LG CF-21E60X, chassis MC64A samovolně vypíná

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
testik123
Příspěvky: 10
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

LG CF-21E60X, chassis MC64A samovolně vypíná

#1 Příspěvek od testik123 »

Zdravím,
chtěl bych vás poprosit o radu, zda se někdo z vás nesetkal s tímto problémem u televizoru LG CF-21E60X. Jedná se o to, že dochází k samovolnému vypínání televizoru do standby režimu, ale potom jde opět ovladačem normálně zapnout jakoby nic. Stává se to sporadicky, občas vydrží dost dlouho a z toho zase vypne několikrát za sebou. Už dříve jsem měl problémy, že se obraz začal ztmavovat až zhasnul úplně, ale vše ostatní normálně fungovalo, objevil jsem špatně zapájené kontakty u VN trafa (napětí pro žhavení obrazovky). Tentokrát jsem opět důkladně kontroloval plošňák a našel jsem odpadlé nožičky u dvou kondenzátorků a několik spojů jsem propájel jen tak pro jistotu, takže si myslím, že už by tam žádný špatný kontakt být neměl. Zjevně nevypadá žádná ze součástěk jako poškozená nebo načatá. Ovladačem ani zásuvkou to určitě není, to mám vyzkoušeno. Ještě se chystám proměřit kondíky nebo dát pod polovodiče s chladiči novou chladící pastu, jestli se občas některý z nich nepřehřívá. Ale říkal jsem si, že se s tím třeba někdo z odborníků setkal a navede mě na nějakou přesnější stopu, abych neměřil a nedělal zbytečné věci. :?:

Schéma nevalné kvality jsem dal jako přílohu.

Předem všem mnohokrát děkuji za rady.
Přílohy
lg cf-20e60x, 21e60x.pdf
schéma LG CF-21E60X
(249.86 KiB) Staženo 336 x

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

testik123 píše:.. Ještě se chystám proměřit kondíky nebo dát pod polovodiče s chladiči novou chladící pastu, jestli se občas některý z nich nepřehřívá..
Výměna té pasty je určitě zbytečností. V té problém zcela jistě není.

Přejmenováno a přesunuto. Pokračujte zde, děkuji. Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 17 lis 2009, 17:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od Robosand »

Skontroluj C820, príp. aj C824 na primári zdroja. STR-ká sú citlivé na napájanie.
Robo...

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Robosand »

Tu je link na kvalitnejšie schema (1345 kB):

http://rapidshare.com/files/301031797/MC64A__1.PDF
Robo...

Uživatelský avatar
testik123
Příspěvky: 10
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#5 Příspěvek od testik123 »

Ahoj,
bohužel jsem se k tomu ještě nedostal pro nedostatek času, znáte to. Na ty kondíky se určitě kouknu a to schéma jsem si stáhl tak to ještě projdu.
Díky.

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

#6 Příspěvek od adept »

To, že nepravidelně vypíná do STB může zapříčinit vadný C 408 1M /160V v napájení buďícího trafa T 402 pro ŔKS (Q 402) Adept

Uživatelský avatar
testik123
Příspěvky: 10
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#7 Příspěvek od testik123 »

Tak jsem si konečně udělal čas a kouknul na to. Zkoušel jsem cvičně proměřovat všechny kondíky ve zdrojové části. Ty s větší kapacitou už mi můj klasický měřák změřit nedokáže (nejvíc cca 160M). Při proměřování, jsem skutečně nalezl problém v kondenzátoru C408 (opravdu dobrý tip ADEPTe :idea: ), který měl mít 1M/160V, ale ve skutečnosti měřák neukazoval nic. Ještě se mi tam nezdál jeden, umístěný přímo mezi žebry chladiče, který má místo 4,7M cca. 3,4M (číslo jsem zapoměl :lol: ), ale ten jsem prozatím neměnil abych věděl v čem je skutečně chyba. Prozatím se zdá, že by mohl být problém vyřešen, vypnutí jsem ještě nezaznamenal, ale nerad bych to zakřiknul. Uvidíme jak to dopadne při delším provozu. Zatím všem díky za rady.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#8 Příspěvek od jopo166 »

multimeter ti ukaze len ze kondenzator nema kapacitu ale neukaze ti ci neni vyschnuty

Uživatelský avatar
testik123
Příspěvky: 10
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#9 Příspěvek od testik123 »

Ahoj.
Tak problém je vyřešen. Televizor se už nevypíná, bylo to vadným kondíkem. :lol:
Zatím se mějte.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“