Printserver a paměti pro HP LJ6P, potíže s tiskem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze tam je este nejaka podmienka - tusim nesmu byt EDO?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od PotPalo »

rnbw píše:Myslim, ze tam je este nejaka podmienka - tusim nesmu byt EDO?
Však som to napísal: 70ns. (EDO sú 60ns)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze EDO aj FPM existuju aj 60ns aj 70ns.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Copak o rychlost, vyhrabal jsem tu tři zapomenuté EDO paměti 70ns i 60ns. Přidaná paměť 4MB v tiskárně chodí bez problémů. Ale ta má propájené můstky A, B i C.
Pak tu mám paměti 8MB a 16MB, ty nemají propájené nic (viz foto), ale také je tiskárna neidentifikuje.
To už nepamatuju a asi i sotva někde najdu: existuje nějaký řád, že se můstkují i větší kapacity pamětí, nebo jsou ty propojky vždycky A, B a C, zatímco D zůstane volná?
Přílohy
8MB_a_16MB.jpg
Horní je 8MB, dolní má 16MB. Dvojplošky jsou odshora A,B,C,D
(79.16 KiB) Staženo 75 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Andrea »

ABC je 4MB 70ns
http://www.jedec.org/download/search/4_04_02R8.PDF
Strana 3 - Presence Detect Truth Table.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

Aha, takže 60ns nemusí hneď znamenať, že je EDO. Ja som toto nikdy neštudoval, iba vlastná skúsenosť, a EDO som mal iba 60ns. A že sú aj 80ns a 100ns, to som ani netušil.

Do tejto tlačiarne som skúšal rôzne pamäte, až som zistil, aké tam idú. Tiež som skúšal 60ns pamäte bez prepojok prepojiť ako 70ns, tlačiareň ich detekovala, ale dajako to hnevalo. Teraz tam mám 16 MB 70ns (obrázok na predošlej strane), a funguje to bez problémov. Maximálne sa dá dať 3x 16 MB.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Taky se mi povedlo vybrat ještě nějaké EDO paměti a dostal jsem tehdy do tiskárny ještě 8MB navíc. I s printserverem od RadkaB už dva roky tisknu bez problémů, tedy až na drobnost:
podotýkám, je to už dost starý stroj, někdo by řekl, že už vykopávka, ale zatím mi naprosto vyhovuje jak spolehlivostí, tak náklady na stránku, nakonec ani rychlost není ještě omezující, ale mám potíž s kvalitou:
tiskárna nechává nepravidelný počet různě širokých šedých šmouh po celé délce stránky. Očistím fotoválec, očistím transferový váleček, první stránku vytisknu čistou a s dalšími to začne zase přibývat. A objevilo se to skokem, řekl bych ze dne na den, ale mezi těmi dny jsem asi měsíc netiskl.
V manuálu, který jsem našel na netu, se píše o tom, že toner s fotoválcem vydrží v originál balení dva a půl roku, rozbalený jen 6 měsíců.
Netisknu moc, takže ten toner jsem za dva roky ještě nevypotřeboval. Je možné, že skutečně stárnutím může dojít k takovéto závadě?
Podobně i papír - vybalený z nového balíku nedělá problémy, první šmouhy se začnou objevovat až tak po dvaceti stranách, po dvou týdnech v tiskárně už to dělá od prvního výtisku.

Nepodařilo se mi zjistit, jestli tato tiskárna používá nějaký kolektor odpadního toneru nebo něco podobného: kdo s HP LJ máte nějakou tu zkušenost, víte, co s tím?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Myslim, ze to bude robit unavena stieracia lista, ktora stiera z valca nespotrebovany toner do zasobnika odpadoveho tonera. Vsetky tieto casti su sucastou tonerovej cartridge. Podobny problem som mal s LJ IIIP a riesil som to tusim aj tu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#24 Příspěvek od Hill »

Dělala to unavená stírací lišta.
Vyměnil jsem celou jednotku a tiskárna tiskne jako nová.
Starou, i když v ní zbývá ještě přes polovinu toneru, vezmu příležitostně na renovaci.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od jjilek »

Lišta se dá objednat samostatně za babku. Kolega mi ji měnil nedávno.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#26 Příspěvek od Hill »

Kde, ať to nezdržujeme?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od jjilek »

Tak to se musím v pondělí zeptat a dám vědět. J.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od Vogon »

Třeba tady

Uživatelský avatar
jarda
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 925
Registrován: 01 led 2012, 01:00

#29 Příspěvek od jarda »

HP 5, které mám 2, jsou schopny i na net, konktétně modulem Jetdirect 400N J4100A /BNC i RJ45/ a SIMM jsem do nich kdysi také dával, všechny nefugovaly. Jak je to s HP 6 nevím, moje HP 5 jsou stále perfektní. A ta karta je drahá, lze pořídit kábel LPT/USB za daleko menší cenu. Catridge renovované raději ne.

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... D=bpj05875

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... D=bpl04055

http://www.gme.cz/propojovaci-kabely-pr ... -p752-612/
http://www.amazon.com/Type-Male-Centron ... B000I996M6
Přílohy
HP 6.jpg
(130.32 KiB) Staženo 61 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#30 Příspěvek od Hill »

Do HP LJ6P samozřejmě lze vrazit síťovou kartu, ale mám ji jen ve verzi s paralelním a IR rozhraním, obě jsem používal, kde a jak to bylo výhodnější, ale síťovku se mi do toho platit nechtělo. Takže printserver s paralelním rozhraním byl jasnou volbou, dělá nám celé rodině dobrou službu. Navíc je to rozhraní asi čtyřikrát rychlejší, než IRDA.
I když se síťovkou by přenos dat zřejmě zdržoval ještě méně, ale tak moc zase nespěcháme.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“