CD Yamaha CDX-590 - automatické seřízení laseru - jak na to?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#16 Příspěvek od Sendyx »

Jenže to CD musí mít stejnou odrazivost, jako originál, což výpalek nezajistí. Mimo jiné. Navíc se obávám, že YEDS18 se hodí jenom na testy el. části + kontrola RF.

Teď se dívám do chytrých manuálů, pro seřizování mechanik u pincků je třeba YEDS-7 a YEDS-14, na YEDS-7 jsou zřejmě i excentrické záznamy

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#17 Příspěvek od HWTest »

Sendyx píše:Jenže to CD musí mít stejnou odrazivost, jako originál, což výpalek nezajistí.
S tím souhlasím.
Nicméně i s tím se mi povedlo dosáhnout aspoň mírného zlepšení. Otázka je, jestli by to s originálem bylo "ono".
Sendyx píše:Navíc se obávám, že YEDS18 se hodí jenom na testy el. části + kontrola RF.
Vzhledem k tomu že v SM k CD Onkyo je popsáno nastavení laseru pomocí tohoto CD (a osciloskopu), tak bych si dovolil nesouhlasit.

To jsme však poněkud odbočili - dokud nebudu znát správný postup (a na ten jsem se primárně ptal), tak nezjistím, jestli to s tím výpalkem jde nebo nejde ...

PS Origo YEDS-18 jsem viděl v eshopu za 119 USD, což by se sneslo v případě potřeby.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

To je sice hezké, ale to YEDS-18 podle popisu obsahuje pár sinusů, vhodných leda na kontrolu převodníku, f cháry a přeslechů a ukázky hudby a to je vše. Reflexivitu vyřeším porovnáním 50 disků z Levných knih s originálem, a na převodník + přeslechy atd. stačí CD Test Generator. Pokud budu řešit optimální nastavení a kontrolu konstant serv, tak si tímhle CD mohu leda podložit stůl, pokud tam ovšem není třeba nátisk nebo laser hole. Jelikož o error tracích nic nepíšou, tak to asi nic podobného nemá.

Co na tom Onkyu nastavovali ?

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#19 Příspěvek od HWTest »

Focus offset, Tracking offset, Focus gain, Tracking gain, vše na tracku 2, tj 1k sinus.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Tak bohužel, ptal jsem se kolegy, service boulettiny jsou nepřístupné. Jedině jestli něco není na Eurasu a podobně. taky může být společný postup pro celou řadu přístrojů popsaný jen v jednom z manuálů.

Uživatelský avatar
HWTest
Příspěvky: 80
Registrován: 06 pro 2006, 01:00

#21 Příspěvek od HWTest »

Už jsem prolezl několik SM k různým CD Yamaha a zatím jsem neměl štěstí ...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“