Hudební skříně Tesla - trojkombinace

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka4
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2009, 02:00

Hudební skříně Tesla - trojkombinace

#1 Příspěvek od Jirka4 »

Zdravím,
sbírám staré hudební skříně Tesla z 60 tých let a Rozhlasové ústředny.
Jinak jsem sběratel rádií, ale nejvíce se zaměřuji na tyto kombinace.
Prosím o zprávu, pokud někdo náhodou na nějakou narazí, nabídl bych za ní nějaké pro Vás zajímavé věci na výměnu (mám tu např modernější menší hud.skříň,zesilovač, a pod,), nebo ji za rozumnou cenu koupil.
Prosím neničte je kvůli součástkám....
Zajímají mne především kombinace s ČB televizí, nebo kotoučovým magnetofonem. I Vrak
Pokud se přesto rozhodnete si ji ponechat,a nevíte , co tam chybí, mohu Vám tu část vyfotit na mé (pokud ten typ mám) a poslat fotku.
Děkuji předem za informace

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#2 Příspěvek od milan222 »

ja taky zbiram radia a vsechno kolem elektronek.
momentalne schanim violu 1105A v jakymkoliv stavu. kdyby nekdo nasel a gramomenic MD1 cili MD020
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Jirka4
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Jirka4 »

Viola je pěkná věc,také ji mám, ale kdyby ještě nějaká byla,
neodmítl bych ji. (co kus, to malá změna) Např . první Violy měly magnetofon Sonet, další již Sonet Duo.První prototyp , který je v knize od Kottka má dole oblé rohy, ale běžně vyráběné skříně měly dole hrany jako nahoře....
Také vlastním dobovou reklamní knihu z té doby a tam je i prototyp Semiramis s šasí s černými knoflíky asi Chorál a jiná skříň , něž pak běžná Semiramis.
Přeji hodně úspěchů při shánění gramofonu.....

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#4 Příspěvek od milan222 »

viola se me libi vzhledem.
jakou ma asi cenu?
kdyz sem uz narazil na nekoho kdo ji ma, tak jak je tam delanej zesilovac? nebo je zesilovac jednou magnetofon a nekdy radio? nebo je tam pridanej zesilovac treba s 2x EL84?
stejne nechapu, jak mohli nektere lidi dostat kombinaci tv radio gramo magnetofon do bytu treba v 10 patre? vzdyt jen oddelovaci trafo vazi aspon 25Kg
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Jirka4
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2009, 02:00

#5 Příspěvek od Jirka4 »

Ve Viole je použit dvojčinný zesilovač , který obsahuje radiopřijímač Filharmonie, jenž je ve Viole použit. Přes tento koncový zesilovač pak jde i zvuk magnetofonu, nebo grama. (nebo i televizoru u kombinace s televizí Narcis, což se jmenuje Semiramis).Kdežto třeba Hollar, Brandl,Brožík používaly rádio Hymnus, které dvojčinný zesilovač nemá, tak byl v zadní části skříňě přidán dvojčinný koncový stupeň .Tento je i ve skříni Supraphon LE59(A). Tam je totiž také Hymnus.Původně byl i v prototypu Semiramis, protože tam byl připraven Chorál, ale do výroby pak dali Filharmonii.Zesilovač měl tuším kolem 10W.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#6 Příspěvek od milan222 »

diky
to tam mely dne EL84 nebo PY82? s nicim jinym sem zesaky nevidel.
a mozna uz konecne sezenu violu.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Jirka4
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Jirka4 »

Zdravím,
Semiramis i Viola mají koncové stupně osazeny 2 krát PL82.
Zmíněná PY není koncová pentoda pro NF zesilovače, nýbrž dioda .....Z PL84 také dělali dvojčinné koncáky NF.Takový mám v Supraphonu LE59.(rádio, gramoměnič, magnetofon Supraphon s oboustranným chodem a tím složitou mechanikou). 6L31 se také dávaly do koncových stupňů NF v rádiích Tesla Opera. Šasí z ní je v hudební skříni Supraphon le57.
Doporučuji knihy od E Kottka. (jsou 4 díly)

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#8 Příspěvek od milan222 »

diky. melo to byt PL82 ne PY82. pouze preklep.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
T505
Příspěvky: 63
Registrován: 18 úno 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od T505 »

Zdravím
Když už ste tady u těch trojkombinací, tak bych potřeboval vědět jaký typ reproduktoru příjde do vchní části skříně SEMIRANIS tak bych byl vděčný, já tam mám jen výřezy o velikosti 195x155 mm musí tam být něco se stíněným magnetem jinak je obraz zdeformovaný. jo a pokud by se někomu jen tak povalovaly krycí mřížky, nebo ovládací knoflík od zesilování zvuku vestavěného rádia (FILHARMONIE) případně dálkové ovládání, tak nepohrdnu, foto viz odkaz http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=28988 mohu nabídnout výměnou lampy, rádia, televizory.

Uživatelský avatar
Jirka4
Příspěvky: 7
Registrován: 25 srp 2009, 02:00

#10 Příspěvek od Jirka4 »

Boční reproduktory a mřížky jsou z televizoru Oravan a Kriváň.
Mřížky jsou tmavé bakelitové.....

Uživatelský avatar
T505
Příspěvky: 63
Registrován: 18 úno 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od T505 »

Pomohlo by mě označení-typ reproduktoru, mřížky vím jak vypadají tmavěhnědý bakelit problém je že to nemohu sehnat.

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od sambiliong »

Reproduktor je tam ARE 511. A mřížky mám, přijeď si do Prahy.

Uživatelský avatar
T505
Příspěvky: 63
Registrován: 18 úno 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od T505 »

sambiliong nejse náhodou Martin?

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od sambiliong »

ne

Uživatelský avatar
matus15
Příspěvky: 336
Registrován: 13 pro 2008, 01:00
Bydliště: Prešov

#15 Příspěvek od matus15 »

Práve predvčerom som Violu videl v ZD, vyvážajú až na konci mesiaca, bohužiaľ sa mi do domu nemzestí, pokúsim sa presvedčiť otca, či by sme ju nezobrali ku babke... Alebo v najhoršom prípade pôjdem do toho ZD a vymontujem z nej príjmač aj gramochassis... A mám jednu otázku, na ktorej strane skrine by sa mal nachádzať magnetofón? Podarilo sa mi otvoriť iba ľavé dvierka, no tam nebol a počul som, že v niektorých sa nenachádzal vôbec...

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“