Optimální provoz notebooku HP nx6110

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Optimální provoz notebooku HP nx6110

#1 Příspěvek od jave »

Dobrý den. Mám zcela nový notebook HP nx6110, který používám každý den po delší dobu. Zajímá mě váš názor na jeho optimální provoz z hlediska životnosti baterie, tzn. zda je lepší mít notebook připojený na síťový zdroj i když je baterie plně nabitá, nebo v tomto případě notebook od síťového zdroje odojit a nechat baterii vybíjet, nebo zda by nebylo výhodnější, v případě dosažitelnosti el. sítě, nabitou baterii vyjmout a notebook provozovat pouze se síťovým napájením. Děkuji všem za poskytnuté názory a zkušenosti.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Toto neřeš. Ten notebook tu baterii stejne nenabíjí pořád. Jde to vidět i na ikoně ve windows. Když je baterie nabitá je tam jen znak sítě bez baterie. Vytahováním si akorát dobiješ úchyty a vybíjení ti ubírá životnost. Jednak ty proudy jsou tam značné
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Mourek »

Podle mých zkušeností baterie se sice nenabíjí dle informací z Windows, ale když je plně nabitá baterie připojená k síti je docela rychle po ní. Zřejmě je tam nějaký udržovací proud, který baterii zničí. Většina výrobců označuje baterii za spotřebák a záruka je 6 měsíců. Naopak ležící baterie může vydržet dýl, ale... Vůbec kvalita akumulátorů je v současné době dost mizerná, takže bych raději baterku vytahoval . Např uživatel který pracoval pouze na síť měl baterii po necelém roce prakticky nepoužitelnou. A nezáleželo na typu NT.

Uživatelský avatar
luke001
Příspěvky: 56
Registrován: 13 říj 2004, 02:00

#4 Příspěvek od luke001 »

Když mi po jeden a půl roce odešla baterie v nx5000 tak mi v servisu řekli,že vydrží cca 300 nabíjecích cyklů.Nedalo mi to a rozebral jsem jí.Články byly v pořádku - odešla elektronika.Podle servisu je lepší vybíjet,nabíjet.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“