Autonabíječka mobilu 5V/1A

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Evil_666
Příspěvky: 32
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

Autonabíječka mobilu 5V/1A

#1 Příspěvek od Evil_666 »

Zdravím,
potřebuju poradit chci si udelat auto-usb nabíječku pro mobil (5V / 1A). Původne jsem to chtěl udělat DC/DC měničem pull down ale ten dava jen 750mA. Což pro moje HTC Touch PRO nestačí. Takže jsme se rozhodl tam dát L7805, který je schoný dávat trvale ampéru. Ale trošku se bojím chtěl bych tam dát nejakou pojistku aby se proste na vystup nemohlo dostat víc než 5,2V. Nechci si odpálit mobil. Ten staboš mam na chladiči a s kondama kůli kmitání. Máte nejaký nápad na zabezpečení?

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od PavelFF »

Evil_666 píše:Zdravím,
potřebuju poradit chci si udelat auto-usb nabíječku pro mobil (5V / 1A). Původne jsem to chtěl udělat DC/DC měničem pull down ale ten dava jen 750mA. Což pro moje HTC Touch PRO nestačí. Takže jsme se rozhodl tam dát L7805, který je schoný dávat trvale ampéru. Ale trošku se bojím chtěl bych tam dát nejakou pojistku aby se proste na vystup nemohlo dostat víc než 5,2V. Nechci si odpálit mobil. Ten staboš mam na chladiči a s kondama kůli kmitání. Máte nejaký nápad na zabezpečení?
Na to se dá použít tzv."crowbar circuit" . Česky to neznám.
http://measure.feld.cvut.cz/groups/edu/pmt/Tl431a.pdf obr.19

http://www.hobbyprojects.com/thyristor_ ... owbar.html

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

A preco to stavas, ked to stoji 2 stovky a nemusis tam mat obrovsky chladic?

Uživatelský avatar
Evil_666
Příspěvky: 32
Registrován: 16 bře 2008, 01:00

#4 Příspěvek od Evil_666 »

Není snadný sehnat kvalitní nabíječku do auta koupil sme dve jedna davala 5,7V a byla celkove nestabilní druhá nedokázala dát proud ani 500mA a litr za to davat nebudu chladic je takovej normální za ten CB circuit díky zkusím to...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Jinak k původnímu dotazu, výstup se zapojuje přes pojistku a bytelnou ZD na 6,2V.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“