně zahrabeš" :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“