Střední škola

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

Střední škola

#1 Příspěvek od kajus »

Končím základku a přemýšlím kam dál. Hledám nějakou střední školu se zaměřením na elektroniku nebo počítače s maturitou. Bydlím ve Velkých Opatovicích (okres Oblansko), nejlepší by byla škola v okolí, abych nemusel bejt na intru (tam by mi asi pájka, součástky, nějakej ten chlorid a můj druhej koníček což jsou RC modely asi neprošly). V úvahu přichází zatím jen citroen v Boskovicích. Pokud víte o nějaké dobré škole v okolí, budu rád, pokud mi ji napíšete.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

vážně podmiňuješ přípravu na svoji budoucí profesi tím, jestli si budeš moct zalítat s modýlkama?

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#3 Příspěvek od RadekB »

citroenka v bozaku myslim neni spatna skola.
Pak jedine asi Brno.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Vogon »

Crifodo píše:vážně podmiňuješ přípravu na svoji budoucí profesi tím, jestli si budeš moct zalítat s modýlkama?
Co je na tom špatnýho?
Odhlédnu-li od toho, že u bratrance ve firmě se lítáním s "modýlkama" slušně živý tým lidí.
Ono je něco špatnýho na tom, že si třeba hodlá "hrát" na profesionální úrovni?
Moje dcera tak přizpůsobila výběr budoucí VŠ svým zájmům a koníčkům, i když se jimi v žádném případě živit nehodlá.

kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

#5 Příspěvek od kajus »

O brnu jsem taky přemýšlel, jezsit tam bych mohl s táťkou, ale byl bych tam asi v 6 hodin:-), každopádně můžu podat 3 přihlášky, tak zkusím oboje, pokud mě na jednu nevemou pudu na druhou.
jo a Crifodo: s modýlky se dá nejenom lítat, ale jdou i stavět a upřímě ten jemnej prach z balzy zaleze všude.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

vogone, reaguješ na něco jinýho, já nehodnotím lítání s RC modelama ale pořadí priorit. Zdá se mi logičtější vybírat si školu podle toho, jestli učí obory kterým se chci věnovat, jakou má úroveň výuky a třeba i zkušenosti absolventů, než to, jestli mě to bude pár let trochu omezovat v hobby.
Po pravdě, na intrech se bastlení docela přálo dokonce v dobách, kdy vzdělávací systém kecal lidem do všeho, jaký mají mít vlasy, jaký nemají mít nášivky na riflích, v jaký košili mají maturovat a co si mají myslet o sovětským Svazu... vychovatelky byly radši když chlapec smrdí v koutku s kalafunou než když vypíjí a ve dvě ráno poblije chodbu nebo ho přivedou Ramena s hlášením. Dneska těžko hodnotit protože nemám přímo kontakt s žádným internátníkem na spše, ale zase nějaký internáty projdu občas s kolegou na revizích a tak... některé cimry připomínají laboratoře zahrabaný do PC nebo nahrávacích studií a nic se neděje... internáty jsou někde poloprázdný nebo část slouží jako ubytovny pro dělňasy a pak je už vůbec jedno co kde kdo dělá. Navíc je vždycky možnost si za pivko dohodnout nějaký kutloch se školníkem nebo správcem, bývají tam nevyužívané fotokomory, nějakej prach z balzy, prosím tě...
Jinak je vždycky možnost se z intru přece trhnout a najít si privát.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »

ze SPŠE Brno sem vylezl tak kdyžbudeš chtítněco vědět...

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od cabernet »

Ja sa k tejto teme vyjadrim rad, pretoze mam konkretny tip. Tebe mozno neporadim, ale ked tzoberiem vseobecne, tak by som sa v tejto dobe orientoval ako elektrotechnik v automobilovom priemysle. Chodil som na SOU v Niznaj na Orave.
Nedavno som v televizii videl reportaz prave na tuto temu, kde spominali, ze tam otvorili prave tuto specializaciu. Tomu fandim. Podla mna to ma buducnost.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední škola

#9 Příspěvek od drabek06 »

kajus píše:tam by mi asi pájka, součástky, nějakej ten chlorid a můj druhej koníček což jsou RC modely asi neprošly
Hih, to já když jsem byl na intru v Hronově tak jsem tam měl víc věcí jak doma. Vždy ke konci školního roku jsem přebíral všechny poklady který sem za ten rok nasbíral a zbavoval se jich :? Vychovatelé pro to měli pochopení, občas jim stačilo něco opravit, pak i něco na intru a měl sem povolenejch takovejch věcí :lol: Přikládám jednu fotku pokoje kde jsem bydlel. Kvalita je nic moc . . .
Přílohy
31052006.jpg
Intr
(210.87 KiB) Staženo 97 x

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Vogon »

Crifodo: No jo, ok. Špatně jsem to pochopil.

