To video/Akai/ sa zapne len každy 10-krát poradťe prosím

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2005, 02:00
Bydliště: prievidza SK

To video/Akai/ sa zapne len každy 10-krát poradťe prosím

#1 Příspěvek od rudo »

Mám videoplayer Akai-všetko bolo OK až kým mi to synovec nevytiahol so zásuvky. Už nenabehne ani standby, asi až na desiaty krát, potom ide, no samozrejme kým nieje zas výpadok prúdu.Zdroj vyzerá byť ok- 5,9,12a15V tam je.Nenašiel som od toho ani schému.Nevie mi prosím niekdo poradiť ? :?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Zle elyty v zdroji?

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od riker »

Taky to vidím na ty elyty - rozhodně vyměnit.

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2005, 02:00
Bydliště: prievidza SK

#4 Příspěvek od rudo »

Aj keď su výstupné napätia OK 5V 9V 12V aj 15V a napätie idú aj k jednotlivým obvodom?

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od brtnik »

ano, i když napìtí ve statickém stavu sedí, pøi pøechodovém dìji pøi zapnutí jsou odbìrové špièky, které je na chvíli rozhodí. Pak se to samo vypne, zatuhne procesor a podobnì. Témìø s jistotou takovou závadu dìlají elektrolyty (a nìkdy taky studeòáky) ve zdroji.

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2005, 02:00
Bydliště: prievidza SK

#6 Příspěvek od rudo »

brtnik píše:ano, i když napětí ve statickém stavu sedí, při přechodovém ději při zapnutí jsou odběrové špičky, které je na chvíli rozhodí. Pak se to samo vypne, zatuhne procesor a podobně. Téměř s jistotou takovou závadu dělají elektrolyty (a někdy taky studeňáky) ve zdroji.
tak ich skúsim vymeniť všetky, lebo ten 400uF/ 400V aj tie 47uF som už menil.

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Elyty vo VCR

#7 Příspěvek od jEti »

Ja som mal tiez podobny problem a tam mi to robil jeden elyt tusim 1uF alebo tak na nejakych 400 alebo 200V nepamatam si uz presne, ale ja som ku tomu zphnal schemu a hned mi to bolo jasne.. Snaz sa hladat najskor nafuknute kondiky a potom si zdroj poriadne prehliadni a hladaj kondik malej kapacity na velike napatie a mas takmer isto ze trafis. Aj ked tu moze ist o iny problem. Rozhodne sa ozvy ci to pomohlo
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2005, 02:00
Bydliště: prievidza SK

Re: Elyty vo VCR

#8 Příspěvek od rudo »

jEti píše:Ja som mal tiez podobny problem a tam mi to robil jeden elyt tusim 1uF alebo tak na nejakych 400 alebo 200V nepamatam si uz presne, ale ja som ku tomu zphnal schemu a hned mi to bolo jasne.. Snaz sa hladat najskor nafuknute kondiky a potom si zdroj poriadne prehliadni a hladaj kondik malej kapacity na velike napatie a mas takmer isto ze trafis. Aj ked tu moze ist o iny problem. Rozhodne sa ozvy ci to pomohlo
Ja som vymenil už všetky kondíky, ale nepomohlo to.Myslím, že počiatočný problém bol v niektorom z tých dvoch kondíkov v primárnej strane, ktoré som menil ako prvé. Len potom bolo už asi aj neskoro pre ten procesor, keď sa to tak často skúšalo. Nakoniec som aj tak ten zdroj opísal, keď som ho na výstupe nechtiac skratol meracím hrotom.Tak mi treba!!! :cry: Takže už mi to teraz nestojí za to.Nový stabil.STK50322 stojí okolo 300Sk a to je problém ho zohnať. Aj tak vďaka. :?

Uživatelský avatar
jEti
Příspěvky: 152
Registrován: 17 čer 2004, 02:00
Bydliště: Slovak Republic
Kontaktovat uživatele:

Skoda ho

#9 Příspěvek od jEti »

No, stava sa. Ja som sa tiez ucil dost na vlastnych chybach ale snazim sa ucit s cudzich chyb aj ked niekedy sa postasti.
Ja som to video tiez dost nazapinal atd a nic a nic.. Lenze ja som mal takyto problem: Zdroj na prazdno nabehol ale pod zatazou nie a ak ano tak zriedka.. Ako som uz spominal skoda ho, ale uz sa ti ozaj neoplati do toho vrazat. Takze navstiv zberny dvor, najdi si nieco nerozbite a mozes skusat..
Pristroj ktory je pod prudom, vyzera rovnako ako ten ktory nie je, len je iny - na dotyk.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

STK50322

#10 Příspěvek od LOYZA »

Tak jsem nenašel ani zapojení toho STK50322. V jakém modelu to je? Někdy stačí najít vadnou část a nahradit ji externím zapojením a původní nožičky odštípnout. Takto jsem to dělal u Toshiba109 Stk7253, pokud si pamatuje má skleróza dobře. Pak to nikdy už neodešlo. Když víš, jaká napětí mají být, je vyhráno. No a navíc je to tvoje video a tam můžeš laborovat a něco se alespoň naučíš. Jinak rady s kondíkama jsou správné. Pokud ani tak nechtělo naběhnout, pak je potřeba ještě tápat, velmi zřídka jsou vadné malé kapacity na primární straně, ale taky se někdy stane, že jsou vdné. Jen jednou jsem musel měnit i odpory i když se při měření tvářili dobré. Pak vše OK. Loyza.

Uživatelský avatar
rudo
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2005, 02:00
Bydliště: prievidza SK

Re: STK50322

#11 Příspěvek od rudo »

LOYZA píše:Tak jsem nenašel ani zapojení toho STK50322. V jakém modelu to je? Někdy stačí najít vadnou část a nahradit ji externím zapojením a původní nožičky odštípnout. Takto jsem to dělal u Toshiba109 Stk7253, pokud si pamatuje má skleróza dobře. Pak to nikdy už neodešlo. Když víš, jaká napětí mají být, je vyhráno. No a navíc je to tvoje video a tam můžeš laborovat a něco se alespoň naučíš. Jinak rady s kondíkama jsou správné. Pokud ani tak nechtělo naběhnout, pak je potřeba ještě tápat, velmi zřídka jsou vadné malé kapacity na primární straně, ale taky se někdy stane, že jsou vdné. Jen jednou jsem musel měnit i odpory i když se při měření tvářili dobré. Pak vše OK. Loyza.
Presne toto ma hneď napadlo. Ten STK 3xreg stabilizátor totiž určite nezoženiem.Kúpil som si 3ks 317K.Len si najdem trochu času a potam dám vedieť ako som dopadol.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “