Disk z PC k notebooku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od MaxRampage »

Přes laplink to asi nakonec budu muset udělat... :(
Sice se mě do toho nechce,ale budu muset...Tak jo chlapi dik za radu :)

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od SEL »

Jde to připijit naprosto bez problémů, IDE kabel na 2,5" je zapojen naprosto stejně jako na 3,5", jediný rozdíl je v tom že u 2,5" jsou 4 piny navíc a na nich je napětí +5V a zem pro napájení hardisku. Já jsem toto už dělal a funguje to v pohodě. Připojoval jsem 20Gb k notebooku IBM TP600 (P1 233MHz), měl jsem tam připojenou i CDrom nebo druhý disk. Akorát se musí hardisk napájet z externího zdroje. Pokud potřebuješ zpřístupnit větší disk na starou mašinu, na to existují ovladače které stáhneš třeba na http://www.seagate.com/support/disc/dri ... scwiz.html nebo http://support.wdc.com/download/index.a ... =n&pid=999 ale i ostatní výrobci mají něco podobného. Ještě taková maličkost někteří výrobci notebooků zjišťují prvotní přítomnost hardisku tím, že zjistí zda je na napájení +5V odběr (IBM). Pokud hardisk napájíš z externího zdroje, tak do notebook nepozná i když je vše zapojeno správně, stačí zajistit odběr na napájení hardisku z notebooku a vše začne fungovat. Redukce kterou jsem kdysi vyrobil vypadala asi takto: http://sel.wz.cz/jine.php najdeš to uplně dole.

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od MaxRampage »

njn :D...ja se v počítači NIKDY ještě sám nehrabal.....
první PC si budu sm stavět za pár dní...až seženu grafarnu a bednu...
njn...podle ty fotky prostě nepoznám o co de :( to bych musel vidět v praxi...njn...LOL :wand: :smash:
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#19 Příspěvek od Raptor181 »

Ja neviem comu nerozumies? ved je to v pohode vyfotene a navrhnute...

Sel mas pochvalu... :beer:
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od SEL »

Pokud o počítačích nic nevíš, tak to dej někomu kdo tomu rozumí. Ušetříš čas i peníze. Ta redukce je ze starého hardisku, je to hlavně proto, že se u většiny notebooků hardisk zasouvá do šachty (konektor je hluboko v počítači). Datový kabel je pin1 na pin1, pin2 na pin2 ........pin 39 na pin39, pin40 na pin40, pin41 a pin42 jenapájení +5V, pin43 je zem, pin44 nezapojen. Ten odpor který dělá nějaký odběr je zapojen mezi pin43 a pin41+42 (33 ohm).

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#21 Příspěvek od Raptor181 »

Takze na tu redukciu nepotrebujem surne vadny HDD...da sa to urobit aj bez neho len to nebude to prave orechove..Alebo tu koncovku zaliat do DURACROLU alebo nejakej zivice.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od SEL »

Já jsem to udělal ze starého disku taky proto, že na něm byl už konektor. Akorát jsem sundal horkým vzduchem všechny součástky a přiletoval kabel. Tydíry v desce jsou tam proto aby držel kabel. Pokud chceš kabel zalepit do nějaké hmoty je to jedno, ale tohle dalo daleko méně práce.

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od MaxRampage »

jj mrkl sem na to...u hadru z notebooku mam jednu dlouhou řadu pinů...
4 sou hozeny oddelene...napajeni je u toho notasu hozeny zvlast...ja spis myslel taky to že sou tam 4 piny zvlášť to mě mate
myslel sem spíš jako jestli to 486ka přijme tu mechaniku...jako jestli ju najde...v tom je problem...ja myslim že jo...ale jak se říká....dvakrát měř jednou řež :pc:
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Návštěvník

#24 Příspěvek od Návštěvník »


Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#25 Příspěvek od Jindra »

CDR mechaniku lze pøipojit pøes LPT . Je to šuplit s rozhraním LPT-IDE.
Objevil jsem to na blešáku. Zkus se podívát bazary ap. Tahají to z nìmecku.
Když v sobotu uvídím mùžu koupit, ale je to náhoda.

Jindra :lol:

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od MaxRampage »

tak to sem nevedel lol po tom se mrku 8-)
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“