OVP CTV 284

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od masar »

Asi se mi ho zželelo. :wink:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#17 Příspěvek od kokun »

Budiž, má to chlapec aspoň za "snahu" - vyměnil půlku telky a většinou to jsou 3 součástky :roll: :lol: :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#18 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 09:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od otakarv »

Tak jak psal Honza Kokuň,kdyby tak byl v naší době internet,to by se opravovalo. :angel: :wink:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od pajosek2 »

Kluci nechci dělat chytrého,ale podle těch fotek bych to typoval spíš na mezizáviťák na vychylovačkách.Možná se pletu,ale já tam vidím lichoběžník a ne podušku.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ladislav37
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2009, 02:00

#21 Příspěvek od ladislav37 »

Skusal som pokrutit trimrom RP170, ci nastane nejak zmena a v jednej krajnej polohe to bolo tak ako som uviedol na prvej strane a v druhej takto (obrazok). L170 ma 15mH ako ma mat. Zatial som na tej doske nemenil nic pri tejto oprave, v pondelok vymenim NL170.

2 kokun: bohuzial pre bezneho studenta je osciloskop prilis draha zalezitost na SVK...
Přílohy
tv2.jpg
(19.15 KiB) Staženo 80 x

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od pajosek2 »

Tak to jo. Podle fotek mi to připadalo jinak.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#23 Příspěvek od Duvsan »

ladislav37 píše: 2 kokun: bohuzial pre bezneho studenta je osciloskop prilis draha zalezitost na SVK...
Skús zaloviť cez inzeráty. Klasický BM556 by mal byť za tisícovku (myslím). Teda, ak sa chceš tomuto venovať.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#24 Příspěvek od RadekB »

Vzkaz pro zakladatele vlakna:
Aspon jsi tam mohl dat fotku neceho jineho, nemusis se chlubit tim, ze krades DIGI :(
PS mas aspon celkem slusnej prijimac od korejskyho Fortisu :)

Uživatelský avatar
ladislav37
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2009, 02:00

#25 Příspěvek od ladislav37 »

Cakal som kedy si to niekto vsimne, no chcel som aby bolo dobre vidno okraje, je to iba Optibox CX PVR..., domov to zatial staci..

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#26 Příspěvek od kokun »

pajosek2 píše:Kluci nechci dělat chytrého,ale podle těch fotek bych to typoval spíš na mezizáviťák na vychylovačkách.Možná se pletu,ale já tam vidím lichoběžník a ne podušku.
Pavle - podívej se líp, ta fotka je "z nadhledu", proto tě to klame a vidíš lichoběžník. Kreslený obr. níže to dokazuje.
ladislav37 píše:Skusal som pokrutit trimrom RP170, ci nastane nejak zmena a v jednej krajnej polohe to bolo tak ako som uviedol na prvej strane a v druhej takto (obrazok). L170 ma 15mH ako ma mat. Zatial som na tej doske nemenil nic pri tejto oprave, v pondelok vymenim NL170.

2 kokun: bohuzial pre bezneho studenta je osciloskop prilis draha zalezitost na SVK...
Láďo - tebe jako studenta taky samozřejmě chápu, že nemáš "na rozhazování" - taky jsem v mládí studoval (a do nedávna studovali i můj syn a dcera). Ale dostáváš i rady, jak si ho pořídit aspoň nějak levněji :roll:

K telce - psal jsem, že se většinou jedná o 3 součástky: 1. L170 (původce "všeho zla" - mívá závit. zkrat => indukčnost spadne /z těch správných 14-16mH/ na nějaké xxuH a jakost Q jde "do kytek") - píšeš, že máš správnou. Což mně zaráží - měnil jsi ji, či měřils dobře :?:
V důsledku toho "záviťáku" pak totiž odejde ten 2. NL170 a dále 3. R174 :!:
Vyměnit ale musíš vše najednou, poněvadž, když nevyměníš tlumivku, vše se zopakuje (měnil jsi ji před 1/2r.? - neuvádíš) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ladislav37
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2009, 02:00

#27 Příspěvek od ladislav37 »

Keby som videl opet zhoreny R174 tak to tu neriesim, ale R174 ani nevyzera zeby sa hrial a pred pol rokom to bolo takto. V dosledku ziadnej kapacity na C145 odislo BU... tak som vymenil to BU, C142, C145, VD146 a 147 a vtedy zhorety R174, no ten pri opetovnom zapnuti opet zhorel. Tak som premeral vsetky elyty na VN a aj MKT.. (ako teraz pre istotu) a vymenil len C151, ktory mal 3uF namiesto 4u7, vymenil TDA... a opet zhoreny odpor, L170 som nemenil pretoze vtedy mal tiez 15mH. Telka nabehla, nastavil som H-rozmer, lebo bol trochu mimo po vymene tda a vsetko slapalo v pohode az doposial...

Mozem sa ho pokusit vymenit, na SVK ho maju asi iba v Avelmaku, a to je tak na mesiac cakania, alebo mozem skusit zbehnut do nejakeho servisu ci nebudu ochotni mi to predat, no ale ako som to uz raz skusal tak som sa s velkou ochotou nestretol.. :(

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od otakarv »

ladislav37 píše:Keby som videl opet zhoreny R174 tak to tu neriesim, ale R174 ani nevyzera zeby sa hrial a pred pol rokom to bolo takto. V dosledku ziadnej kapacity na C145 odislo BU... tak som vymenil to BU, C142, C145, VD146 a 147 a vtedy zhorety R174, no ten pri opetovnom zapnuti opet zhorel. Tak som premeral vsetky elyty na VN a aj MKT.. (ako teraz pre istotu) a vymenil len C151, ktory mal 3uF namiesto 4u7, vymenil TDA... a opet zhoreny odpor, L170 som nemenil pretoze vtedy mal tiez 15mH. Telka nabehla, nastavil som H-rozmer, lebo bol trochu mimo po vymene tda a vsetko slapalo v pohode az doposial...

Mozem sa ho pokusit vymenit, na SVK ho maju asi iba v Avelmaku, a to je tak na mesiac cakania, alebo mozem skusit zbehnut do nejakeho servisu ci nebudu ochotni mi to predat, no ale ako som to uz raz skusal tak som sa s velkou ochotou nestretol.. :(
Proč zrovna bys měl čekat měsíc? :roll: Podle tohoto ho mají skladem: http://www.avelmak.sk/index.php?pg=srch&vyraz=TDA4950
Stačí poslat objednávku mailem a na druhý den jej máš doma.
:wink:

Uživatelský avatar
ladislav37
Příspěvky: 34
Registrován: 21 kvě 2009, 02:00

#29 Příspěvek od ladislav37 »

TDA4950 mame na predajni, to je najmenej, mal som na mysli AT4043/60(L170), kokoun sa pytal na to ci som ju menil pred pol rokom, a pozeram ze asi aktualna nahrada je VESTEL 30032668...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od otakarv »

Tak zkus se mailem v AVELMAKu zeptat,oni každý čtvrtek do 15hodin dělají uzavírky objednávek a na druhý týden v úterý jim zboží přichází.Tak by to nebylo na škodu se tam informovat.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“