3 prijimace na 1 antenu

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

3 prijimace na 1 antenu

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Zvladne Diseqc techto prijimacu prepinat i oba ozarovace monoblok konvertoru, kdyz ma Diseqc k dispozici jen 4 porty?

Nevim totiz, jestli se u konvertoru s vice vstupy musi tyto vstupy volit prislusne na prijimacich, nebo na nich staci prepinat jen ozarovace konvertoru pro prislusne druzice.

Jestli to nepujde, tak bych koupil konvertor jen s jednim ozarovacem.

Nevim, jestli jsem to popsal dost srozumitelne o co mi jde.
3 prijimace jsem jeste neozivoval.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Vic zmatene jsi to napsat nemohl co ? Na to, ze se v oboru pohybuju 10 let ti moc nerozumim.
Diseqc - je komunikacni protokol, sam osobne nic neprepina a neni v zadnem prijimaci fyzicky.
Diseqc prepinac je zarizeni, ktery zpracuje standardizovany protokol a prepne jeden z x vstupu na vystup (nebo otoci motorem)
Pro 3 prjimace potrebujes predevsim konvertor QUAD (se 4mi vystupy). Pokud chces prjimat signal z vice jak jedne druzice, potrebujes tech QUADu tolik, kolik druzic chces prijimat - chces prijimat 2 druzice, potrebujes 2 QUADy.
Jejich vystupy prepinas temi Diseqc prepinaci, pro tri prijimace a dve druzice potrebujes 3 dvouvstupe Diseqc prepinace
za urcitych podminek muzes pouzit tzv. MONOBLOK QUAD, ktery obsahuje 2 QUADy a 4 Diseqc prepinace v sobe. Tem ovsem musi "ladit" s parabolou, vasto to nesedne a vysledky nejsou nic moc a hlavne v pripade zavady musis vymenit cely ne zrovna levny QUAD mONOBLOK. O problemove kompatibilite prijimac - diseqc prepinac by se dalo taky hodne napsat.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Hejnicek »

Jedna se mi o pouziti konvertoru Monoblok Quad se 3-mi prijimaci.
Jednoduse receno - muze to z principu fungovat?
Nevim, jestli na to moznosti "protokolu" Diseqc staci.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Hejnicek píše:Jedna se mi o pouziti konvertoru Monoblok Quad se 3-mi prijimaci.
Jednoduse receno - muze to z principu fungovat?
Nevim, jestli na to moznosti "protokolu" Diseqc staci.
Fungovat to bude, staci na to moznosti nastaveni protokolu Diseqc na vsech prijimacich.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Hejnicek »

Uz to fachci. Funguje to dobre.

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“