TV Sanyo - odchází koncovy tranzik hor. rozkladu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#31 Příspěvek od kokun »

borja píše: no, tak jo, tak jsem vrátil trafo, dal jsem do serie žarovku, normalni 60W .. ale nic se nezmění. TV 3 vteřiny uvažuje co s tím provede a pak se vyhodí do poruchy. 3x mrkná, převodník ze zdroje tichounce cvrliká
Tak máš alespoň ty 3 vteřiny na to, aby ses podíval, jak ten budicí impulz (na bázi BU-čka) vypadá. Zda je správný, co do velikosti a tvaru :roll:
Samozřejmě, že se ti to musí vypnout - nemáš trafo, nemáš žádnou odezvu - říď. uC vyhodnotí a "vypne" buzení. Nebo bys chtěl, aby to "chodilo" i bez trafa :?: :roll:
Naposledy upravil(a) kokun dne 01 zář 2009, 20:57, celkem upraveno 2 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od otakarv »

Honzo,ale on píše,že tam to trafo vrátil nazpět.Jen je otázka,jak tam napojil tu žárovku. :upset:
no, tak jo, tak jsem vrátil trafo, dal jsem do serie žarovku, normalni 60W ..

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od pajosek2 »

Taky mi není jasné,jak je nyní zapojena ta žárovka.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#34 Příspěvek od kokun »

kokun píše:
borja píše: no, tak jo, tak jsem vrátil trafo, dal jsem do serie žarovku, normalni 60W .. ale nic se nezmění. TV 3 vteřiny uvažuje co s tím provede a pak se vyhodí do poruchy. 3x mrkná, převodník ze zdroje tichounce cvrliká
Tak máš alespoň ty 3 vteřiny na to, aby ses podíval, jak ten budicí impulz (na bázi BU-čka) vypadá. Zda je správný, co do velikosti a tvaru :roll:
Samozřejmě, že se ti to musí vypnout - nemáš trafo, nemáš žádnou odezvu - říď. uC vyhodnotí a "vypne" buzení. Nebo bys chtěl, aby to "chodilo" i bez trafa :?: :roll:
Vidím, že nečtu důsledně :cry: - samozřejmě, to co píšu, předpokládá, že tam trafo nemá a má náhr. zátěž :oops:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od jezevec »

Co tady furt řešíte špatný buzení, jestliže trand odejde za dvě, tři vteřiny, nemůže to být špatným buzením. Tak rychle odejde jen napěťovou špičkou.
Patrně je tam student, něco tam musí zajiskřit. Nevzpomínám si, že by VN trafo někdy odpálilo trand tak rychle.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#36 Příspěvek od breta1 »

Moje rec.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#37 Příspěvek od Mysteri »

Chudák telka... :zly:

Uživatelský avatar
borja
Příspěvky: 18
Registrován: 12 lis 2008, 01:00

#38 Příspěvek od borja »

byl jsem pracovně v Práglu, tak jsem neudělal nic na ničem ani na tehle TV. Do serie s VN, jednoduše.. z kolektoru BU jsou napojeny 2 svitkové kondenzátory a jeden vývod na VN. Ten vývod jsem odpojil a do serie tam strčil žárovku, jako na odlehčení zátěže do trafa, nic meně nic se nestalo.
Oki, pan "jezevec" nevim jak se jmenuje :) poradil že trafo tak rychle BU neodpálí.. takže fajn, vyměnim všechny kondiky co jsou nějak paralelní k C-E .. že by pod napětím skratoval ? Jdu na to ..
Neštěstí je že po výměně nezjistím TV nijak jinak než že ji zapnu a zase mi prdne už třeti BU už to vidim. TO těpnu do šrota capar :D :(

Uživatelský avatar
borja
Příspěvky: 18
Registrován: 12 lis 2008, 01:00

#39 Příspěvek od borja »

HAHAHA no už jede. Takže je to tak. Kond pod napětím paralelně k C-E tranziku měl průraz. Takový svitkový, 1nF / 250V. průraz nastal až u 130 V jsem změřil externě. To je strašně takova zavada.
Díky Vám všem, na tehle TV jsem se toho naučil stejně hodně jako na předešlých deseti :o)
přeji príma den !
boris

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#40 Příspěvek od kokun »

Ještě, aby ti bylo jasno - "odpálí" ti ho student (přerušovák), tím zajiskřením jak ti píše jezevec :wink:
Kdybys měl kond do "tvrdého zkratu", nic se neděje - bude cyklovat zdroj. Naopak, když ten booster kond za provozu "přeruší" (třeba uvnitř - vývod od polepu), tehdy ti trand odejde :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#41 Příspěvek od Pesko »

borja píše:HAHAHA no už jede. ...... Kond pod napětím paralelně k C-E tranziku měl průraz. Takový svitkový, 1nF / 250V.
Kondenzátor s parametrami ako uvádzaš nemôže byť v žiadnom prípade pripojený medzi C-E riadkového tranzistora.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#42 Příspěvek od fero7 »

Cele je to "na hlavu".
Pri skrate C neodijde Tr. na 1500V.
Ak je vadny C, tak to nom musi byt vidiet.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#43 Příspěvek od masar »

Pesko píše:
borja píše:HAHAHA no už jede. ...... Kond pod napětím paralelně k C-E tranziku měl průraz. Takový svitkový, 1nF / 250V.
Kondenzátor s parametrami ako uvádzaš nemôže byť v žiadnom prípade pripojený medzi C-E riadkového tranzistora.
Přesně tak.
Který kondík jsi teda měnil?
Přílohy
sanyo.png
(87.95 KiB) Staženo 151 x

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#44 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 09:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#45 Příspěvek od Duvsan »

Fero, si si istý poslednou vetou?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“