Odpálený LANport u AP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Odpálený LANport u AP

#1 Příspěvek od drabek06 »

Vzal jsem si v práci vyřazený AP D-LINK DWL-900AP+, ale má nefunkční LAN port. Když to AP připojim k PC tak se mě na síťovce nerozsvítí žádná LED a ani Win nic nedetekuje, ale na AP se rozsvítí LED že je připojenej LAN kabel. Přes bezdrát se dostanu do konfigurace AP vpohodě. Na DPS toho AP není vidět nic přepálenýho či jinak poškozenýho. Nezabejval se někdo podobným problémem ? Je škoda to vyhodit . . .

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#2 Příspěvek od ace_ventura »

Bude tam u RJ45 konektoru na dps trafíčko, taková černá kostka. Najdi jeho datasheet a proměř. Často odcházejí a pak se nedá připojit.

Uživatelský avatar
x655
Příspěvky: 38
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od x655 »

A nebo je chyba v ethernet ovladači, to se mi nedávno také stalo (zjistil jsem to po sériové lince) => reset nastavení+flash firmware (klidně stejné verze).
Have you tried turning it off and on again?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od drabek06 »

Tak jsem odpájel to převodní 1:1 trafo a napojil LAN port přímo na ten IO co ty data zpracovává a chová se to úplně stejně jako s tim trafem. Takže je ten IO nějak odpálenej . . . :cry:

Uživatelský avatar
jehlik
Příspěvky: 41
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00

#5 Příspěvek od jehlik »

Zdravim,pred dvema dny jsem mel podobny problem s RDAA-81,kamosovi prestal fungovat net a jeho prov.mu tento AP vyradil jako nefunkcni,moc tomu nerozumim,ale po nekolikerem vyresetovani az na tovarni nastaveni, AP zacalo fungovat.Mrkni se na upgrade DWL 900,.....UTFG.Hodne zdaru.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od drabek06 »

Tak jsem si s tim teď zas hrál. Z práce jsem si donesl celkem 4 kousky těhlech AP a na třech bylo psáno KO a na tom jednom KO LAN port. A ono s KO LAN portem tu řeším . . . Dneska jsem zkoušel ty ostatní a fungujou až na jedno, který mě jednou šlo a potom zas něšlo. Vyměnil sem filtrační elyty a stejnak změna žádná :? Tak jsem si řekl že z tohohle AP vemu ten IO pro LAN port a to převodní trafo a dám to do toho AP co mu nefunguje LAN port. Asi po hodině pájení jsem ty IO s trafem přehodil a LAN port ožil a funguje jak má :D Jen tak pro informaci přikládám foto onoho měněnýho IO a nad ním je i to trafo . . .
Přílohy
DSCF0145.JPG
DWL-900AP+
(286.32 KiB) Staženo 123 x

Uživatelský avatar
novajz
Příspěvky: 56
Registrován: 11 led 2010, 01:00
Bydliště: Hradec nad Moravicí
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od novajz »

Dobrej, přepájet SOiP pouzdro. Na kolik jsi měl teplotu, že neodešly cestičky na DPS???
Když mi něco nejde, nedám tomu pokoj, dokud to nerozběhám, nebo dokud to úplně nezkur....<br />Novotný Petr

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od drabek06 »

Nevím, ale pajím s celkem vysokejma teplotama, sem si na to zvykl a naučil se s tim dělat. Nesnášim čekání než se cín rozteče, nebo spoj dostatečně prohřeje . . .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Parkrat som nejake tie plosky odtrhol - ale prilis nizkou teplotou, nie vysokou. Cin nebol dostatocne rozohriaty, tak sa pri pohybe odtrhlo.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od drabek06 »

Asi tak mno . . . Člověk musí vychytat to mezi :wink:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“