Ardo - zkušenost a nejčastější poruchy

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#16 Příspěvek od tatramacek »

já mám též TL 800 X a jede taky dobře... Právě ale mám strach z toho aby se ten buben nerozpadl...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Tak ho nenechávej otevřený ve stále stejné poloze. I když Italové na tuhle nectnost přišli a osmistovky už mají prý líp vyřešené štíty bubnu, u nich by se to nemělo už stát.

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#18 Příspěvek od sefi »

arda a eurotechy považujem za tie viac kazové...je však na to dostupný servis a za prijatelnu cenu a pri priebežných opravách si svoje odperú. Je lepsie kupit takuto práčku ako drahe značky bez servisu kde po troch rokoch ked odide program tak musite kupiť novu lebo programator stoji sedem tisic alebo sa nedá zohnat.

Uživatelský avatar
rolandt
Příspěvky: 134
Registrován: 11 led 2009, 01:00
Bydliště: vychod slovenska

#19 Příspěvek od rolandt »

my mame tiez ardo ide uz 7. rok a otvorena este nebola, pranie tak 5 krat za tyzden, spolahliva, predosla bola tatramat, za desat rokov opravovana asi 5x.

Uživatelský avatar
Bronislav777
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#20 Příspěvek od Bronislav777 »

Když se člověk zajde podívat někam do sběrného dvora starých elektrospotřebičů tak nejčastější vyřazená pračka tam je ARDO!
Ve sběrném dvoře si člověk udělá obrázek CO nekupovat :-)))
Já dělám plyn. kotle a můj dobrý kámoš pračky. Od něho vím, že u moderních spotřebních praček je nejvíc na levačku závada ovládacího modulu. Oprava převyšuje cenu pračky. Tvrdí, že nejlepší a velmi levně opravitelné pračky jsou staré pračky s mechanickým programátorem jako je třeba TAMAT. Mají větší sice větší spotřebu ale jsou levné a je u nich naprostá absence kurvítek. A má pravdu!
Za dva tisíce mi takovou pračku kdykoliv poskládá a pračka nám jede v pohodě 5-6let. Zrovna tak jako Ardo za 15000Kč. Takže jaké úspory AAA spotřebiče?!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

Taky jsem názoru,že v pračce nemá mikroprocesorový modul co pohledávat.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

No ked sme mali Philco, tak sa 🤐 mechanicky programator za 3 litre. Este cerpadlo, vypinac, filter v napajani (to bolo smradu)...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#23 Příspěvek od kejki »

Musím oponovat, nejčastěji ve sběrném dvoře vídám pračky Whirlpool, ale je jasné, že taky záleží, kolik se čeho prodá.

Uživatelský avatar
pytlak66
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2009, 01:00
Bydliště: Kadaň

Ardo - zkušenost a nejčastější poruchy

#24 Příspěvek od pytlak66 »

Zdravím. Dnes jsem zjistil, že mám také pračku ARDO A800X již 10 let. Již několik let mě trápí, že občas nevyždíme.Několikrát jsem hledal závadu a bohužel nenašel. Zůstaly mi pochyby o špatném vyvážení prádla, ale jak to funguje je mi záhadou. Schéma nemám a žádné senzory jsem nenašel. Prostě si občas postaví hlavu a neroztočí se na odstřeďování ani s prázdnou pračkou. Toto se stává třeba při 3.várce prádla. Druhý den pak zase normálně odstředí. Asi tam něco přes noc "vyschne" :lol: nebo si "odfrkne".
Letos v létě začalo trucovat čerpadlo. Byl cítit nějaký smrad, jako když se něco připaluje. Asi se tam pálil letitý prach. Čerpadlo jsem rozebral a vyčistil od 10.letého bordelu(smradlavého). Vypadalo to něco jako mezi vazelínou a zbytky prášku na praní. Komplet jsem to vyčistil a je teď v poho.
Minulý týden začala pračka při ždímání býti velice hlučná. Dnes jsem si opsal ložisko (6204 2Z - jsou tam dvě?) a budu je muset někde sehnat. Ještě bych potřeboval nějaký návod, jak se provádí ta výměna. Co se má sundat a jak. Takže kdo bude tak hodný a poradí? Předem Díky.

Uživatelský avatar
pytlak66
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2009, 01:00
Bydliště: Kadaň

Ardo - zkušenost a nejčastější poruchy

#25 Příspěvek od pytlak66 »

Zdravím. Takže jelikož nikdo neposkytl radu - know how :lol: , tak jsem se do toho pustil sám. Ložiska tam jsou (u té mé pračky) dvě velikosti - 6204 ZZ a 6305ZZ + dvoubřitý simerink(62x35x10).
Po sundání zadního krytu jsem sundal řemen a řemenici. Odpojil jsem všechny kablíky, vyndal jsem topení a pak jsem začal povolovat třmen držící buben. Po sundání třmenu jsem celý buben vysunul z pračky a snažil jsem se vyklepnout ty ložiska. Nějak se mi nezadařilo a tak jsem si myslel, že k tomu budu potřebovat nějaký stahovák. Jelikož takovéto nářadí doma nemám, tak jsem ten buben vzal do práce ke kamarádům, kde jsem doufal, že mi pomůžou. Pomohli. Po dvou "zkušených" ranách buben vypadl z ložisek. Rány byly směrovány přes silnější hliníkový plech na matici našroubovanou na hřídeli. Totéž jsem sice také dělal ale s menší razancí. Po výměně ložisek jsem to zase celý zkompletoval a uvedl v "tichý chod".
Takže nic to vlastně není a pračka zase může dál vrčet nějaký ten rok. Takže už mi zbývá jenom vyřešit ten problémek s občasným nevyždímáním a jsem vskutku spokojený. Schéma na Ardo A800X jsem sice našel na internetu, ale je jaksi neúplný. Budu muset hledat dál ... :lol:
Přílohy
ARDO_A800X.pdf
schéma ARDO A800X
(68.44 KiB) Staženo 564 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dneska jsem z Arda z čerpadla tahal starou gumu ze zavařovačky. Napřed šílený zvuky a pak to přestalo vypouštět. A jelikož čistící otvor čerpadla zarostl šutrem a nešel rozdělat, muselo čerpadlo ven. Jde to dobře zespodu, taky mě chvilku trvalo, než jsem na to přišel. Aspoň jsem vymlátil šutr z hadic...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#27 Příspěvek od Cust »

2,5 roku ARDO, jediná závada je nekvalitní volič programů, který se umí sám přepnout - naštěstí jen u programů, které prakticky nevyužíváme...
asi to bude chtít pročistit :?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak guma nebyla do zavařovačky, ale pošta ji používá na štosy s dopisy atd. Takže si nepouštějte pošťačku raději do koupelny...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
goodji
Příspěvky: 2
Registrován: 04 bře 2005, 01:00

#29 Příspěvek od goodji »

Máme A1400X již 10 let. Po 6 letech jsem musel vyměnit ložiska a po 8 letech čerpadlo (178,-) a znovu ložiska a zároveň i kříž bubnu. Máma a několik mých známých měli ARDO také, a všem jem musel po cca 6-8 letech měnit ložiska a kříž bubnu. S jinou závadou jsem se nesetkal. (až na vypálený síťový vypínač)

Uživatelský avatar
Nepo
Příspěvky: 97
Registrován: 17 pro 2008, 01:00

#30 Příspěvek od Nepo »

Tak a máte po starostech. Merloni zavřel krám a ARDO není servisovatelné protože nebudou žádné díly. Protože mu mimo jiné patřily značky ARISTON a INDESIT je možné očekávat totéž. Na to množství prodaných kusů v republice je to docela povedená taškařice.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“