DVD Orava DAV200 laser

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

DVD Orava DAV200 laser

#1 Příspěvek od Jancis1 »

Prosím má niekto skúsenosť so zámenou laserovej jednotky, pôvodná je KHM310AAA. V AME som si všimol že pri KHM313AAA je písané že sa dá zameniť s KHM310AAA. Logicky by to malo byť aj opačne, ale pre istotu sa pýtam a či netreba potom niečo nastavovať v SM. Ide o to že je tá náhrada lacnejšia, v Avelmaku stojí KHM310AAA 23 euro a KHM313AAA stojí 15 euro. Dík

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Ak napisu, ze dve veci sa daju medzi sebou zamenit, tak to musi ist aj opacne.
Vacsinou v SM netreba nic nastavovat, ale raz som sa s tym stretol, ze to treba urobit, ale nikde som sa nedopatral, akym sposobom.

Uživatelský avatar
zlota
Příspěvky: 32
Registrován: 19 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od zlota »

netreba nic nastavovat. tiez som menil za KHM313AAA

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jancis1 »

Dík za odpovede, už je to doma, objednal som to ako som písal otázku, tak zajtra to nahodím :D .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

cabernet píše:Ak napisu, ze dve veci sa daju medzi sebou zamenit, tak to musi ist aj opacne.
Vacsinou v SM netreba nic nastavovat, ale raz som sa s tym stretol, ze to treba urobit, ale nikde som sa nedopatral, akym sposobom.
S výše uvedeným výrokem bych si v některých případech dovolil nesouhlasit!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Jancis1 »

Takže optika vymenená. CD číta dobre, ale s DVD má niekedy problém. Najprv som skúšal DVD v divx formáte čo som mal napálené na DVD RW je čiastočne poškrábané, ale moje kino Philips LX3900Sa nemá s tým najmenší problém. Film sa napr. po desiatich minútach vypne, displej preskočí na 00:00, presne tak ako keby film dohral až dokonca. Robí to presne na jednom mieste(konkrétne v tomto filme na troch miestach), takže si myslím že od teploty to nieje závislé. Potom som vyskúšal napáliť DIVX filmy na nepoškodené DVD-R a jeden film sa na jednom mieste opakovane zastaví, ale časový údaj zostane a aj obraz, ako keby som dal PAUSE. Keď dám znova Play, tak sa nič nestane, ale keď dám pretočiť spomalene dopredu, tak tú chybu asi preskočí a znovu môžem pozerať, pritom moje kino s tým nemá problém a ani v tom mieste nesekne. Druhý film na tom istom DVD prečíta od začiatku až dokonca. Klasické DVD filmy číta dobre, mám doma aj poškrábané a skúšal som asi 10 DVD filmov a všetky išli (aj tie poškrábané) bez problémov. Ešte taká maličkosť, keď mi prehráva divx film a ja rukou pristavím disk, tak disk sa roztočí, ale už nenájde asi stopu a prehrávanie zastaví. Keď som to skúšal s DVD filmom, tak obraz sa sekol, ale po chvílke si DVD stopu našlo a pokračovalo v prehrávaní. Keď som skúšal ešte jeden DVD film, čo som napálil v ten deň, čiže nepoškrábané a určite dobre napálené, tak po vložení ho začne načítavať a potom sa samo nahodí OPEN a vysunie sa mechanika. S týmto jedným DVD to robí opakovane, ale v mojom kine ide bez problémov. Pred tým keď bola zlá mechanika, tak čítať to skúšalo a napísalo že tam nie je disk. Chová sa to dosť divne a preto sa pýtam či má niekto skúsenosť čo to spôsobuje, či ten procesor nie je nejak načatý, alebo to je vlastnosť tohto DVD, alebo tá optika čo som kúpil nemá takú citlivosť ako by mala mať, aj keď to sa mi nezdá, lebo klasické DVD filmy, až na ten jeden číta dobre a moje kino keď má problém s poškrábaným DVD, tak obraz sekne, ale potom pokračuje ďalej. Zdroj som kontroloval, ten je OK.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “