ORAVA C 459

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

ORAVA C 459

#1 Příspěvek od daton »

Původně jsem s tím nechtěl otravovat ale vzhledem k tomu že mezi vámi bude spousta zkušeností tak se zeptám:
Klasika výměna BU508 a c220M v bázi. Pak ještě 100M v ve zdroji. Ten šlape no ale když TV zapnu ťukne VN ale hned vypadne a přitom se kontrolka tváří zeleně. Stejné je to když to vypínám. Osciloskopum jsou na vývodu IO budiče dvojce minimální střída asi 0,1V ale na 8 jsou velké pulsy. Něco mi to asi blokuje ale nevim co. Všechny napětí zdroje ok.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mourek »

zkontroluj snímek, možná odhořelo napájení, samozřejmě studeňáky okolo trafa, na kondech svitkových. Na budiči na 7 by snad neměla být nula pokud je staví to procesor . na 9 jsou pulsy, když to jede.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#3 Příspěvek od Frenky »

Při výměně vazebního CE může dojít k přerušení tištěného spoje.
Zkontroluj si odpory v obvodu,může být studený spoj v napájení VN části,
někdy při zkratu BU odejde i IO řádkového budiče.Je dobré dát nové elko i v jeho napájení.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od daton »

Tak je mi to až trapné ale nikam jsem nepokročil. na 9 tda8143 mám 0,7V a řádek stále odmítá pracovat. studeňáky tam nejsou zdroj už dává svých 118V. Na 7 mám pěkných 5V v impulsech ale nevím jestli to nemůže zastavovat procesor na 9 jestli mu nevadí těch 0,7v. No a pak si nejsem 100% jist těmi 0,15ohmy v emitoru moje digi přístroje říkají že je to kolem 0,2Ohmu ale tech 0,05může být chyba měřidla tak že by to mělo odpovídat nemám můstek abych to měl stopro. Netušíte pánové jestli se nějak nedá vyvázat procesor z té 9 abych si byl jist že to tam neblokuje?
IO jsem zatím neměnil protože vždy když to zapnu nebo vypnu tak je cítit na obrazovce (jen dojem) z VN tak že si myslím že by mohl fungovat.
Netušíte někdo co by mi to mohlo ještě blokovat. Dík za každý nápad.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#5 Příspěvek od daton »

Asi o problému zkusím méně přemýšlet a více měnít v ponděli koupím IO a zkusím ho tam bouchnout ale moc se mi nechce věřit že by odešel leda že by odešlo řízení ve sběru napětí z toho odporu 0,15ohmu a jinak byl dobrý.
Ale nechodí mi vertikál to je ale následek absence impulsů, které dostanu po spuštění horizontálu .

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od daton »

Tak pánové telvize běží a opravdu jsem měl méně přemýšlet a více měnit. Byl to TDA 8143. Už jsem ho měl vadný několikrát ale nikdy tak že při zapnutí se rozběhl tedy jen na okamžik aby se nabila obrazovka, byl cítit statický náboj a praskání VN no a pak to típnout. No a při vypínání to samé. Ten mě tedy zmátl.
Mám ale dotaz prosím Vás jaké má být napětí na zdroji při stavu stand by. Mě totiž ten zdroj jede a šlape na 118 v naprosto bez problému ale jen při zátěži to znamená s 10W žárovkou nebo při zapnutém TV pokud ho uvedu do stavu stand by zvýší se napětí na 138V. Ale říkám stačí malá zátěž a vše se srovná proto bych moc ocenil kdyby mi někdo napsal skutečný stav při standby. Dík.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od daton »

Trochu se to zlepšilo když jsem dal místo 1M 2M2. Nyní již to má 128V ve standby při 116Vzapnutých. Je to menší rozdíl ale stále to je rozdíl. Při 1M je ten rozdíl ještě o 8V větší.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#8 Příspěvek od daton »

Tak jsem si to ověřil u dalších dvou Orav s podobným zapojením je to normální jev že při stavu standby je na hlavní větvi , místo 118V v provozním stavu, napětí až mezi 130-145V. Zdroj to nestíhá stáhnout na těch 118V při zátěži. Tak že je to normální stav.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“