zdroj COLOR 437

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

zdroj COLOR 437

#1 Příspěvek od Vena »

U teto televize mi cikluje zdroj zkousel jsem odpojit VN nasobic ale tim se nic nezmenilo tranzistor T402 se zda taky OK nevite nekdo v cem by moh byt problem? jak poznam ze je v poradku VN trafo?

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#2 Příspěvek od miroja »

Moze byt vadny zdroj alebo nadmerna zataz zdroja a preto zdroj cyklicky vypina z dovodu pretazenie. Skus odpojit konektor na vychylovacky,vytiahni modul G,V a Z a zataz 140V zdroj ziarovkou 40-60W. Ak bude svietit, zdroj by mal byt OK, potom hladaj chyby v moduloch, pripadne riadkovom koncaku. Ak bude cyklovat aj ziarovka, bude to zrejme zdroj. V prvom rade skontroluj C301/302 (200M/350V), tratia kapacitu,pripadne diody na sekundare. To su najcastejsie zavady.

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#3 Příspěvek od Vena »

Ja sem zkusil odpojit rezistor R407 a zdroj mi normalně najel taky jsem zkusil odpojit T401 a zdroj najel taky. Zdrojem to asi nebude. Jeste asi zkusim zmerit co je na mericim bode 401. a zkusim odpojit ty vychylovacky Myslite ze by to mohlo delat to VN trafo?

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#4 Příspěvek od Vena »

jeste sem odpojil ty vychylovacky a zdroj najel tak se mi zda ze to asi jen bude to trafo jaky je vas nazor? mam jeste neco zkusit? :)

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#5 Příspěvek od denis15 »

Když odpojíš vychylovačky, odpojíš řádek a tak ten zdroj najede. Podívej, jestli je ten řádek OK-tranzistor musí ven, protože v desce se tváří, že je proražený.
A co takhle filtrační elyt? Když má malou kapacitu, bude to vypínat stejným způsobem.
Ještě jsi nenapsal, jestli to jelo se žárovkou. Zažil jsem stav, kdy to žárovku rozsvítilo ale s TV to nejelo-vydný elyt jak již bylo psáno. Trafo vidím jako poslední možnost.

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Ten tranzistor SU160 sem mel venku zarovku jsem jeste nezkousel musim vytahovat vsechny ty desky co psal kolega nebo staci jen vychylovacky ? kondenzatory myslis ve zdrojy ty C301 C302 200uF?

Uživatelský avatar
felda
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK

#7 Příspěvek od felda »

Jajprv skus žiarovku aby si vedel či ti pracuje zdroj,ak je zdroj v poriadku
tak ešte pozri kovovy trimer nad nasobičom P401posuv vododovne,či není vo vnútri roztečný a nemá skrat na obal (obal je ukostrený)prípadne C404,C408.

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#8 Příspěvek od evzena »

Vena píše:Ja sem zkusil odpojit rezistor R407 a zdroj mi normalně najel taky jsem zkusil odpojit T401 a zdroj najel taky. Zdrojem to asi nebude. Jeste asi zkusim zmerit co je na mericim bode 401. a zkusim odpojit ty vychylovacky Myslite ze by to mohlo delat to VN trafo?

Pro měření na bodě 401 potřebuješ osciloskop. Ten tranzistor T402 jsi měřil?,že píšeš- zdá se že je dobrý- když jsi odpojil R407 tak jsi odpojil napájení kolektoru T402 a nenaběhne ti VN,to samé když jsi odpojil T401 budící stupeň ŘKS.

Uživatelský avatar
felda
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK

#9 Příspěvek od felda »

Zapoj namiesto SU 160 žiarovku do kolektora,zapni a zmeraj napätie.
"Myslíš že do okola je to bližšie k zisteniu závady?"

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#10 Příspěvek od denis15 »

Navíc jen blázen a člověk naprosto neznalý pulsních zdrojů jej zapne bez zátěže-buď rád, že jsi nic neodfláknul svým postupem. Jak bys chtěl případně nastavit toto výstupní napětí případně ho měřit-bez zátěže??

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#11 Příspěvek od Vena »

No ten zdroj uplne bez zateze nebyl mel sem jen odpojeny 140V moc dobrej pocit sem z toho taky nemel ale predpokladam ze pokud by nesel signal do toho tranzistoru T401 tak by se to chovalo stejne jako kdyz sem odpojil ty vychylovacky tranzistor by nesepnul a vyslo by to na stejno taky jsem prdpokladal ze kdyz odejde neco v rozkladech tak to sebou snad neveme i zdroj:)

To Denis15: Když odpojíš vychylovačky, odpojíš řádek a tak ten zdroj najede

Ja jsem neudelal nic jinyho nez ze jsem odpojil radek at se to veme jak chce

Jinac jsem zkusil tu zarovku a byly to opravdu ty kondiky ve zdroji dik za radu

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#12 Příspěvek od denis15 »

A otom to je-když tam dáš tu žárovku, zjistíš ihned, jestli jede zdroj nebo ne a usnadníš si tak opravu, protože většinou u těchto strojů jsou to kondy ve zdroji.
Preventivně měnit všechny kondy ve zdroji a řádku se taky vyplatí, protože jsou vyschlé už po 2 letech a pak je to řetězec závad, na které se blbě přichází.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#13 Příspěvek od miroja »

denis15 píše:A otom to je-když tam dáš tu žárovku, zjistíš ihned, jestli jede zdroj nebo ne a usnadníš si tak opravu, protože většinou u těchto strojů jsou to kondy ve zdroji.
Preventivně měnit všechny kondy ve zdroji a řádku se taky vyplatí, protože jsou vyschlé už po 2 letech a pak je to řetězec závad, na které se blbě přichází.
Mozno to vedel,aj mi veril ked som mu to uz na zaciatku radil, ale mal dost casu,tak sa chcel este cosi o telkacoch a impulznych zdrojoch pri tejto prilezitosti priucit. :lol:

62.24.83.38

#14 Příspěvek od 62.24.83.38 »

denis15 píše:Navíc jen blázen a èlovìk naprosto neznalý pulsních zdrojù jej zapne bez zátìže-buï rád, že jsi nic neodfláknul svým postupem. Jak bys chtìl pøípadnì nastavit toto výstupní napìtí pøípadnì ho mìøit-bez zátìže??
Nevidím dùvod proè to bez zátìže nezapnout a bláznem se být necítím . Ivan

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#15 Příspěvek od miroja »

62.24.83.38 píše:
denis15 píše: Nevidím důvod proč to bez zátěže nezapnout a bláznem se být necítím . Ivan
Su rozne zapojenia zdrojov no a niektore sa tazko vyrovnavaju s chodom naprazdno. Ak si pamatnik, urcite si spomenies napriklad na zdroj z TV RUBIN 381 a napis na kryte zdroja "Nevklucat bez nagruzky" (pre juniorov neznalych tohto slovanskeho jazyka prelozim: nazapinat bez zataze). Skus si takyto zdroj zapnut bez zataze a potom Ti bude mozno jasnejsie preco si sa docital, ze
Navíc jen blázen a člověk naprosto neznalý pulsních zdrojů jej zapne bez zátěže
HOWGH :!:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“