Nokia poduškovitost

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

Nokia poduškovitost

#1 Příspěvek od vamservis »

Pánové kdo mi poradí,
Pro řízení poduškovitosti je na diodový modulátor příveden signál přez tlumivku z NPN tranzistoru BD 242 který je řízen několika SMD tr a tyto jsou řízeny výstupem TDA 8854 O-W. Jaká napětí případně průběhy by v určitých bodech měla být zapojení vych.cívek.
Já mám na BD 242
C- cca 0.2V
B- 1,5V
e-je na kostru
Většinou jsem měl vadnou součástku naměřitelnou ohmetrem a nyní se nějak nedaří a nevím jaké průběhy nebo napětí kde má byt. potřebuji nakopnout abych to nehledal týden.
:roll: Nemáte někdo dokumentaci :roll:

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#2 Příspěvek od surfar »

To napětí na kolektoru se mi zdá malinké :idea:

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#3 Příspěvek od vamservis »

Když odpojím tlomivku O-W tak se nic nestane vůbec to nereaguje osciloskopem tam není žádný parůběch který by měl byt asi parabolický. na výstup TDA 8854 pin 3 nic nenaměřím,

62.24.83.38

#4 Příspěvek od 62.24.83.38 »

vamservis píše:Když odpojím tlomivku O-W tak se nic nestane vùbec to nereaguje osciloskopem tam není žádný parùbìch který by mìl byt asi parabolický. na výstup TDA 8854 pin 3 nic nenamìøím,
Takže máš široký obraz ? Ivan

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#5 Příspěvek od vamservis »

Vysátej sud

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#6 Příspěvek od vamservis »

Tak jsem asi nakonci svého umění s touto telkou.
Na střed diodového modulátoru by měl být přiveden přez tranzistor řídící signal z procesoru a ten tam asi není osciloskopem nic nenaměřím . Nemám schema nemám tušení jak se tam dostane , výstup O-W na procesoru jsem našel take nic. Vzorek z EHT na procesor není.

Jak se bude chovat když tam nebude řídící signál odpojeno.
Obraz je nahoře dole široký střed normál

Uživatelský avatar
okam
Příspěvky: 69
Registrován: 22 črc 2004, 02:00
Bydliště: Slezsko

#7 Příspěvek od okam »

Ten tranzistor je otevřen do saturace stejnosměrným napětím (pokud jsi tam nenaměřil osciloskopem žádný signál). Což by asi nemělo být!

Uživatelský avatar
zybar
Příspěvky: 20
Registrován: 29 bře 2006, 02:00
Bydliště: Veselí nad Moravou

#8 Příspěvek od zybar »

měl jsem něco podobného,byl to vadný elyt v obvodu korekce podušky,nevím co to máš za typ nokia???????

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#9 Příspěvek od vamservis »

Model. Nokia SN71L1 kolem toho tranzistoru jsem to proles , je tam smd technologie potřebuji schema zda není někde utržený spoj. Napájení toho modulátoru 8V.
Jeden kolega mi zas radi přehrát epromku má zkušenost s podobnou závadou ,dump nemám, nebudu zkoušet. zajímavé by bylo SM zda má možnost nastavení O-W poduškovitosti.

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím
zapojení korekce O-W s diodovým modulátorem je "notoricky známé", a u vìtšiny výrobcù stejné, jak by øekl klasik. Nìkteøí výrobci dávají do série s tl. O-W odpor s pojistkou. Ten se pøeruší - na kolektoru BD je malé napìtí a obraz úzký. Potom následují možnosti kombinací rùzných poruch zùèastnìných souèástek. Tøá pøeruš. spoj, zkratovaný BD, pøerušený BD, mezizávitový zkrat tlumivky, ztráta kapacity pøíslušného C apod. Dál už je to jen rutina a letování, SM-nastavení geometrie a VYÚÈTOVÁNÍ :wink:
Úspìch pøeje TomášX

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#11 Příspěvek od achil »

Když nebude připojen tranzistor nebo přerušená tlumivka, tak obraz je prohnutý (vysátej sud) ale úzký i nahoře a dole asi o 10cm. Ty budeš mít závadu např. zkrat spodní diody modulátoru, proudové kondenzátory.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“