Panasonic nv-hv51

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sedenka
Příspěvky: 53
Registrován: 30 zář 2006, 02:00
Bydliště: Ostravsko

Panasonic nv-hv51

#1 Příspěvek od sedenka »

Zdravím vás všechny , dostal jsem do ruky toto video po vyčištění hlavy majitelem . Bohužel byla jedna hlavička zlomená a rozhodl se koupit novou hlavu. Po výměně se ale nemůžu zbavit plamínků . Neodstraním je ani posouváním páskové dráhy a AC hlavy. Nahrávka dělá totéž , ale jiném videu je obraz OK .
Existuje u těhle nových videí nějaké servisní menu?
Díky za nápovědy .

Uživatelský avatar
freediver
Příspěvky: 101
Registrován: 01 říj 2008, 02:00

#2 Příspěvek od freediver »

Ak sa to da, odfot co to robi,potom budeme mudrejsi. V servisnom menu sa taketo veci nenastavuju...

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od PavelN »

Podle mého máš špatně nastavenou polohu drum motoru. Když jsi měnil hlavu musel jsi sundat motor a potom kroužek který se povoluje imbusem na kterém je motor uchycen . Zkus tento kroužek utáhnout pouze tak aby držel pevně ale bylo možno s motorem pootočit. Vlož kazetu a sleduj zda-li při pootáčení nastává změna a dej vědět.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Já si to nemyslím, podle mě má v -píp- hlavu. Protože pokud by neseděla vertikálně, dá se donastavit výškou rolen, kdyby hlavu špatně pootočil vůči motoru, potažmo snímači pro přepínání hlav, bude mít dole nebo nahoře obrazu "překlad" a obraz bude jinak dobrý. Ale- nutno vidět, pošli nějakou fotku skenu obrazu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od PavelN »

Mě to taky nejde do hlavy ale nic jinýho mě zatím nenapadá protože výměna téhle hlavy je brnkačka a musí se zvládnout i poslepu ale hlavu dával novou. Zkusil bych ješte znovu sundat hlavu a zjistit zdali je dobře usazená (zda-li nedosedla na nějakou nečistotu ) ale to foto by se hodilo.

Uživatelský avatar
sedenka
Příspěvky: 53
Registrován: 30 zář 2006, 02:00
Bydliště: Ostravsko

Panasonic nv-hv51

#6 Příspěvek od sedenka »

Koupil jsem komplet motor i s hlavou . Zkoušel jsem dát původní základnu , novou hlavu a původní motor ale výsledek stejný . V obrazu šum a problíkávají plamínky . Zkoušel jsem po vaší radě nastavit i jinou polohu motoru , ale začaly se objevovat překlady - takže poloha byla zprávně . Výška rolen je taky v pořádku . Po různých nastaveních AC hlavy se mi dostal kvalitní obraz , ale zmizel zvuk . Foto pošlu . Vánoce se blíží , kolega zřejmě bude chtít něco nahrát špuntům , tak musím něco vymyslet . Každopádně děkuji za pomoc .

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od PavelN »

No tak jestli se ti podařilo docílit nastavováním ctl hlavy dobrý obraz(ale bez zvuku tak máš pouze špatně nastavení tracking. Takže ctl hlavu nastavit zpět aby seděla synchro stopa a zvuk a poté nastavit tracking který se nastavuje pootáčením celé hlavyna bloku mechaniky

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “