Klávesnice k PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Martas2

Klávesnice k PC

#1 Příspěvek od Martas2 »

ahoj, chtìl bych se zeptat jestli se mùže stát že klávesnice je nekompatibilní s nìkterým PC? Myslím klasická se zástrèkou DIN.
Zkoušel jsem dost starou klávesnici na novém PC (pøes redukci z velké zástrèky na malou), a klávesnice vùbec nereagovala na stisky kláves (ani BIOS). Kontrolky Num Lock a další se rozsvìcují dobøe. Ta samá klávesnice na jiném novém PC funguje bezvadnì.
Èím to mùže být?
Nìkde jsem vidìl v BIOSU nastavování MHz klávesnice, ale to u toho poèítaèe kde to nefunguje není. Nemùže to být tím?
díky za nápady

Uživatelský avatar
Pepa87
Příspěvky: 144
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Pepa87 »

já jsem viděl už několik starších klávesnic, na kterých byl přepínač 8086 / 80286, takže asi nějaký rozdíl v tom bude

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#3 Příspěvek od Yarda1 »

Pepa87 píše:já jsem viděl už několik starších klávesnic, na kterých byl přepínač 8086 / 80286, takže asi nějaký rozdíl v tom bude
To bylo zřejmě v době kdy se přecházelo z PC XT (8088) na PC AT (80286) kde byla odlišná komunikace s klávesnicí. Ale pokud ta klávesnice s jiným PC funguje tak v tom asi bude něco jiného.

Martas2

#4 Příspěvek od Martas2 »

Jo to já taky, na téhle ale ten pøepínaè není.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

To ale nic neříká. Na staré přepínač být nemohl a na nové být nemusí. Takže buď trochu konkrétní a napiš jestli tam máš klávesu Wokna. Pokud ne, tak je to ta stará a můžeš ji vyhodit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Odkedy su klavesnice bez M$ klavesy pre XT? Ako by mohla XT klavesnica fungovat na inom novom PC?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jjilek »

Trochu si zavzpomínám, už na to mám nárok. Klávesnice pro první PC XT počítače (osazené procesory 8086 nebo 8088) neměly žádný přepínač (AT stroje neexistovaly). Pak přišly PC AT osazené procesory 80286 a tam se již používaly jiné klávesnice. Proto delší dobu existovaly klávesnice přepínatelné na XT/AT. Postupně přepínače vymizely. Takže ty pro AT by bylo možno rozpoznat podle data výroby (ten ale na klávesnici většinou není uveden). Také není pravdou, že dnešní počítače s těmito klávesnicemi nejedou. Pouze nemají klávesy pro ovládaní oken (takže není správné to co píše p32). A když jsme u toho, nechce mi někdo nabídnout pro kompletaci starého XT počítače klávesnici s přepínačem? Díky předem.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Tak jsem se spletl :wink: Je to už tak dávno, že mě nenapadlo nad tím moc přemýšlet.
Kolik chceš těch klávesnic ?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jjilek »

Stačila by mi jedna funkční, občas někdo potřebuje zrovna oživit staré XT, mám jej zrovna nachystané pro jednoho sběratele. Ale tu klávesnici nenajdu. Měl jsem jich několik. Když pomůžeš, nebude to pro mne.
Díky.
Naposledy upravil(a) jjilek dne 25 říj 2009, 17:56, celkem upraveno 1 x.

Martas2

#10 Příspěvek od Martas2 »

To p32:
Samozøejmì klávesa Wokna tam není. Ta je jen na tìch nejnovìjších klávesnicích. Ale funguje mi i plno jiných klávesnic bez Win kláves.

Ještì upøesnìní: Já mám jednu hroznì starou klávesnici, ta nemá pod klávesama takovou tu silikonovou fólii ale kovové pružinky. Nemá samozøejmì Win klávesy ani nemá pøepínaè ale chodí všude (na nových PC). Teï jsem dostal jednu trochu novìjší, ale taky bude dost stará, Win klávesy nemá, ale pod klávesama už má tu klasickou prùhlednou fólii, a ta na jednom novém PC chodí dobøe a na jiném ne.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PotPalo »

Raz mi na starom počítači jedna klávesnica fungovala a druhá nie. Po dlhom skúmaní som zistil poškodený SMD rezistor 2K2 na základnej doske. Po výmene fungovala každá klávesnica.

Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#12 Příspěvek od gabel »

My sme mali v práci od úplne historických PC až po nové a keďže tie PC boli v strojoch tak sme klávesnice odpájali a nikdy sa mi nestalo že by stará klávesnica nešla na novom PC alebo nová klávesnica na starom PC a tiež sme používali redukcie.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“