Věž KENWOOD RXD-355 po zapnutí píše na displeji PROTECT

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

Věž KENWOOD RXD-355 po zapnutí píše na displeji PROTECT

#1 Příspěvek od jarda_k »

Ahoj, po připojení napájení k věži se na displeji objeví nápis PROTECT, věž dále na nic nereaguje. Nevíte, které závady mohou toto hlášení vyvolat? Dokud nebyly procesory, tak to prostě vyhořelo, teď jsme odkázáni jen na servisy. Nebo snad někdo ví, jak to donuti,t aby to závadu upřesnilo? Ještě mě napadla jedna otázka, na co přesně bývají na cd optikách trimry např. SONY KSM 213E? Díky za odpovědi Jarda.

Uživatelský avatar
petersatan
Příspěvky: 30
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od petersatan »

zdravim najskor to bude vadny koncak skontroluj tiez napajacie napetia v zdroji

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

Re: Věž KENWOOD RXD-355 po zapnutí píše na displeji PROTECT

#3 Příspěvek od galjo »

jarda_k píše:Ahoj, po připojení napájení k věži se na displeji objeví nápis PROTECT, věž dále na nic nereaguje. Nevíte, které závady mohou toto hlášení vyvolat? Dokud nebyly procesory, tak to prostě vyhořelo, teď jsme odkázáni jen na servisy. Nebo snad někdo ví, jak to donuti,t aby to závadu upřesnilo? Ještě mě napadla jedna otázka, na co přesně bývají na cd optikách trimry např. SONY KSM 213E? Díky za odpovědi Jarda.
jo môže chýbat nejaké napetie. A tie trimry su na nastavenie - ale iba s použitím špec prípravkov - meridiel. Tebe môžu poslužiť iba na skoršie vyhodenie veže do šrotu.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Pro Galja, poděl se s námi, jaký používáš přípravky při nastavování laserových snímačů?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od jarda_k »

Ahoj, Na ten trimr jsem se ptal proto, že moje věž SONY RXD6AV špatně čte vypalovaná CD. Už mě nebaví neustále (snad každý měsíc) čistit čočku od prachu. Metr od věže mám dvě počítačové cd mechaniky a na ty jsem 2 roky nesáhl. Myslel jsem, jestli není možnost lehce přidat výkon laseru. Věž mám asi 5let, ale většinu času stejně hraje jen rádio, takže si myslím, že laser by ještě vysvícenej bejt neměl. Připadá mi, že byla slabší už od začátku.

Uživatelský avatar
petyrekk
Příspěvky: 74
Registrován: 09 bře 2005, 01:00

Re: Věž KENWOOD RXD-355 po zapnutí píše na displeji PROTECT

#6 Příspěvek od petyrekk »

jarda_k píše:Ahoj, po připojení napájení k věži se na displeji objeví nápis PROTECT, věž dále na nic nereaguje. Nevíte, které závady mohou toto hlášení vyvolat? Dokud nebyly procesory, tak to prostě vyhořelo, teď jsme odkázáni jen na servisy. Nebo snad někdo ví, jak to donuti,t aby to závadu upřesnilo? Ještě mě napadla jedna otázka, na co přesně bývají na cd optikách trimry např. SONY KSM 213E? Díky za odpovědi Jarda.
Přeji hezký den.
Jen jestli ten nápis neznamená,že je uzamčena cd mechanika pro převoz zařízení. 8O

Uživatelský avatar
Gabe
Příspěvky: 47
Registrován: 21 dub 2005, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

#7 Příspěvek od Gabe »

Protect by podle mého mělo znamenat přetížení koncového stupně(10 repráků paraelně....atd.)Odpojení od sítě už určitě proběhlo,jestli tam není RESET, tak jedině sheet a měřit dle rad výše!
(P.S. proti poškození při převozu se mechanika "uzamyká"-aretuje šrouby, ale možná mi něco uniklo!Kluci asijský jsou v některých věcech napřed! :lol: )

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#8 Příspěvek od jarda_k »

Tak se mi podařilo odletovat ten koncák a věž najela. Teď už musím jen doufat, že až objednám a naletuju novej, že bude fungovat pořád. Dobrá zpráva je, že je chyba v koncáku. I kdyby to nebyl ten hybrid samotnej, tak už na to snad přijdu. Díky za typy. Jen tak mimochodem, kde byste sháněli STK402-070? Mě napadá jen GES. Jarda

Uživatelský avatar
Libuna
Příspěvky: 85
Registrován: 25 zář 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Libuna »

www.ame.cz
226,-
Libuna

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#10 Příspěvek od LOYZA »

Na netu jsem našel pouze STK 402-120 tak posílám na něj adresu, může se hodit.

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... 2-120.html

Loyza.

Uživatelský avatar
Gabe
Příspěvky: 47
Registrován: 21 dub 2005, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

#11 Příspěvek od Gabe »

Nebo ho mají v Nedisu:
http://obchod.nedis.cz/signys/signys?ac ... NA=*&DRUH=*


za trochu dražší peníz- 250,- Kč vč.Dph.

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#12 Příspěvek od jarda_k »

Ahoj, díky všem za odpovědi. Díval jsem se na všechny odkazy. Nakonec stejně ale objednám od GESu. Mají v obchodních podmínká takovou zajímavou větičku, která říká, že při objednávce nad 500 Kč s DPH zasílají bez poštovného. Mám ještě pár věcí, které k tomu přidám a rád jejich nabídku využiju. Jarda

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#13 Příspěvek od galjo »

mi-ro píše:Pro Galja, poděl se s námi, jaký používáš přípravky při nastavování laserových snímačů?
Prepáč. Pomýlil som sa. Ten trimer je tam na to, aby sa sním točilo hned pri prvom vzhliadnutí že je tam. - do prava sa pridáva, ako na rádii. a do lava sa uberá. :lol: :P

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#14 Příspěvek od jarda_k »

Tak jsem to konečně dodělal. Výsledek výměna koncáku a jednoho zkratovaného tranzistoru v nadproudové ochraně a ta potvora hraje. Ale těch hodin než jsem to našel. To by se to opravovalo, kdyby měl člověk alespoň schema. Zase by to ale pak člověka tak netěšilo, když to začne fungovat. Koncák dodal GES, tranzistor C3199 jsem nahradil obyčejným KC 239ještě ze zásob a funguje to. Díky za podporu. Jarda

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“