Problém s anténním rozbočovačem

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjjlll
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2009, 01:00

Problém s anténním rozbočovačem

#1 Příspěvek od jjjlll »

Dobrý den.
Mám problém s rozbočovačem 5-900Mhz. Kanál 33 (570Mhz) propustí bez problémů. Ale zato pro kanál 58 (770Mhz) je rozbočovač nepřekonatelná bariéra.
Mám to odskoušené takto: Při propojení kabelů antény a přijímače F spojkou je příjem kanálu 58 na 95 procentech. Při propojení těchto dvou kabelů přez rozbočovač je kvalita kanálu 58 na jedné červené čárce!
S kanálem 33 to v obou variantách neudělá nic, ten je pořád někde nahoře u stovky.
Rozebral jsem ho a ze zoufalství zkusil propojit pouze drátky, bez těch cívek uvnitř. Výsledek byl úplně stejnej jako s původním zapojením, kanál 33 perfektní a 58 na červené čárce.
Nemáte pro mne radu jak upravit zapojení aby z těch 770Mhz alespoň trochu prošlo?
Tady je fotka původního zapojení rozbočovače:
Obrázek

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#2 Příspěvek od RadekB »

Tak za 1/
doufam ze vsechny vystupy jsou zakonceny jmenovitou impedanci a ZADNY neni volny 1

2/ Tohle neni rozbocovac ale sracka, porid KVALITNI a pak muzeme resit co dal.

3/ Rozbocovac je frekvencne temer nezavisly, nevim jak tahle sragora. Spis vidim problem v tom, ze k33 je proste silnejsi a celkove se utlum na vedeni neprojevi tak vyrazne jako na K58

4/ Udaje v procentech a carkach jsou dobre tak akorat na ....... Kazdy rozbocovac je pasivni prvek a ma ztraty, na jednom vystupu min 3dB a na dvou min 6 dB. Spis vice. To muze byt problem, pokud mas signal na hrane. Tim, ze jsi to vsechno jen propojil jsi akorat jeste navic zpusobil totalni impedancni neprizpusobeni.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#3 Příspěvek od jopo166 »

ano na obrazku je rozbocovac rieseny feritovymi kruzkami mal som us nejake vadne osobne by som skusil iny tip hibridny tento je asi feritovy od vyrobcu www.teroz.cz ak das rozbocovac musis pocitat z istou stratou asi 6 db mozno viac tak isto utlm na 58 kanali je podstatne vedsi ako priklad 33 jak hovorim mal som tento tip a bol vadny ak by som porovnal tento rozbocovac z beznim 25 korunovym ten 25 korunovy bol lepsi ale nikomu nepovecte :D
Naposledy upravil(a) jopo166 dne 11 pro 2009, 19:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#4 Příspěvek od fero7 »

RadekB ma predbehol. Inac by som napisal to iste.
RadekB píše:2/ Tohle neni rozbocovac ale sracka, porid KVALITNI a pak muzeme resit co dal.
Ak chces bastlit, tak najde nejake schemy a urob do vnutra nieco lepsie. Alebo kup nieco lepsie, staci za cca 2-3Eura. Ale nieco normalne. Ak toto niekomu funguje normalne, tak je to iba nahoda.

Přesunuto. Killroy

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

Ja mel tuhle vec na polyskopu a je to fakt prdel.

PS Shanim polyskop, nevite nekdo o necem ? Staci neco starsiho pro obcasne sladeni nebo opravy, abych mohl kdyz nestiham delat po vecerech doma a nemusel vysedavat v dilne.

Uživatelský avatar
jjjlll
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2009, 01:00

#6 Příspěvek od jjjlll »

Děkuju za odpovědi. Seženu si tedy něco jiného, a nakonec mi bude stačit jen rozdvojka.
(Omlouvám se moderátorům za špatné umístění dotazu. Tématu o VF technice jsem si nevšiml.)

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#7 Příspěvek od BIPOLAR »

Každopádně si ale kup hybridní, i když přidáš pár kaček na víc. Rozhodně nekupuj s feritem a už vůbec ne rozbočovač s třemi rezistory 27 ohmů. :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“