mobilny internet od orange cez N95 do PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rabbit-ko
Příspěvky: 38
Registrován: 25 čer 2009, 02:00

mobilny internet od orange cez N95 do PC

#1 Příspěvek od Rabbit-ko »

Ahojte mam nasledovne zariadenia
SIM kartu s Orange internetom
modem do PCI slotu HUAWEI Mobile Connect
nokia N95
a samozrejme PC

som na mieste kde je slaby signal siete Orange.

Ked zapojim SIM-kartu s PCI modemom HUAWEI do Notebooku signal sice chyti ale stasne slaby a vypadava net.

ked dam SIM-kartu do Mobilu N95 a surfujem na mobile po klasickom nete tak to ide cca dobre. Avsak manipulacia na N95 nie je to prave orechove.

takze moja otazka znie: Je mozne ked vlozim SIM kartu do N95 a N95 spojim s PC (kablom) ci mi pojde net v PC cez modem (N95) v ktorej bude karta SIM na ktorej je zaplateny klasiky internet nie WAP!!!. Ako to vsetko ponastavovat.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Prave pisem z notesu ktory je pripojeny na net cez telefon.Stiahni si zo stranok nokie PC suite,tam najdes aplikaciu one touch access a pokial budes mat stastie,stiahne si nastavenia z telefonu ako v mojom pripade alebo to nastavis krok za krokom rucne-myslim ze staci vybrat spravneho operatora a ostatne sa nastavi samo podla toho.Upozornujem ze modem v telefone nema prenosovu rychlost ani 1 MBit-maximum je 921.6kbit/s.

Uživatelský avatar
Rabbit-ko
Příspěvky: 38
Registrován: 25 čer 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Rabbit-ko »

super dik za pomoc. funguje to 100%.

Tvoj postup som si spatne overoval aj u operatora. Avsak doporucil mi manualne nastavit One Touch Access.

Miesto kde som ma slaby Orange signal. Model PCI - HUAWEI model:E630 ma slabsiu antenu ako moj telefon N95. Cize vymenou "modemu" som ziskal silnejsiu antenu. Prenosova rychlost mi v tomto pripade je 460 Kb/s co je oproti Huawei 270Kb/s raz tolko ale asi 10x silnejsi signal ;)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Som rad ze som pomohol:)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“