Grundig M82-105/9IDTV/PIP

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovjan
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2005, 01:00

Grundig M82-105/9IDTV/PIP

#1 Příspěvek od kovjan »

Zdravím
Dostala se mi pod ruky zajímavá TV,ale nemám schéma bez něhož se asi neobejdu.Nemá někdo nějakou radu?Vada:po zapnutí se na obrazovce objeví purpurové moaré které se mění a po zahřátí se ztratí a obraz je čistý.Po nahřátí fénem se a následným chlazením se vada dá simulovat.
Na schlazení ovšem reaguje několik různých součástek na velmi složitém modulu s měkolika procesory.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#2 Příspěvek od pit »

Kondiky to jsou potvory,jak to popisuješ tak to je typické pro ty mršky jedny :lol: . Jak to zahřeješ tak už to hraje pořád?

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Artax »

Chlape!!! U TV Grundig uváděj CUC ? Ten divnej blok je Feature block protože to je stohertzovka. Nejprve je třeba udělat zásah ve zdroji 5V vyměnit elyty! Tam totiž tečou pořádný proudy a všichni výrobci mají sklon použít standartní řadu a asi by to chtělo elyty na 105°C. Alespoň já tam dávám vždy kvalitnější a i vyšší kapacitu, když to jde. Potom bych se pouštěl do hledání ve FB. Většinou uvnitř FB jsou studeňáky, ale i kolem na hlavní desce a hlavně země! Pokud něco zanedbáš, tak to skončí destrukcí těch SDAáček, pokud už nejsou načaté.

Uživatelský avatar
kovjan
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od kovjan »

Dopadlo to docela dobře.
Stuďáků tam bylo docela dost(asi ale hlavní příčinou vady byl opravdu elyt
200mikroF/16V na FD. Ještě zůstal jeden problém že se nepravidelně a ne moc často a ne v závislosti na teplotě mění barevný tón (ztrácí se modrá).Jak se projeví načaté SDA?

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Artax »

Většinou se v poslední fázi chroma procesu objeví jev, zbělení obrazovky. Obraz zbělí tak, že jen nejtmavší místa jsou na stínítku stěží rozeznatelná. Po vypnutí a zapnutí to zmizí a nějakou dobu je vše OK. A pak to přijde a v SDA je kráter a to je konečná. Ještě předtím se může objevit efekt zbarvení obrazu, barevý obrázek je jakoby překryt třeba modrým závojem. Anebo zmizí jedna barva a obraz je v sytých odstínech jakoby zašuměný. Tohle je typické pro Panasonic Euro 2. Ty stovky prostě zlobí, jak jsou všechny obvody extrémně tepelně namáhané, tak úměrně s tím odcházejí elýtky a pak už jsou i polovodivé bouračky běžným jevem. Pokud někdo varovným příznakům nevěnuje pozornost, tak se to pěkně prodraží, u Grundiga to ještě jde, je to kolem pětikila, ale na Panasonic stojí chroma proces 2600,- a to už bolí.

Uživatelský avatar
kovjan
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2005, 01:00

#6 Příspěvek od kovjan »

Už jen okrajově, TV jsem dokončil problém s vypadáváním modré byl opět ve stu. spojích a to modulu RGB na zákl.desce přímo v konektoru modulu.Rekapitulace:Původní lokalizovaná závada vadná a slabá obrazovka byla blbost.TV už 2roky nehraje a majitel mi ji dal na rozebrání.Už mi chybí jen manuál k obsluze.[/b]

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“