Útlum koaxu?!?!

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

Útlum koaxu?!?!

#1 Příspěvek od jave »

Dnes jsem se setkal s necim co jsem zatim nikdy nemusel resit. RadkuB a ostatni satelitari poradte prosim. Kamarad se o vikendu prestehoval do jineho baraku. Na garazi ma 90 offsetku s Quadem na 23,5 Astru. V obyvaku s cca 18m svodem vse 100% OK. V loznici s cca 35m svodem obcas kosticky a zatuhnuti zvuku. Prijimace i vyvody na konvertoru zkusebne prehozeny a stale stejne. Je mozny utlum koaxem nebo ne?? Diky
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#2 Příspěvek od fero7 »

35m na menej kvalitnom kabli sa uz utlm prejavi.
Staci pouzit koax pre SAT slusnej kvality.
Ale castokrat staci este raz a odborne urobit koncovky F na kabli.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#3 Příspěvek od jave »

Diky. Odpoledne k nemu zajedu a proverim Fka. Delal si to sam.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#4 Příspěvek od fero7 »

Mam nieklko takychto skusenosti.
Slaby signal, ale ide.
Konektory urobene na prvy pohlad bez viditelnych hrubych chyb.
Odstrihnem kabel, urobim F znova a signal lepsi o 30%

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#5 Příspěvek od jave »

Urcite to vyzkousim. Moc diky
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#6 Příspěvek od procesor »

Presne, trojdňová skúsenosť. Pozriem, odkrútim F-ko. Zdanlivo OK, trochú oxidov, inak nič. Pomohlo odrezať pár cm.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#7 Příspěvek od galjo »

Kvalitný kabel a nie najlacnejšia šnura na prádlo je rozdiel.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#8 Příspěvek od jave »

galjo píše:Kvalitný kabel a nie najlacnejšia šnura na prádlo je rozdiel.
Kabel ma kvalitni!!!
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#9 Příspěvek od RadekB »

Nekolik rad z praxe :
- zadne navlecky na Fka a podobne kraviny. Pokud Fko sedi presne na kabelu a kabel je kvalitni, neni tahle cipovina potreba. Kabel pod tim akorat vyhniva a k nicemu to neni. Delam i pojitka v pasmech 10GHz a tam se propojeni dela podobne a take jsem nikdy zadne krytky a navlecky nepouzil a ze by nejelo nejake radio nebo nesel net nevim o tom.
- popisovany problem delaji i zemni smycky, casty pripad. Staci na zkousku napajet prijimac ze stejne faze (pres prodluzovak) a nebo otocit vidlici v zasuvce.

Jinak tady je zrovna videt, jak je vhodny merak. Pripojim, zmerim a vidim. Koax muze byt napr. nekde nevhodne ohnuty apod.

Uživatelský avatar
lufi
Příspěvky: 88
Registrován: 28 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Trnavský kraj

Re: Útlum koaxu?!?!

#10 Příspěvek od lufi »

jave píše:Dnes jsem se setkal s necim co jsem zatim nikdy nemusel resit. RadkuB a ostatni satelitari poradte prosim. Kamarad se o vikendu prestehoval do jineho baraku. Na garazi ma 90 offsetku s Quadem na 23,5 Astru. V obyvaku s cca 18m svodem vse 100% OK. V loznici s cca 35m svodem obcas kosticky a zatuhnuti zvuku. Prijimace i vyvody na konvertoru zkusebne prehozeny a stale stejne. Je mozny utlum koaxem nebo ne?? Diky
Na zistenie pricin utlmu kabelu pouzivam maly meraci trik,,,na konci kabelu dam terminatora (je to BNC konektor s 50 ohm. odporom pouzival sa na instalaciu koax ethernetu) na druhom konci zmeram odpor robim to este pred instalaciou t.j. 100m klbko, da sa tak zistit kvalita kabelu... Robim to od cias ked sa mi dostal do ruk Sat kabel made in china, ktory mi narobil velke problemi u tych sa totiz casto stava ze sa na viacerych miestach prerusi ten hlinikovy obal a to malo opletenia co je na nom je len otazkou manipulacie s kablom Z meraj si jeden aj druhy zvod a uvidis rozdiel. Ak je to OK,,,, tak potom je to v PEN smycke...

Uživatelský avatar
Octagon
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2009, 01:00

Utlm koaxu

#11 Příspěvek od Octagon »

Koaxial ma presne definovaný útlm na rozdielnych frekvenciach. Ale pre satelit platí, že dĺžka do 100 nie je problematická a to zázrakom ani na kábloch Made in China. Takže tam máš závadu. Na posúdenie si dal málo info. Ešte pre nick lufi: týmto spôsobom zmeráš iba Ohmickú kontrolu. Tá je takmer na nič.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

Re: Utlm koaxu

#12 Příspěvek od Carel »

Octagon píše:Koaxial ma presne definovaný útlm na rozdielnych frekvenciach. Ale pre satelit platí, že dĺžka do 100 nie je problematická a to zázrakom ani na kábloch Made in China. Takže tam máš závadu. Na posúdenie si dal málo info. Ešte pre nick lufi: týmto spôsobom zmeráš iba Ohmickú kontrolu. Tá je takmer na nič.
lufi má pravdu.Ohmicky se dá zjistit,jak píše porušení,jak"živého"vodiče,tak opletení.O"šmejdech"koaxialech,již zde byla diskuze.

Uživatelský avatar
Octagon
Příspěvky: 9
Registrován: 07 pro 2009, 01:00

utlm koaxu

#13 Příspěvek od Octagon »

Ohmická kontrola koaxu je iba na zakladnu kontrolu. Absolutne nič nevypovedá o funkčnosti kábla. Samozrejme prerušený kábel je nefunkčný, ale ohmicky premeraný, ako "dobrý" v skutočnosti na 800 Mhz môže byť nevyhovujúci. Iba toľko som chcel.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “