Tak jsem se díval na televizi..

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

mtajovsky: to byl jen příklad, nechci tenhle jeden fakt nijak upřednostňovat, beztak ho zas brzo překryje nějaká jiná zhůvěřilost.
Faktická: vyznamenání bylo odůvodněno nějak jako zásluhy o stát, za to že dotyční bojovali za demokracii v době komunismu (a proto byli v lágru), ne za to že těžili v lágru uran. Absurdita spočívá v tom, že na stejném koberci čekali na stejnou medajli lidi, co pro bolševiky pomáhali strkat lidem hlavy do toho písku... každopádně hodnotit zásluhy veteránů takhle v jejich 90. letech a po 20 letech kdy to oficiálně šlo, je cynismus a výsměch.
No a ta TV to ochotně pomáhá plácnout na plakát.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Andrea »

Hill píše:Andreo, jaké to pojištění si platím v koncesionářských poplatcích?
Nešlo přece vůbec o pojiště. To měl být jen absurdní příklad dle logiky: když to platím, tak to budu po/využívat bez ohledu na to, jak mě to (psychicky/fyzicky) devastuje.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#18 Příspěvek od kevin_mitnick »

rnbw píše:U nas boli volby do VUC. Skoro vsade vyhrali komunisti...
Jo? A ve ktery strane ?

Protoze nevim jak u vas, ale tady jsou ti byvali komuniste rozlezeni tak nejak napric politickym spektrem a lisi se akorat v tom, zda obratili kabat driv nebo pozdeji. Protoze byvaly komunista - to je neco jako byvaly cernoch. Znam jednoho chlapa, pred rokem 89 horlivy komunista ktery udaval sousedy, po revoluci zakladal Obcanske Forum, presel snad peti stranami vcetne ODS a ted krade v krajskem zastupitelstvi za CSSD...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Andrea píše:
Hill píše:Andreo, jaké to pojištění si platím v koncesionářských poplatcích?
Nešlo přece vůbec o pojiště. To měl být jen absurdní příklad dle logiky: když to platím, tak to budu po/využívat bez ohledu na to, jak mě to (psychicky/fyzicky) devastuje.
Proto jsem se taky tak absurdně ptal. Ale myslím, že Crifodo i mtajovsky to jádro pudla trefili nejpřesněji.
Jestli musím existovat mezi zmasírovanými, musím mít přinejmenším stejné informace jako oni. Jenže, než se jich dočkám, musím absolvovat tu masáž taky. A chtě nechtě z ní něco vstřebám, ať už koukám ten balast vytřídit, nebo ne.
Přiznám se, poslouchám raději rádio, protože to je odmalička můj svět

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#20 Příspěvek od Yarda1 »

My co jsme tu dobu zažili na vlastní kůži si domyslíme o co jde: Lhali nám tehdy, lžou nám teď a my s tím nemůžeme nic dělat. Tehdy jsem absolvoval PGS a shodou okolností jsme 17. listopadu měli v Praze školu. Naštěstí jsem odjel dřív než se tam něco začalo dít. Když se zase začalo učit, tak nám profesor říkal, jak to se studentskou stávkou bylo - pár nadšenců ve dne v noci makalo jako barevní, někteří se přišli občas podívat co se dějě a ostatní byli doma a byli rádi, že mají volno.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#21 Příspěvek od kejki »

K tomu mýtu o odhlášení televize - v současnosti se od placení osvobozují jen lidi pod životním minimem.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#22 Příspěvek od helios »

Súhlas s Hillom, spravodajstvo pozerám, lebo chcem vedieť, čo deň odniesol, aké represie, obmedzenia slobôd a zdraženia nám pohrobkovia štb/komunistov zasa nachystali. Inak TV 🤐 nesledujem, na tragédie, prekladané 50 na 50 stupídnou reklamou vážne nie som zvedavý. Dobrý film si radšej pozriem v kine na veľkom plátne, aj bez popcornu a coly, zato v miestnom kine, ktoré má ešte svoju nostalgickú atmosféru. Multihnusy typu Palace a Cinemax nepodporujem, za skoro trojnásobné vstupné mi neponúknu nič lepšie.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

Hill píše:Přiznám se, poslouchám raději rádio, protože to je odmalička můj svět
Nutno podotknout, že rádio prochází +/- stejným vývojem, tedy to placené z koncese, soukromé stanice vynechám protože jejich princip masírování i financování je jiný.
celkově se dá vypozorovat snaha o převedení informačních zdrojů pod jedna křídla, polemiku pokud možno vyloučit a obyvatelstvo moc neznepokojovat přemýšlením na vlastní hlavu, takže nejlíp zábava a plytké hovadiny přesně jako doby kterým se říkalo "bezčasí".

