CTV2952RF

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od BaluSK »

radomir23 píše:dakujem vam vsetkym nakoniec bol vadny damper + modulator dmv1500 som ho nahradil by228 a her307 mala byt her307g dufam ze to nevadi


tv uz ide asi 2hod ale troska po stranach take mierne vytrhavanie take cikycak milimetrove

este keby s tym ste mi pomohli

zatial dakujem

P.S este osobitne by som sa chcel podakovat kokunovi

inac taketo fora je fakt super vec ludia sa mozu vela naucit
a nema nahodou pozicne oznacenie ten damper+modulator VD295 ??? keby si cital prispevky do konca tak sa docitas ze som ti spominal aby si tu dvojdiodu skontroloval :D nevadi,podstatne je ze to slape

Uživatelský avatar
radomir23
Příspěvky: 54
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

#17 Příspěvek od radomir23 »

Este mam tu taku malu vadu dufam ze posledna :) obraz je mierne deformovany a niekedy take mierne trasenie vid obr.

///////////////////
\\\\\\\\\\\\\\\\\\
///////////////////
\\\\\\\\\\\\\\\\\\
///////////////////
\\\\\\\\\\\\\\\\\\

a viac sa to prejavuje na bokoch

pred vymenou splitka to nebolo

po vymene splitka pet 40 14B (pouzil som nahradu pet 40 11B plus uprava zo zdrojoveho trafka pin 14 (beriem stavu na vertikal) spojim s katodou vd252 splitko pin 8 som uzemnil a prerusil spoj medzi pin 8 splitko a katodou vd252)

namiesto -14v mam -19,5V moze byt problem tu
odchadzalka mi vd252 tak som ju vymenil za byv27/200

potom uz neodchadzala

dakujem

este podotknem ze tv signal na tv je 100% a robi to aj na AV
Přílohy
tv.jpg
(176.29 KiB) Staženo 564 x
IMG_3297.jpg
(66.87 KiB) Staženo 228 x

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

Zkontroluj (spíše vyměň) všechny kondenzátory v kolektoru VT241. Může to být původní příčina všeho. :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#19 Příspěvek od kokun »

BaluSK píše:
radomir23 píše:dakujem vam vsetkym nakoniec bol vadny damper + modulator dmv1500 som ho nahradil by228 a her307 mala byt her307g dufam ze to nevadi


tv uz ide asi 2hod ale troska po stranach take mierne vytrhavanie take cikycak milimetrove

este keby s tym ste mi pomohli

zatial dakujem

P.S este osobitne by som sa chcel podakovat kokunovi

inac taketo fora je fakt super vec ludia sa mozu vela naucit
a nema nahodou pozicne oznacenie ten damper+modulator VD295 ??? keby si cital prispevky do konca tak sa docitas ze som ti spominal aby si tu dvojdiodu skontroloval :D nevadi,podstatne je ze to slape
To BaluSK - ano, píšeš to už podruhé, ale i poprve se zmiňuješ o diodě VD295, ale v jeho telce je ta dvojdioda VD293/294 (můžeš si to zkontrolovat - dal sem sch. toho ŘKS). Možná se nedovedl dostatečně "zorientovat", když jsi mu nedal přesnou "pozici" - ona totiž dioda VD295 v té telce není :roll:
Však on na ni nakonec přišel, když jsem ho "navedl k cíli" přes SZ :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od BaluSK »

kokun: :wink: jj mas recht...mal som pred sebou schemu od 2991(zapojenie ma obdobne),tam je to pozicne cislo ine...hlavne ze to slape

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

BaluSK píše: :wink: jj mas recht...mal som pred sebou schemu od 2991(zapojenie ma obdobne),tam je to pozicne cislo ine...hlavne ze to slape
Tvoje info bylo 100%-ní, jen ho asi zmátla ta "neexistující" VD295, tak proto mi psal SZ.
Já ho navedl "až do kuchyně" :roll: :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
radomir23
Příspěvky: 54
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

radomir23

#22 Příspěvek od radomir23 »

prosim vas tie cik cak este vzdy mam na tv neviete mi poradit

Vlákno bylo pročištěno a přesunuto ze servisní části sekce. Pokračujte zde, děkuji. Killroy