Jimak skus ISŠA v Brně. Mají obor zaměřený na autoelektriku a elektroniku a když jsem viděl na jaký úrovni se tím zabývají docela bych se zůčastnil taky. :-)

Jednoho jejich lektora znám osobně, léta psal na motorkářský servery mimo jiné i o elektronice v automotive obecně.

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Střední škola

#11 Příspěvek od radekrd »

kajus píše:... abych nemusel bejt na intru (tam by mi asi pájka, součástky, nějakej ten chlorid a můj druhej koníček což jsou RC modely asi neprošly).
My měli na intru takový supr leptací lustry... a toho bastlířskýho materiálu (někdo tomu říká bordel) - to by ani doma neprošlo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Asi jsi Crifodo z několika výjimečných případů , kteří vědí v 15 , co by chtěli zbytek života dělat a bude to obor , ve kterém mají "jistotu" . Asi náhodou jsem bydlel na intru , kde nešlo nic . A na privec každý nemá a dokonce i těch , kteří na to mít budou , bude ubývat .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

Bobobo, kdo říká že jsem psal o sobě? i ze zkušeností jiných se dá přiučit a když je jich víc, dá se to občas i zobecnit. Ale jestli je to pro někoho naopak argument, že na výběru školy nezáleží, hlavně aby se během studia dobře bavil nebo že stejně bude dělat něco jinýho, no disputation :wink:
Je smutné, že oproti roku 1980, kdy vlastně každý pronájem byl nedovolené podnikání, to dneska jde hůř než tehdy... takže za tuhého husákismu na tom vlastně byli studenti líp?
jak jsem tak viděl a mluvil s vychovateli a provozovateli internátů v posledních pár letech, každého ubytovaného si pomalu hýčkají a podstrojujou jim kroužky, nějaký dělení na chlapecké a dívčí patro ani náhodou... protože těch co zvolí internát čím dál víc ubývá (tak jako se celý školy ruší) a ti vychovatelé vědí, že jim jde o chleba. A student který něco cílevědomě dělá, je pro ně 100x lepší než student na fetu a ožrala. Toho sice můžou vyhodit, ale opět nižší příjem pro školu...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Vše obecné čím jsi tento příspěvek obdařil je sice do kamene tesatelné , ale asi u nás na severu této naší pidizemičky mám jiné spoluobčanstvo a zvláště v mladších vrstvách mi to připadá řádově jinak , než píšeš . Pokud by se vše mělo přivrátit k popsaným ideálům jen dobře , třeba i nám na důchody zbyde . Ale zatímco já jsem musel makat za bolšána až do večera , tak dnes je to stejné . A projíždím kolem ozdravoven , kde se to naší budoucností hemží , jen dělat je nevidím , ale odněkud prachy mít musí . V žádném případě si nestěžuji , jen hloupě porovnávám . O zodpovědnosti k vlastní práci ani hovořit nemíním , když je pro polovinu problém přijít do práce . Naši generaci by to ani nenapadlo . Přijde obden s klidnou tváří , že včera pařili . Tím nemíním jen cizí , vidím to i v rodině . 20 letej fracek řekne mámě , která po něm chce aby něco pomohl na zahradě , fyzickou práci nedělám , zjednej si .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Crifodo píše: .... Dneska těžko hodnotit protože nemám přímo kontakt s žádným internátníkem na spše, .....
Tak to jsem četl jako "protože nemám přímo kontakt s žádným atentátníkem ve sprše," :lol:

Ale jinak dobrý.

Já bych si taky raději hledal něco, kde bych mohl dojíždět a nebýt na intru. Je to přece jen dost rozdíl, člověk je ve volném čase (mimo školu) na svém a má kolem sebe stejné známé (na zábavě pod stolem) :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“