Pokud jde o odhlašování TV a osvobození od poplatků, souběžně dozrávají snahy legitimizovat vlastnictví PC jako plnohodnotného zařízení schopného přijímat veřejnoprávní média, takže z okapu pod jiný okap. I když poslanci prolobbujou změnu financování z koncesí na státní úhradu z rozpočtu, na ideomasáži se tím nic nezmění.
Co se té masáže týče, nevím jestli se nemám cítit urážen tím, že na rozdíl od takového Jambora nebo Pokorného z RŽ mi zítra budou vymývat mozek čtvrtgramoti, kteří udělali žurnalistiku a práva za tři měsíce a jejich písemný projev je jak v pomocné škole :(
Smutné je, že BBC k té masáži a propagandě míří už taky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

kevin_mitnick píše:
rnbw píše:U nas boli volby do VUC. Skoro vsade vyhrali komunisti...
Jo? A ve ktery strane ?
SMER. Oni sa ani netvaria, ze by komunisti neboli.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od urbanek »

Pokud by ČT a ČRo byly skutečně veřejnoprávní a ne jen úzce ideově zaměřené na podporu jedné části politického spektra, tak bych se poplatkům nebránil, ale tahle... Tady nejde ani tak ty samotné poplatky jako spíš o princip - proč platit za něco, co nepoužívám (to je jak kdybych si musel koupit dálniční známku, ikdyž nepotřebuju jezdit po dálnici).
ČT téměř vůbec nesleduji, ČRo si pustím jen když opravuju rádio, co nemá VKV, takže jsem si spočítal, že jedna hodina sledování ČT mě vyjde dráž, než kdybych šel do kina na premiéru nějakého "trháku".
Taky už začínám být alergický na pojem "sametová revoluce" (která mimoch. nebyla ani sametová, ani revoluce - byl to jen politický a majetkový převrat) vždy když o "sametu" něco zaslechnu tak automatiky přepínám televizi nebo vypínám rádio. To už je lepší sledovat ty nekonečné seriály, u toho si člověk aspoň odpočine a nemusí se zbytečně rozčilovat...

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#26 Příspěvek od kbulda »

Jeden kamarád mi asi před 20 ti lety řekl " koukej se jen na pohádky, nebo western, tam vždycky zvítězí dobro nad zlem "
Při tom se dá dojít uvařit kafe a víš jak to zhruba dopadne, i když jsi tím o pár minut filmu přišel.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#27 Příspěvek od Cust »

urbanek: pokud píšeš, že to není revoluce, ale jen převrat, tak se mrkni do slovníku cizích slov...
--- revoluce >> rychlý, výrazný, kvalitativní, skokový přechod, prudká změna ----
jinak nevím co vám na tom vadí, jeden si stěžuje na to že je to v TV nebo rádiu, druhý na to že se to vůbec stalo, třetí že u toho pustí Kryla nebo proslov Havla
já vás nějak nechápu - mrzí vás, že tu máme alespoň nějakou svobodu?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Mna mrzi, ze to nebola revolucia a ti cerveni hajzli sa teraz vracaju. Keby to bola revolucia, tak by ich par viselo, kopa by skoncila v base a nemali by sme premiera, ktory isiel na tieto dni do sovietskeho zvazu.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#29 Příspěvek od Cust »

-revoluce to podle všeho byla
-pár jich v base skončilo
-sovětský svaz neexistuje
Naposledy upravil(a) Cust dne 17 lis 2009, 00:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Na internete stale existuje: http://en.wikipedia.org/wiki/.su :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“