kondenzacny kotol HOVAL TOPGAS 22 hlasy poruchu E 30

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

kondenzacny kotol HOVAL TOPGAS 22 hlasy poruchu E 30

#1 Příspěvek od jopo166 »

vie niekto prelozit tuto nemecku vetu??? prekladac to nevie: Korrektur des Aussenfühlerwertes -3 bis+3K nejde mi kotol a ta sprosta veta znaci nejaki poruchovy stav a ja neviem aky
Naposledy upravil(a) jopo166 dne 17 pro 2009, 15:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#2 Příspěvek od fero7 »

Prekladac by aj vedel, ale Ty nevies.
To slovo sa sklada z viacerych slov.
Tak si ho rozdel a je to.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#3 Příspěvek od jopo166 »

oprava vonkajsie cidlo hodnoty po rozdeleni mi to vyhodilo ale velmy niesom mudri stoho je to kondenzacny kotol kde majstri vymenili celu elektroniku a aj tak nejde a stale ten hlupi poruchovy stau po nemecky mozno ze je vadne neake cidlo ale ktore zavolal bi som ich naspet ktomu kotlu ale us nemam nanich nervy nevedia jeden sprosty kotol opravyt a us boli prinom 5 krat

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

To snad není chybové hlášení, nejspíš si to jen říká o kalibraci (přesněji o dorovnání chyby měření) teploměru venkovní teploty, na tu asi mistři zapomněli. A, dokud se nenastaví, bude si to o ni říkat. Nebo nová elektronika očekává jiný senzor, než tam je.
Přesně to totiž znamená "korekce hodnoty venkovního čidla".

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#5 Příspěvek od jopo166 »

notak presnejsie poviem ide o kondenzacny kotol HOVAL topgas 22 je uplne novy a odnova su znim take problemy po pregoglovani dvoch dnou som zistil ze poruchovy stau E 30 ktori nanom blika znamena -Temperaturdifferenz Vorlauf -Rücklauf zu gross prekladac mi to prelozil Ponuka-návrat teplotný rozdiel

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Znamená to "rozdíl teplot mezi sáním a zpětným odtahem je příliš velký". Jestli ovšem jde o teploty vzduchu, může jít i o výtlak topné vody proti zpátečce. To by přece mělo být v manuálu ke kotli.
Nevím, jestli ti to nějak pomůže, o tom kotli nic nevím, ale může to taky souviset s čidlem teploty vzduchu zvenčí. Automatika by měla hlídat m.j., abys nevypouštěl odtahem víc tepla, než je fyzikálně nutné. A ten rozdíl se jí pochopitelně nelíbí, ať už je skutečný nebo je třeba i dobrý, ale blbě změřený.
Anebo je celá topná soustava blbě spočítaná. Nebo odtah z kotle.
Naposledy upravil(a) Hill dne 16 pro 2009, 18:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#7 Příspěvek od Maskot »

Rozdil teplot tam a zpatky je prilis velky.Zrejme se Ti vraci prilis studena voda.(Omlouvam se topenarum za terminologii :D )

Edit:Hill to asi vyjadril lepe :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Tak jsem si manuál stáhl - a chybová hlášení v něm nejsou. Je to, že blikající číslo na displeji je kód chyby a ten máš nahlásit servisu.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#9 Příspěvek od jopo166 »

Hill píše:Tak jsem si manuál stáhl - a chybová hlášení v něm nejsou. Je to, že blikající číslo na displeji je kód chyby a ten máš nahlásit servisu.
ja mam este jeden kde chybove hlasenia su skusim ho dostat do pdf a upnut sem ak sa mi podary
Přílohy
hovak 113.rar
(210.08 KiB) Staženo 64 x
Naposledy upravil(a) jopo166 dne 16 pro 2009, 19:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
IO
Příspěvky: 60
Registrován: 29 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#10 Příspěvek od IO »

K tomu druhému hlášení o rozdílu teplot. Pravděpodobně je myšlen rozdíl teplot v potrubích topné vody (výstup a zpátečka). Pokud tento stav nastává mohlo by jít o nedostatečný průtok vody kotlem. Máš to nějak zajištěno? Prakticky všechny typy závěsných kotlů mívají nějakou hodnotu minimálního průtoku předepsánu. Obvykle stačí ponechat 1-2 topná tělesa otevřená (a bez termostatické hlavice). Pokud toto jednoduché řešení není možné, montuje se mezi výstupní potrubí přepouštěcí ventil u kterého se nastaví otevírací tlak tak, aby přepouštěl pouze když termostatické hlavice pozavírají všechny radiátory a průtok se blíží nule.

Uživatelský avatar
jopo166
Příspěvky: 1238
Registrován: 30 lis 2008, 01:00
Bydliště: Michalovce

#11 Příspěvek od jopo166 »

na vsetkich radiatoroch mam termostaticke hlavice as na jeden ktori je hned pri kotli a cez ktori sa aj vypusta voda zo sustavy na tom je obycajny uzaver prepustaci ventil o ktorom hovoris asi nemam pochybujem zeby tam niekde bol ja som ho nevidel ale tie hlavice mozem dat dole sak to neeni problem prikladam v prilohe technicke udaje kotla
Naposledy upravil(a) jopo166 dne 16 pro 2009, 19:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

Ospravedlnujem sa za OT...Ma vlastne zmysel davat termostaticke hlavice vo vlastnej vykurovacej sustave v rodinnom dome?Si myslim ze nie-termostat je v jednej miestnosti,tym ze ventil uzatvori radiator,sa spotreba kotla nemeni-na regulaciu teploty mam termostat...Alebo ma niekto iny nazor a ujasni mi to?

Uživatelský avatar
IO
Příspěvky: 60
Registrován: 29 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#13 Příspěvek od IO »

Smysl to teoreticky má. Jednak si můžeš snížit teplotu v místnostech, které nepoužíváš, jednak se využijí tepelné zisky (např. když do oken na jižní straně zasvítí Slunce nebo když se začne vařit v kuchyni, tak tam radiátor nemusí topit. Tohle pokojový termostat nedokáže poznat, pokud je v jiné místnosti. Pokud ale máš neustále všechny vnitřní dveře otevřené , tak to velký význam nemá. Většinou se uvádí úspora tepla asi 7%.

Uživatelský avatar
grope
Příspěvky: 132
Registrován: 29 srp 2007, 02:00
Bydliště: Nitra

#14 Příspěvek od grope »

Podľa mňa má. Ja ich mám a keď zakúrim aj v krbe, tak sa mi radiátor sám uzavrie. A keď niekedy o polnoci dohorí drevo v krbe a ja už spím, tak TH otvorí radiátor a ráno mám teplo...
Inak teplotu v miestnosti ovplyvňuje aj prítomnosť ľudí. Ak si dobre pamätám, tak vplyv jednej osoby sa počíta ako keby tam bol 100W výhrevné teleso. Ak mám početnejšiu návštevu, radiátor v obývačke je TH uzavretý...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#15 Příspěvek od keemo »

Premyslam o tom v suvislosti s tym ze domecek bude obyvany dvoma rodinami(jedna v prizemi a druha na poschodi),fyzicky to bude oddelene iba sadrokartonovou stenou.Vykurovacia sustava je jedna pre cely dom.Termostat pre kotol je u nas na poschodi v kuchyni. 7% uspora tepla je zaujimavy udaj v pripade bytovych domov.Ak berieme v potaz spotrebu plynu na kurenie v rodinnom dome tak to na to asi velky vplyv mat nebude...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“