Mobilní CB anténa

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#16 Příspěvek od mihal »

Antenu mimoriadne podobneho vzhladu pouzivame pre gsm a pre 868MHz.

Uživatelský avatar
ok1f
Příspěvky: 239
Registrován: 11 zář 2006, 02:00

#17 Příspěvek od ok1f »

Ono to i vychází, jestli se nepletu, tak lambda u 868 MHz je 34 cm. Ale na té krabici a bylo to originál zabalený, bylo napsáno že je určena pro CB.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

mihal píše:Antenu mimoriadne podobneho vzhladu pouzivame pre gsm a pre 868MHz.
:D
Ein Volk, Ein Aussehen, Eine Antenne :wink:

ok1f, můžeš nám sdělit toho prodejce a vyfotit ten original obal?

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#19 Příspěvek od jasin »

Jak tu už bylo řečeno, reklamuj tu anténu u prodejce. Bude asi přerušený spoj v konektoru nebo v patě.
Je to cívkou zkrácená 1/4. V provedení 5/8 by byla na auto moc dlouhá, nebo by musela být cívkou zkrácená ještě víc a účinnost bude stejná.
Vrátit - reklamovat. Záruka je dva roky.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
ok1f
Příspěvky: 239
Registrován: 11 zář 2006, 02:00

#20 Příspěvek od ok1f »

Ten obal mám doma a dostanu se tam až navečer a prodejce byl jakýsi pam Špína, ve stánku na radioamatérském setkání v Holicích. Byl to oficiální prodejce, stejně jako tam byly stánky GM, GES, Allamat...

Uživatelský avatar
agent000
Příspěvky: 50
Registrován: 28 bře 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od agent000 »

Dikobraz píše:
agent000 píše: Pokud chceš pro začátek něco nenápadného možná by se ti mohla líbit anténa typu Boomerang. délka zářiče je 2-3metry a délka protihávy asi 1,5m.
Jak to chceš uchytit na střechu auta? Navíc předpis říká , že výška vzpřímené antény na vozidle nesní přesahovat 1,6 m nad střechu vozidla a musí mít atest pro ČR.
Fajn já jsem myslel 5/8 základnovou a neuvědomil jsem že ta 5/8 se dělá zkrácená i na auto. :oops:

Uživatelský avatar
ok1f
Příspěvky: 239
Registrován: 11 zář 2006, 02:00

#22 Příspěvek od ok1f »

Z magnetu kouká trn se závitem. Ten je propojený s kolíkem v konektoru PL. Na trn je našroubovaný ten váleček a ten už obvod nemá, je přerušený. Napadlo mě, jestli není možné, že by ten proutek byl spojený s trnem kapacitně a když měřím kapacitu toho válce, je cca 8 pF, což se mě zdá na takový kmitočet málo. Tak to asi bude ten problém.

Uživatelský avatar
ok1f
Příspěvky: 239
Registrován: 11 zář 2006, 02:00

#23 Příspěvek od ok1f »

A taky je v háji stanice. Nemáte někdo schema allamat 294?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

ok1f píše:A taky je v háji stanice. Nemáte někdo schema allamat 294?
Nj, taky když se vysílá do nepřizpůsobený, nebo téměř vůbec žádný zátěže, není divu, že si to koncový trand rozmyslí a odletí někam, kde ho nebudou tolik trápit... Možná by stálo za to toho prodejce najít a označkovat mu ciferník, minimálně účtem za opravu té Allamatky - protože on tu "anténu" prodal jako k ní určenou...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
daihatsu
Příspěvky: 29
Registrován: 18 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pecky
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od daihatsu »

Tøeba tady je možné schema radiostanice stáhnout
http://www.cbradio.cz/doc/Allamat/294%20New/
:oops: Zdraví tì daihatsu

Uživatelský avatar
daihatsu
Příspěvky: 29
Registrován: 18 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pecky
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od daihatsu »

Ještì k té anténì.Pøedpokládám že jsi anténu mìøil na støeše auta,mimo dosah stromù a co je hlavní,že jsi nezkracoval kabel který by u 1/4tky anteny ( mìl by být 2,75metrù jestli se nepletu) Pokud jsi koax u anteny nezkrátil,také dìlá velké problémy pokud ten koax stoèíš do kruhu a necháš stoèený. :wink: daihatsu

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#27 Příspěvek od jardajar »

No jestli anténa takhle tancuje se změnou délky koaxu, tak stejně neni naladěná a "přizpůsobení" dělá koax... Potom se ale vyzařuje i z něj a většina energie se vyzaří někde v autě. (stejně jako přijme)
Jinak pan Špína (Spina?) je myslím od Allamatu (neříkám že to musel být on)...

Uživatelský avatar
daihatsu
Příspěvky: 29
Registrován: 18 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pecky
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od daihatsu »

Má zkušenost s CB v autì a s použitím antény je taková jak píšu.Pokud u kterékoliv autoantény zkrátíš kabel,tak tuto anténu již nenaladíš.Já osobnì u auta používám trošku vìtší anténu "Turbo 3000" 170cm a radiostanici Allamat 295.Jinak nevím jak je to pøesnì s tím pøedpisem pro délku antény.Pokud se nepletu tak v nìm je psáno o anténì pro autorádio.Homologace je nutná to je jasný.daihatsu

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Dikobraz »

jardajar píše: Jinak pan Špína (Spina?) je myslím od Allamatu (neříkám že to musel být on)...
Potvrzuji , ten pán je technik firmy Allamat.

Uživatelský avatar
ok1f
Příspěvky: 239
Registrován: 11 zář 2006, 02:00

#30 Příspěvek od ok1f »

Pan špína má firmu Radiopoint (Příbram) a po telefonické domluvě se ke všemu staví rozumně. Anténu už mám zabalenou, říkal, že ji mám poslat na dobírku. Tak doufám, že dodrží slovo a balík si převezme.

Pokoušel jsem se vyhledat, kde mají koncový KTC 2078, ale ani u GES, ani GME jsem neuspěl - nevíte, kde by ho měli? Ta stanice mě vyhovovala a rád bych ji dal dohromady. Když vyměním koncový tranzistor, zak se koncový stupeň musí doladit, nebo v tom není problém?

No a vyhrabal jsem starší CB Line, délka prutu je 130, kabel 5m. Je to něco úplně jiného, skoro všechno ven, skoro nic zpátky. Ale změna délky prutu na PSV v podstatě nemá vliv. Takže příčina bude v délce kabelu?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“