Acer Aspire one !

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
capode1
Příspěvky: 11
Registrován: 11 lis 2009, 01:00

Acer Aspire one !

#1 Příspěvek od capode1 »

Nefunkní lcd - je to tmave a při zapnutí mi to jenom problikne ! Neřešil náhodou někdo tento problem u techto malých notásků?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Problikne u Acer ONE? Opravdu?
TAm je podsvit pomocí LED pásku. když to rozebereš jde krásně vidět jak je připojený páskovým vodičem. Svítí na cca 8v 10mA
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#3 Příspěvek od MirrA1 »

rezis píše:Problikne u Acer ONE? Opravdu?
TAm je podsvit pomocí LED pásku. když to rozebereš jde krásně vidět jak je připojený páskovým vodičem. Svítí na cca 8v 10mA
Neměl bys náhodou fotky nebo náhodou schéma samotných diod+driveru? Celkem by mě zajímalo jak je to LED podsvícení řešené a jak ta elektronika ovládající podsvětlení vůbec vypadá...

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#4 Příspěvek od MaTTo »

Riesil som to mnoho krat u MSI Wind U100 a ked preblikne tak to byva vadne LCD alebo doska, ale tak obcas je to aj kabel, na tychto malych notebookoch sa tak setrilo ze rovnaku zavadu je mozne odstranit jednou z danych moznosti - doska, kabel alebo LCDcko a neda sa jednoznacne povedat ze jasne je to LCD a nemalo pripadov je ked je vadna aj doska aj LCD ... :wink: A aspon teda na tych MSI sa pomerne casto vymeniaju LCDcka prave z dôvodu ze nejde podsvietenie ale to ani nepreblikne nic, to proste vôbec nesvieti a je chybne LCD .
Ked to neni v zaruke ten Acer tak tazko povedat ked uz nieco kupovat tak jedine novy kabel ak nepomoze tak dalsia najlacnejsia vec je LCDcko cca. 60eur do toho MSIcka a potom najdrahsia je doska - ked nie je moznost diagnostiky s pouzitim ineho dielu tak jedine takto
Naposledy upravil(a) MaTTo dne 11 lis 2009, 23:48, celkem upraveno 1 x.
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
capode1
Příspěvky: 11
Registrován: 11 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od capode1 »

já vám to nafotím zítra a dám vam to sem at mužete mrknout

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

Pokud je tam v pozadí obraz tak to jde dát do stavu podsvětlení na 100%. prostě si to napětí odněkud vemu. I když mi třeba nepůjde regulace jasu. Že by odešel LCD panel se mi nezdá. Je tam 6 trojic (3 diody v sérii) paraleně. Takže by muselo zdechnout minimálně 6diod - nepravděpodobné. LVDS kabel slo by ale to by asi neprobliklo pri zapnutí.
Napadá mě něco na desce -> najít npětí za nějakáým měničem co se po vynutí vypne, dotáhnout do LCD, napojit přes odpor na podsvit.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

MirrA1 píše: Neměl bys náhodou fotky nebo náhodou schéma samotných diod+driveru? Celkem by mě zajímalo jak je to LED podsvícení řešené a jak ta elektronika ovládající podsvětlení vůbec vypadá...
Tady je jeden vykuchaný a zkrácený.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=#282095
Driver je pár trazistorů
Naposledy upravil(a) rezis dne 12 lis 2009, 07:21, celkem upraveno 1 x.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#8 Příspěvek od MaTTo »

rezis píše:Pokud je tam v pozadí obraz tak to jde dát do stavu podsvětlení na 100%. prostě si to napětí odněkud vemu. I když mi třeba nepůjde regulace jasu. Že by odešel LCD panel se mi nezdá.
Preco by mali odchadzat zrovna diody ? Ved je tam na tom LCD pomerne dost velke PCB ktora sa stara prave o napajanie tych diod no jednoznacne viem ze velke percento pripadov nefunkcneho LED podsvietenia na tych malych hnojoch riesim vymenou celeho LCD panelu kedze je jeho sucastou nieco ako inverter pre klasicku ccfl v lcd .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

No velké PCB tam je. Nicméně celý podsvit na něm zaujímá asi. 1cívku,1diodu, dva trazistory (v jednom pouzdru), 4 kondy a pár odporů. Takže pokud má hluboko do kapsy nevidím problém zjistit zda tam to napětí je či není. a vyloučit LVDS, nebo MB. Popř. pokud má hluboko do kapsy vyřešit to jak jsem říkal. Napětí odjinud přes odpor jako proudový zdroj
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“