Tesla by záviděl

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#91 Příspěvek od breta1 »

To by me zajimalo, coze v te vodarne produkuje takove supr intenzivni vysokofrekvencni zareni. To asi zase bude nejaky tajny vojensky vyzkum, specialni vysokofrekvencni voda z vesmiru nebo nejaky Tesluv vynalez.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od zdenoeddie »

Zeby muj prototyp hvezdne brany...... :roll:

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#93 Příspěvek od PavelFF »

Novinky píšou "může být" , ale v TV Nova už to mají vyřešené:
http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/zah ... -cvut.html Mohou za to kovové vodovodní trubky, které vedou zrovna jako na potvoru kolem domku. Ještě že nikomu z nás žádné vodovodní trubky kolem domů nevedou.

Je to přesně ve stylu současné "novinářské" práce. Napsat do titulku úplně něco jiného, než je pak v textu.
Experti z ČVUT zkoumají "Záhadné jevy, které se objevovaly v domku ve Strašicích na Rokycansku". Nevyzkoumali nic, akorát zjistili, že k domu vede vodovod. Takže teď se už neděje nic, ale pro TVNova už to je vyřešeno. Ono se tam taky už musí strašit o dost obtížněji,když tam jsou možná kamery. I když, pokud je tam dala TV Nova, tak může kluk klidně pokračovat, přece si Nova dobrovolně nezruší kšeft.
Zajímavé je, že " Postižená rodina teď zaznamenala rozšíření ‚záhadných‘ jevů i na sousední nemovitost, kde momentálně přebývají. " Nechtěl bych mít takové dárečky doma.

Jsem si jist, že pokud by Mračkovi odjeli na měsíc pryč k moři, bude ve Strašicích klid, zato možná začnou hořet zásuvky a prosolené ručníky v Chorvatsku. Je mi záhadou, jaktože ještě barák neshořel. Proč tam hoří vždycky jenom pokud tam jsou ti dva , případně ještě štáb TV?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#94 Příspěvek od Crifodo »

Méně se koukat na TV NOVA.
Je smutné, že tu už není seriózní zpravodajství, které by zjišťovalo fakta, ne vyvářelo sledovanost.
Vyjádřil se někdo z vodárny třeba k technologii, kterou tam používají, že na úpravně vody je nebo není potřeba 1MW klystron?

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#95 Příspěvek od Maskot »

Osobne si myslim,ze celou zahadu by objasnila expertiza zamerena na ty ohorele veci.Kdesi jsem cetl,ze uz k ni dojde,ovsem vysledky nejak nikde nejsou.Zarazejici je,ze i experti z CVUT ci odkud se tim zabyvaji driv nez se tohle objasni.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#96 Příspěvek od breta1 »

Vždycky jsem si myslel, že šíření mikrovln ve vlnovodu klade na vlnovod dost velké nároky . Houby, stačí stará prorezavělá trubka v zemi a bezútlumový vlnovod je na světě.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#97 Příspěvek od ZdenekHQ »

Cosi jsem kdesi zaslechl či četl, že trubky pokračují dále ke zmíněnému vojenskému objektu. Jestli to vojáci nepoužívají jako umělou zátěž nebo přizemnění magnetronu....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#98 Příspěvek od Jirka »

PavelFF píše:Je mi záhadou, jaktože ještě barák neshořel.
Protože u každé jednotlivé zásuvky drží nepřetržitě 24 hodin hlídky a jak začne hořet, hned hasí! A nejlépe vodou ... :)
*****

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#99 Příspěvek od kejki »

Tak pokud o tom ví a u zásuvek nic není, nemůže zděná stavba shořet. Zhasnout to jde pouhým sfouknutím, ten plast nehoří snadno.
Navíc vody se při hašení nemusí bát, jsou většinou odpojeni od el. sítě. V téhle mediální době mi vadí, jak si každý vyrve kousek a upraví podle svého. Tam nejde jen o zásuvky a ručník.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#100 Příspěvek od PavelFF »

Já jsem narážel pouze na to, že pokud je barák neobydlen, nic nehoří. Jakmile tam je tam ten jejich hoch, hoří zásuvky, ručník,....

