Tiskárna Brother540CN a nové náplně.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Tiskárna Brother540CN a nové náplně.

#1 Příspěvek od vombat »

Dobrý den! Dostala se mi do ruky tato tiskárna, která má vypsané všechny náplně (typ LC1000). Tato tiskárna byla neznámou dobu odstavena. Vlastní tiskové cartrige nemají tiskovou hlavu, ta je napevno v tiskárně. Jak zjistím, zda tiskárna po zakoupení nových náplní bude tisknout, resp. zda hlava není znehodnocena zaschlým inkoustem? Obdobný princip je i u Canon Pixma MP540. Vyplatí se případná výměna hlavy? Děkuji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Jedine kupit a vyskusat. Ked to nepojde, tak skusit automaticke cistenie hlavy. Ked ani to nepomoze, tak sa pokusit to vycistit rucne.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Tiskárna Brother540CN a nové náplně.

#3 Příspěvek od Miradim »

Podobný případ jsem řešíl u tiskárny Canon PIXMA iP 4200.Nepomohlo ani automatické čištění.Vyndal jsem teda celou tiskovou hlavu a nemočil jí do destilovane vody přez noc.Druhý den jsem vzal injekční stříkačku naplnil destilovanou vodou ohřátou na 80 °C a propachoval tak dlouho dokud proplachovaná destilka nebyla čista.Pak jsem opatrně,abych hlavu nepřehřál vysušil fénem.Dal jsem hlavu do tiskárny nasadil nádržky a zkusil.Ze začatku byly v tisku pruhy a tal jsem dal automatické čištění.To čištění jsem opakoval třikrat a tiskárna začla tisknout normálně.Nevím zda se ti to taky podaří,ale co zkusit to můžeš.Mě pak tiskárna sloužila bez problému ještě dva roky. Jinak existuje i speciální přípravek na čištění tiskové hlavy.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od vombat »

Děkuju, vyzkouším to.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Podobnym sposobom som vycistil nejaku maly prenosny Canon. Injekcna striekacka (bez ihly) je dobra na pretlacenie vody cez trysky. Spodok hlavy umyvat tecucou vodou. Je z toho vela bordelu, cele umyvadlo bude farebne :D

Skusal som to aj na EPSONe, ale nepodarilo sa :( Cierna zacala tlacit normalne, ale potom prestala, farebna robila stale pruhy. Este tu mam jeden novsi EPSON, ale tam som to zatial neskusal.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od vombat »

Možná by bylo dobré tam nasadit plné náplně, zkusit něco vytisknout, při troše štěstí to pojede. Jinak bych to nechal aby nový inkoust "rozpustil" ten zaschlý a pak použil postup s vodou popsaný výše. Je to nová tiskárna, vypsala jen jedny náplně. Každopádně dík za rady.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Jasne, najprv treba vyskusat neinvazivne metody.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“