Nestabilita NTB ProBook 5310

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

Nestabilita NTB ProBook 5310

#1 Příspěvek od MaTTo »

Aky je Vas osobny a odborny nazor na nasledovnu zavadu :
Porucha pod win :
http://www.youtube.com/watch?v=538Kq8Sve4w
Zapnutie po takomto zamrznuti :
http://www.youtube.com/watch?v=zGj8xpsqCr8

Totizto jedna sa o to ze deje sa to uplne nahodne, viem si to nasimulovat jedine pustenim HD videa kedy sa to deje asi pravidelne, notebook budto takto zarmzne a stale dokola sa opakuje nejaka ta sekunda prehravaneho zvuku alebo padne do BSOD, môj osobny nazor je ze je to chyba zakladnej dosky prip. nekompatibilita komponentov LENZE, zakladna doska s integrovanym CPU C2D 9300 je vymenena robi to to iste, jedna jedina pamet co tam bola samsung vymenena za inu samsung rovnaku a robilo to iste, aktualne pamet vymenena za hynix a robi to to iste, BIOS skusana stara aj najnovsia verzia a robi to opätovne to iste, windows preinstalovany ale aby toho nebolo dost tak obcas velmi sporadicky po takomto "pade v systeme" ked ho natvrdo vypnem a novu zapnem tak sa len zobrazi loho HP , ostane zamrznuty na tomto logu a 5x blika capslock coho vyznam presne pre tento model nepoznam ale podla starsich modelov to znamena - CPU failure, system board failure alebo memory failure, len este ze to rovnake chyby robi aj po vymene vsetkych komponentov ,, niekedy to spravi po 10 hodinach prace zrazu padne alebo zamrzne, niekedy po dvoch hodinach, robi to casto aj pri prevadzke z baterie :roll:

Je mozne aby novinka na trhu disponovala takouto FEATURE ktora bohuzial sa vymenou HW zatial neodstranila ---

Napada Vas este nieco ? Uz sa s tym trapim skoro dva tyzdne a naozaj ziadne dalsie napady co by mi pomohlo :opravar:
Zo strany HP som zatial radu neziskal .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od MirrA1 »

A kontroloval jsi zda nejsou zanešené větráky?
Podle všeho bych řekl že je to způsobeno přehříváním.

Píšeš, že to dělá náhodně a vždy když pustíš HD video (které mimochodem silně vytěžuje procesor) takže to vapadá na to přehřívání....

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#3 Příspěvek od MaTTo »

Jedna sa o novy model HP, zaciatok predaja bol 22.10.2009 a ja som ho kupil 23.10.2009 , uz je v tom nova doska, procesor aj ramka ale robi to problemy stale, teplota CPU idle 44 stupnov, pocas prehravania hd videa 55-60 stupnov , v plnej zatazi cpu 77 stupnov, testovanie pod plnou zatazou CPU prebehlo stabilne bez problemov pocas 12 hodin ...je to proste strasna vec lebo v plnej zatazi grafiky ani procaku nepadne a ide aj 12 hodin vkuse, akonahle je bez zataze tak staci pustit HD video a padne, ale to nieje len o videu , staci aj MP3 pocuvat a pod.,prip len chatujem cez ICQ a sekne sa cely win :roll:

Ja si len spominam ze kedysi davno cca. 4 roky dozadu mi toto robila ABIT doska tak som ju na RMA 4x vymenil za novu ale ajtak to bolo o tom istom stale ze nahodne mrzla a nakoniec mi dali namiesto nej asus a ta uz fungovala ale tak notebook by to hadam robit nemal .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

A nie je to softwarovy problem?

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Ked to ma problem s nastartovanim tak asi HW...Zeby vadna seria?

Uživatelský avatar
Standa33
Příspěvky: 283
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#6 Příspěvek od Standa33 »

Zkusil bych spustit live verzi Linuxu(Slax,Ubuntu). Nic neinstalovat, ale zkusit spustit video co to provede. Pokud vše půjde bez problémů, tak to bude problém ovladačů ve windows. Pokud dojde k pádu systému i v linuxu, tak to opravdu bude HW problém. Pak už bych trval na vrácení pěněz, nebo výměnu za jiný NB ve stejné ceně.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Tipoval bych na přehřívání grafického čipu, na možnou prasklinu v jeho okolí a na paměť pro grafiku, jestli ji má zvlášť. CPU by to náhodně po 10 hodinách nedělal a paměti taky ne. Musí to být něco lokalizovaného s grafikou.
Když po takovém záseku necháš NB chvilku zchladit (10 minu), tak naběhne normálně ?

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#8 Příspěvek od MaTTo »

Takze som nainstaloval WIN 7 Ultimate 64bit kedze nic ineho som nezohnal, sprava sa to asi tak ze ziadne BSOD, ziadne totalne zamrzanie uz ani padanie Ale uz od nainstalovania systemu sa mi prejavuje to co aj po kupe notebooku ze si otvorim napriklad zminimalizovane okno firefoxu na spodnej liste alebo si kliknem na skype vedlahodin nech zobrazi kontakty tak sa na chvilu sekne cele PC ale to sa deje tak mozno kazde desiate otvorenie toho programu pricom je volnych 40% ramky a CPU vytazene max 30% - cize nieje tu slaby vykon dôvodom nato aby ten system bezdôvodne sa takto "sekal" je to aj pomerne neprijemne ked otvaram videa tak niekedy sa otvori za 3 sekundy, niekedy za 6
Taktiez som vcera vymenil disk v notebooku lebo na testovaci som instaloval WIN 7 a ked som vratil pôvodny disk naspet do notebooku tak sa zapol, zacal bootovat este tie povodne XPcka z ktorych som si chcel odzalohovat data a na obrazovke s napisom Welcome zamrzol , som ho vypol a zapol a ziadny obraz len 3x blikal CapsLock stale dokola, tak som ho znova vypol a zapol a uz zobrazil logo HP ale zostal zamrznuty a 5x blikal capslock opätovne som ho vypol a zapol a uz nabootoval do OS normalne tak som v XPcku skopiroval z plochy a dokumentov 3GB dat a nainstaloval som si na originalny disk WIN7 , ovladace, vsetky updaty a notebook funguje "stabilne" len robi vyssie popisovane problemy aj teraz pisem tu na stranke, stahuju sa torenty a nic viac nerobim - nahodne pocas pisania sa zasekne a potom o 1-2 sekundy to dopise X pismen - skusal som uz aj inu verziu WIN 7 a robi to to iste pod XP to nic taketo nerobilo ale zato stale zamrzol totalne alebo padol do BSOD .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“