Je to jak ve hře Blaník. Kdykoli pan přednosta odejde kontrolovat stráže, padají rozkazy. Ještě zajímavější je, že když pan přednosta neodejde kontrolovat stráže, žádné rozkazy nepadají.

No a kdyby za to mohlo nějaké vf pole , armáda, trubky jako zátěž, apod (pominu-li, že zem je celkem spolehlivý zemnič) , jak je tedy možné, že vždycky hoří kryt od zásuvky, kdežto vypínač o 10 cm vedle je netknutý. Jaktože lidem se tam přitom neusmaží tkáně a proč to nepálí jiné obecně snadno hořlavé předměty? Lidi mají rádi záhady, a myslím, že se ani nedozvíme , kdo to dělá. A i kdyby nachytali toho kluka, tak se stejně najde dost těch, co budou přesto věřit, že některé jevy nemohl způsobit.
A že důkazy jsou podvrhnuté, protože se tím kryje supertajná zbraň apod.
Spiklenci jsou úžasní, oni věří, že už při stavbě Dvojčat přidávali do betonu dynamit, aby to pak mohly tajné služby odpálit, až do toho náhodou drcne letadlo.

Kdesi jsem četl, že k Poltergeistovi se později děti přiznaly, ale že ne všechno dělaly ony. Něco dělal ten duch opravdu sám. Takže prostor pro fantasty zůstal.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#101 Příspěvek od Artaban001 »

.. A že u Danyka nehoří všechno, když si doma na zemi jen tak zapíná "volně pohozený magnetron" z mikrovlnky. Dejme tomu, že jim vyhořela jedna zásuvka buď vlivem přechodovýho odporu smyčkování, nebo od špatného dotyku s vidlicí spotřebiče.
Vodárna - nějaký to čerpadlo, tlaková nádrž a presostat. Kde by se tam vzalo vysokofrekvenční pole o výkonu několik desítek kilowatt? V takovým poli by byla v prdeli veškerá elektronika. Nic by nefungovalo. Na zblbnutí hodin stačí jen blbá ruční CB radiostanice. Tato ruční radiostanice rozsvítí zářivkovou trubici a ta svítí ještě 10CM od antény, do který nejde víc než 4W VF. Není náhodou ta vodárna tady toto:
http://www.youtube.com/watch?v=3T9lwg436Oo ? :-D

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#102 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ja bych treba docela uvital expertizu tech shorenych zasuvek od hasicu...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#103 Příspěvek od Crifodo »

média jsou jaká jsou, to se přes noc nezmění.
jak ukázal ten revizák nebo kdo to je z Plzně, majitel toho domu není zásadně nepřístupný ani soukromému zájmu a bádání bez těch vopičáren které musejí provozovat média.
Po začátku bylo někde publikováno, že experti z ČTÚ zjistili přítomnost vf pole, které nedokázali změřit a že energetici sami viděli výboje. Takže by to chtělo potvrdit/vyvrátit.
Zapálení krytu zásuvky jakýmkoliv uhlovodíkem by měla snad prokázat každá kriminalistická laboratoř.
Ty zásuvky měly vždycky prohořelý segment mezi N a PE, jako kdyby byl potenciál mezi zemí a přivedeným nulákem.
Proč nikdo nepřinesl popis té vodárny i s obrázky a vyjmenováním instalovaných technologií? zeptat se VOSS na technologie v té vodárně je snad pro novináře práce na čtvrt hodiny. Co by tam mělo vysokofrekvečně vyzařovat, je snad vyvratitelné vzápětí. I kdyby tam byla třeba vn ionizace místo chlorování, "experti" z ČVUT by to snad zjistili?
nebo tam snad už nikdo není příčetný?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#104 Příspěvek od Andrea »

On možná nebude problém ve vodárně, ale spíš pár metrů pod ní.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#105 Příspěvek od Jirka »

kejki píše:Tak pokud o tom ví a u zásuvek nic není, nemůže zděná stavba shořet. Zhasnout to jde pouhým sfouknutím, ten plast nehoří snadno.
A když spí, tak u nich nehoří? A když tam nejsou, taky ne? Nebo kdo to pak sfoukne za ně?
*****

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“