TV Grundig

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

TV Grundig

#1 Příspěvek od dj_Paul »

Zdravím
Jak se na TV Grundig 37cm (typ ani šasi nevím,chybí štítek) zbavím tohoto okna?K TV není ani ovladač,skoušel jsem to univerzálem,ale žádná reakce.Co to je za hlášku?

Díky
Přílohy
DSC00028.JPG
(88.65 KiB) Staženo 61 x

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Vypni tv síťovým spínačem.
Stiskni na tv tlačítko L+ (nebo volume+) a za stálého držení zapni síťový spínač.
:wink:

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

Ok díky ,zkusím

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#4 Příspěvek od dj_Paul »

tak dvojhmat nevyšel

Je to šasi CUC7303 - našel se štítek,typ prej P37-830/4 ale v servis manuálu není.

Manuál říká že to ATS se aktivuje podržením tlačítka P/C/AUX na 4s.Jak to ale deaktivovat bez DO?

Tady je servis manual:
http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... c7303.html

nemáte někdo plonkovej ovladač?

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#5 Příspěvek od Carel »

Bez DO,asi těžko.Jedině přeprogramovat EEPROMku,což je asi nerentanbilní,spíš zbytečné.Co takhle si DO někde objednat?Cena asi cca 400Kč.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 09:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

Já ten ovladač našel za 250.Majitelka se musí vyjádřit, jestli ho koupit nebo ne

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 09:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

kondik píše:
dj_Paul píše:Já ten ovladač našel za 250.Majitelka se musí vyjádřit, jestli ho koupit nebo ne
Ach toto ma na práci štve, čakať na zákazníka či sa vyjadrí na najekú smiešnu cenu. Ak sa zákaznice vyjadrí že to nechce - nakopal by som do riti (len škoda že sa to nedá zrealizovať reálne).
Já vždy říkám:"Rád budu chodit po světě bos,když má bota uvízne v řiti nějakého hňupa."

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#10 Příspěvek od bu2520 »

"řekněte mi přesně kolik bude stát oprava a já vám pak řeknu jestli to chci, ale jestli to bude víc jak dvě stovky tak to rovnou nechci, a vy se na to ani nepodíváte? Co když je to jenom blbost" jo ale ne moje :twisted:

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#11 Příspěvek od Carel »

Jo a nejlepší je,když vám zákazník řekne rovnou diagnozu. :evil:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od masar »

Jo, takoví bývali hodně často. Za mnou chodil jeden vysloužilý pan učitel fyziky na ZDŠ a se slovy "...pane Masař víte, tam je takový drátek a on nemá asi ten..tento...kontakt, kdybyste se mně na to podíval..." mi předával do opravy rádio.
Ale nepovažuju to za takové zlo, lidi jsou holt takoví a je třeba se nad to povznést. To existujou horší nátury... :wink:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od otakarv »

masar píše:Jo, takoví bývali hodně často. Za mnou chodil jeden vysloužilý pan učitel fyziky na ZDŠ a se slovy "...pane Masař víte, tam je takový drátek a on nemá asi ten..tento...kontakt, kdybyste se mně na to podíval..." mi předával do opravy rádio.
Ale nepovažuju to za takové zlo, lidi jsou holt takoví a je třeba se nad to povznést. To existujou horší nátury... :wink:
Když Ti dá do opravy rádio celé,je to ještě v pohodě.Měl jsem ale případ,kdy mi jeden šťoural opravář donesl v igelitce né jedno,ale hned 5 rozebraných rádií.Samozřejmně z jeho strany jim skoro vůbec nic moc nechybí,abych mu je opravil.Hodinu jsem mu vysvětloval,že ať to hodí do kontejnéra,že to nemá cenu.Nechtěl z baráku odejít. :roll:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od PotPalo »

Ja kupujem diaľkové ovládače zásadne na burze, v cene do jedného eura. Niektoré sú aj dobré, iné treba opraviť, vyčistiť, zalepiť... Po renovácii vyzerajú ako nové.

Zákazník vie najlepšie určiť závadu: nejde obraz, tak je vypálená obrazovka :wink:

Tá hláška: ATS znamená Automatic Tuning System, čiže sa naladia automaticky všetky programy po stlačení OK. Normálne by to po zapnutí tv nemalo písať, takže asi je zmazaná EEPROM.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#15 Příspěvek od dj_Paul »

majitelka se ještě nevyjádřila,až to bude tak se uvidí.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“