Printserver a paměti pro HP LJ6P, potíže s tiskem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Printserver a paměti pro HP LJ6P, potíže s tiskem

#1 Příspěvek od Hill »

Získal jsem tiskárnu HP LJ6P, po výměně fotoválce málo používanou, ve vynikajícím stavu, celkové náklady na tisk 3-5 stran A4 za korunu.
Má ale jen paralelní a IR rozhraní. Zatím ji mám připojenou k velkému desktopu přes LPT a nasdílenou, ale musím kvůli tisku startovat právě ten desktop, což především zdržuje. IR port je vůbec pomalá záležitost, tak bych ho klidně oželel.
Používám WiFi router, na něj jsou připojené dva desktopy a občas jeden notebook (ten má taky ještě LPT port) přes UTP. Ostatní zařízení (už bez LPT) se připojují přes wifi, takže mi ještě jeden LAN port zbývá.
Na internet je router připojený přes LAN... ale to není tak důležité.
Rád bych ji zapojil přímo do sítě, protože poněkud reorganizujeme bydlení a ta tiskárna by se hodila jinam.
Sice bude nejčastěji poblíž ten starý notebook DELL Latitude C830, ale ten se startuje (někdy i na první pokus) rotačním škubnutím za současného stisknutí tlačítka START. Bez toho pohybu oznámí přetížení a za chvíli se vypne. Vyměnil jsem HDD za větší s poloviční spotřebou, ale vyřešilo to jen ukládací prostor, startování ne. Tak na něj nehodlám moc spoléhat.
Takže mám otázku:
je ještě někde dostupná síťová karta pro tiskárnu HP LJ6P?
a doplňující:
nebo to lze obejít jinou použitelnou cestou?

a (to už je poněkud OT, když, tak z toho uděláme samostatné téma), jestli někdo máte podobnou zkušenost s notebooky DELL Latitude:
kde mám hledat příčinu neochoty ke startu, kterou zatím řeším rotačním škubnutím? Nerad bych se ho totiž zbavoval kvůli zpracování fotek, má klasický formát displeje vhodný pro práci s nimi, vysoké rozlišení a jeho výkon mne pořád ještě neomezuje.


Název vlákna kvůli rozšíření tématu změněn.
Naposledy upravil(a) Hill dne 18 pro 2011, 23:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od Nagant »

Tahle tiskárna nemá podle mne žádný EIO nebo MIO slot pro interní printserver.

Takže použít nějaký externí printserver s paralelním portem a RJ45. Mám dobré zkušenosti s printserverem REPOTEC RP-2801, další levnější jsou od Edimaxu, Ovislinku, TP-Linku... Nemá cenu kupovat nic drahého od HP nebo AXISu, ty levné obvykle udělají stejnou službu.

Občas se něco vyskytne i za opravdu nízkou cenu ve výprodeji v e-shopech, nebo Aukro.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »


p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Řešení je jen printserver nebo jiný router s integrovaným tiskovým portem. Edimax routry měly paralelní port nebo 2x usb porty.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#5 Příspěvek od Nagant »

Naposledy upravil(a) Nagant dne 08 lis 2009, 11:15, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Jak Repotec, na který už jsem vygooglil víc informací, tak ten Ovislink, vypadají dobře. Díky.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

Lezi me tu nevyuzity printserver Lexmark, jestli chces tak za 200Kc (vc.postovneho a balneho) je tvuj.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Vogon »

K téhle tiskárně existuje orig. HP JetDirect EX.
Už se mi párkrát stalo že nebylo možné vytvořit síťový port u tiskáren HP.

Takže pokud to bude jen trochu možné, doporučuji raději tenhle.

Na aukru je pár aukcí, kde se dá sehnat.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#9 Příspěvek od Hill »

RadekB píše:Lezi me tu nevyuzity printserver Lexmark,....
Lexmarky obvykle podporují HP, to by byl hřích to nevyzkoušet.
Zbytek v SZ

Uživatelský avatar
x655
Příspěvky: 38
Registrován: 23 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od x655 »

A nebo nic nekupovat a připojit přímo k routeru-pokud to samozřejmě umožňuje. Předpokládá to: vhodný port na routeru, nahoditelnost OpenWrt, nějaká ta konfigurace "printserveru". Podporovaný HW viz http://oldwiki.openwrt.org/TableOfHardware.html
Have you tried turning it off and on again?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

Díky, ale nebudu kvůli tomu shánět router s LPT, musel bych ho dostat blíž k tiskárně. Ten, co tu máme, chodí na současném místě uspokojivě.

Jen jediný kaz to má, ale za to nemůže router - soused často sváří a občas tak zaruší komunikaci na wifině, že spojení vypadne na timeout. Počítače s WXP se zase ihned připojí, ale Visty asi tak poslední měsíc, zřejmě po nějaké aktualizaci, přepíšou v počítači IP adresu na nějakou default, připojují se na nejbližší další dostupnou wifinu, ale ani na ní nepožádají znovu o přidělení IP. Musím ručně přepnout na profil s naší wifinou a pak to najede normálně, přitom při startu počítadla to nabíhá správně - a nedělá to jen mně a jen na našem routeru, už to zjistilo nezávisle na sobě víc lidí po celé republice; jak říkám, WXP s tím problém nemají.
Ale už jsem zase OT.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PotPalo »

Keď je už reč o HP LJ 6P, koľko MB RAM tam máš? Stlač naraz na tlačiarni obidve tlačítka, vytlačí sa stránka s informáciami. Najlepšie je 8 MB alebo 16 MB, na 2 MB to tlačí pomaly a na 50 MB to dlho zapína (1 MB=1 sekunda testu po zapnutí).

Tiež mám túto tlačiareň, je výborná. Kúpil som ju pred piatimi rokmi na burze za 600 Sk, lebo som tu mal dva úplne nové tonery, tak bolo výhodné kúpiť k nim tlačiareň. A stále ešte tlačím s tým, ktorý bol v nej pri kúpe :D .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Mám tam 2MB, ale zatím to vždycky stačilo. Nebo máš tip, s kterými paměťmi si to ještě dnes bude povídat?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od Vogon »


Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od PotPalo »

Pamäte tam nešli všetky, musia byť 70ns (na IO majú na konci -7) a musia mať na kraji odpory/prepojky (na obr. vpravo). Tie, ktoré to nemajú prepojené, tie nejdú. Sú to bežné pamäte, aké sú v počítačoch 386 a 486, nieje problém nájsť na zbernom dvore.
Přílohy
ram6p.jpg
(21.54 KiB) Staženo 95 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“