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#23 Příspěvek od stevo59 »

Skontroluj si zvlnenie na napájaní RKS, ak si to doteraz neurobil. Ak tam nebude "rovná čiara" vymeň ten kond. Dúfam teda, že myslíš tie "zúbky" na obraze tej telky na fotke. Š.
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Uživatelský avatar
BaluSK
Příspěvky: 264
Registrován: 28 zář 2007, 02:00
Bydliště: Rimavska Sobota
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od BaluSK »

Tie kondiky som mu uz kazal vymenit (su tam paralel 2x47uF),aj hlavny elyt v impulznom zdroji...tvrdi ze to urobil...aj ked ktovie,tiez to vidim na vadnu filtraciu.V kazdom pripade by som este skontroloval C140,C141 a R140

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#25 Příspěvek od masar »

Ještě doplňuji o další filtraci, kterou je nutno zkontrolovat.
Pokud to nepomůže, bude nutno projít všechny součástky od buzení řádku až po zpětnou vazbu (signály H-drive, SSC). Také to může být nějaký špek podobný případu C114 v OVP. :wink:
Přílohy
filtrace.png
(143.87 KiB) Staženo 731 x

Uživatelský avatar
radomir23
Příspěvky: 54
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

2952

#26 Příspěvek od radomir23 »

Takze vsetky suc. ktore boli zakruzkovane som vymenil a stale tie zubky tam su uz som fakt bezradny :(

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

Re: 2952

#27 Příspěvek od masar »

Nezoufej, ještě je příliš brzo, zbývá jich ještě dost :wink: .
Ale vážně, tuto závadu může způsobovat cokoliv, co má vliv na fázi horizontálních budících impulzů, tedy co ji může "modulovat".
Také bych se podíval např. na C281, C275 a pod. a zkontroloval cestu zpětného běhu pro vytváření impulsu SC. :wink:

Uživatelský avatar
radomir23
Příspěvky: 54
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

2952

#28 Příspěvek od radomir23 »

diki a este splitko mozem vylucit je cisto nove takze dufam ze je ok nepocut ziadne iskrenie :P



má vliv na fázi horizontálních budících impulzů tzn.

ja som myslel ze fázi horizontálních budících impulzů to bude len okolo budenie stx112 a koncak horizontalu bucko

takze korigovanie podusky (tie kondiky co si oznacil) tiez to moze zapricinovat

este som sa docital ze tie zubky u otf sposoboval zle prispajkovany chladic tda8143 ale u ovp to asi neaplikovatelne

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#29 Příspěvek od masar »

Nesmíš zapomenout, že na fázi budících impulzů mají vliv nejen synchronizační impulzy, ale i impulzy zpětného běhu, celé to tvoří fázovou smyčku. Proto je okruh podezřelých součástek tak široký. Netvrdím, že každá součástka, kterou jsem označil, musí nutně umět tuhle závadu. Lepší by bylo, kdyby se ti ozval někdo, kdo stejnou závadu na tomto tv řešil. Moje tipy jsou čistě teoretické, píšu to, co bych kontroloval já.
Co vazební elyt do báze VT245 (C280) už jsi zkontroloval? :wink:

Uživatelský avatar
radomir23
Příspěvky: 54
Registrován: 26 zář 2009, 02:00

2952

#30 Příspěvek od radomir23 »

takze prisiel som nato ze c280 bol opacne + islo na bazu stx112 som ho otocil ale aj tak ostavaju zubky zvlastne je ze podla schemy ide - na bazu ale podla plosaka + ide na bazu

takze co dalej

zatial dik masar


este rozmyslam ak som namiesto dv1500 dal kombinaciu by228 a HER307 nemoze to vytvarat interferencie su z druhej strany plosaku krizom

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“