DVD MAXTON

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

DVD MAXTON

#1 Příspěvek od pit »

potrebuji poradit - zamrzava my obraz na dvd prehravaci maxton nastavit optiku se my nedari uz se vam nekdy podarilo nastavit optiku a jak prosim resite problemy kdyz obraz uplne zamrzne

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#2 Příspěvek od GEEL »

Mne sa podarilo nastavit dvd optiku na sony.Je to problemove,lemo nastavujes rom aj dvd.Niektore media nechodili,tak som vymenil optiku a bolo.Ak si to nerobil napr. na CD tak si to daj radsej nikomu spravit.Na optike je blokovanie voci statike.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pit »

dik za radu na cd to nastavuji bez problemu ale na dvd to prakticky nejde optiku neni problem vymenit ale u neznackovych a lacinych pristroju to je nerentabilni a zakaznik si radsi koupi nove nastesti se my podarilo toto dvd opravit ale ptam se hlavne proto ze zamrzani obrazu je dosti casty problem a velmy spatne se tato vada odstranuje presto diky

Excentrik

DVD závada

#4 Příspěvek od Excentrik »

Mìl jsem také problém z obrazem,bylo to domácí kino znaèky ELTA.Po nìkolika minutah chodu se zaèal kousat obraz.Pøenastavení optiky nic nevyøešilo a tak sem se dal do mìøení elektrických obvodù.Po nìkolika dnech jsem došel k velice zajímavému zjištìní:Pøi zvýšení odbìru proudu ze zdroje(v pøístroji je integrovaný zesilovaè 50W) docházelo k poklesu napìtí a jeho prùbìch se dosti zvlòoval,zmìøil jsem tedy kapacitu filtraèních elitù a k mému úžasu mìli cca o 20-40% menší kapacitu.Vymìnil jsem tedy 12 vadných kondíkù a zkusil jsem pøístroj pustit.Závada témìø vymizela(témìø protože asi v dùsledku špatného napájení se poškodili asi i ostatní souèástku)Mùj závìr tedy zní:Závada byla konstrukèní,vlivem malého prostoru a pøílišné integrace obvodù dochází k pøílišnému ohøevu a to vede k vysichání kondenzáturù které pak neplní svou funkci a nièí ostatní souèástky.To je myslím nejvìtší problém dnešních levných pøístrojù a pøitom by staèilo použít jen o trochu vice dùvtipu pøi jejich návrhu a konstrukci. :(

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “