Zdroj Xilence SPS-XP400 úprava

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Cherokee007
Příspěvky: 57
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Zdroj Xilence SPS-XP400 úprava

#1 Příspěvek od Cherokee007 »

Dobrý den. Chtěl bych Vás požádat o radu a pomoc při úpravě zdroje v mém PC. Zdroj je označen Xilence SPS-XP400.(12) REV 2 - 400W a já bych jej chtěl upravit tak, abych mohl odpojit ventilátor a zdroj se mi bez něj neuvařil. Mám totiž tichý PC, ale ventilátor od zdroje dělá ten největší hluk. Nevím jestli to vůbec je možné, ale pokud ano myslím si, že by stačilo předimenzovat nějaké součástky, ale já nevím, které a nechtěl bych o tento zdroj přijít. Proto se obracím na Vás odborníky. Děkuji předem mockrát za pomoc. Cherokee007

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=45429

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od PavelFF »

Součástky, které by stačilo předimenzovat, jsou chladiče. Nevýhoda je v tom, že se pak nevejdou do původní krabice.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Nejde to rozumne upravit. Nevedia to spravit ani vyrobcovia - existuju pasivne chladene PC zdroje, ale su nespolahlive.

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od rudoex »

A co tak vymenit ventilator za tichy.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Andrea »

Tak si pořiď počítač co nežere 400W ale 20W. Pak nebudeš muset chladit zdroj. :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Buď vyměň zdroj za tichý, nebo zkus snížit otáčky ventilátoru ve zdroji. Jestli počítač nejede s plným příkonem ale třeba na 40% a jestli neprovozuješ počítač v Kongu v pravé poledne, musí tam být několikanásobná rezerva v průtoku chladicího vzduchu. Rozumné zdroje jednak regulujou samy, jednak používají velkoprůměrový ventilátor s velkým stoupáním lopatek, který hrne vzduch aniž by přitom kvičel jak vysavač. Takový zdroj vůbec neslyšíš i když ho ventilátor profukuje.

Cherokee007
Příspěvky: 57
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Cherokee007 »

Ja prave mam ve zdroji ventilator 120mm, ale problem je v tom, ze mi chladic od procesoru zastinil ventilator a on ted rve, tak jsem myslel zda by nestacilo koupit silnejsi vykonovy tranzistory. Omlouvam se za diakritiku, pisu z mobilniho telefonu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

v obvyklé skříni se 120mm ventilátor jen tak líně motá a na chlazení obvyklého výkonu to stačí, protože je ten ventilátor nízkoobrátkový tak ani nevzniká nějaký aerodynamický hluk jako u srágor 40mm na grafikách.
Jestli ten zdroj jede na doraz a topí, tak tranzistory jsou jen jeden zdroj tepla, kromě nich ještě diody, tlumivky, trafo, asi i deska plošných spojů, takže to teplo prostě musíš odvádět.

Cherokee007
Příspěvky: 57
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Cherokee007 »

Dobre, dekuji moc za informace. Podivam se po nejake skrini, ktera bude mit zdroj umisteny nekde jinde kvuli tomu chlazeni procesoru. Me prave Kaca rikal, ze Andrea sem nekam psala jak docilit zdroje bez ventilatoru. Chtel sem tedy zkusit jestli by to nejak neslo. Dekuji moc za rady

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Andrea »

Cherokee007 píše:Me prave Kaca rikal, ze Andrea sem nekam psala jak docilit zdroje bez ventilatoru.
8O Asi už mi selhává paměť.

Cherokee007
Příspěvky: 57
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Cherokee007 »

Je mozny, ze se pletu i ja. Mozna sem si to spatne prebral, nevim.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jirka »

Cherokee007 píše:Ja prave mam ve zdroji ventilator 120mm, ale problem je v tom, ze mi chladic od procesoru zastinil ventilator....
Jestli ti zdroj nasává horký vzduch přímo od procesoru, tak to je pak těžké. Ten horký vzduch by bylo vhodné odtáhnout přes zadní stěnu skříně rovnou ven, a vzduch proudící do zdroje za pomoci nějaké přepážky nasávat třeba z přední části skříně (prostě ne u proceroru).

Takže spíše než na úpravu zdroje by ses měl zaměřit na správnou cirkulaci vzduchu. Ale vše záleží na tom, jakou máš skříň.
*****

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#13 Příspěvek od bu2520 »

ty velké ventilátory jsou kuriozita , k ničemu . Proto že tam jen točí ohřátý vzduch , ale nemají upravený odvod vzduchu , výrobci to vědí a ti lepší na ně montují průhlednou destičku tak , že ho půlku zastíní , jen aby dosáhly proudění vzduchu a jeho výdech ven. nejlepší jsou ventilátory dva a taky je to nejtišší , pokud se nejedná o úplný pasiv.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Kaca »

Omlouvám se ! Netvrdím že jsi to psala Ty Andreo. Někdo tady někde kdysi psal že kdyby se v těchto zdrojích používaly součástky trošku více předimenzované tak by to nemuselo mít ani ventilátorek. To je vše. Došlo tedy z mé strany asií k omylu. Děkuji za pochopení a zdravím ! :)

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“