LCD monitor Neovo F-417m - kabel

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maxa
Příspěvky: 23
Registrován: 24 lis 2005, 01:00

LCD monitor Neovo F-417m - kabel

#1 Příspěvek od maxa »

Dostal jsem zdarma od jednoho přítele tento monitor. Krásný dárek, má však jednu vadu. Dal mi ho bez signálního kabelu VGA. Na jednom konci kabelu má být klasický konektor VGA do PC a na druhém konci je miniaturní konektor 2 x 7 pin. Na základní desce monitoru jsou kolíky a na miniaturním konektoru kabelu jsou dutinky. Někdo ten kabel uřezal tak, že ponechal jen několik centimetrů u LCD. Z toho zbytku kabelu jsem odhalil připojení tří signálů GBR a jejich stínění, ale ostatní - a to jich tam zbývá 8 je neznámé.
Vyhledání zapojení na webu jsem věnoval tři večery a nic. Prosím jestli má někdo zkušenosti jak je tento kabel zapojený, nebo má dokonce tento kabel někde odložený navíc, tak mi prosím vás pomozte.

Myslím, že to patří spíš sem. Killroy

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od breta1 »

Kdyz vis RGB [musi mit proti kostre 75 Ohm], staci zjistit jen dalsi dva. Prived z PC do monitoru RGB a dale signal z PIN 13 [H] a PIN 14 [V] a zkousej je nekam pripojit - kdyz se ti podari zastavit kmitani svisle, trefil jsi V a obracene. Znicit nic nemuzes, jde o signaly TTL, i kdybys je kratkodobe zkratoval, nic neznicis a za chvili se trefis.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Bez HSYNC alebo VSYNC sa bude monitor tvarit, ze nema signal. Este tam budu signaly CLOCK a DATA pre DDC (+napajanie 5V). Niektore monitory maju este oddeleny jeden GND pin kvoli detekcii odpojeneho kabla.

Uživatelský avatar
maxa
Příspěvky: 23
Registrován: 24 lis 2005, 01:00

Monitor Neovo F-417

#4 Příspěvek od maxa »

Vážení přátelé, děkuji Vám za Vaši snahu mi pomoci, ale nebyl jsem úspěšný. Monitor pokud nemá připojený VGA kabel vůbec, tak po zapnutí chvilku zobrazí nápis "zkontrolujte video". Když se VGA kabel připojí alespoň na známé piny RGB a uzemní se sync GND na určitý pin, tak hlásí zprávu pár vteřin "není signál". Jinak je monitor tmavý beze stopy jakéhokoliv obrazu. Udělal jsem si přípravek abych mohl zkoušet různé kombinace signálů z VGA kabelu na vstupní konektorek LCD a zkoušel jsem mnoho možností nejdříve jen z Hor. a Vert. sync. pak jsem přidával různé možnosti čtení informací z monitoru a po mnoha hodinách práce jsem toho zanechal, protože už mě to v mém věku 73 let unavilo.
Asi to vzdám a nechám uležet, snad se někde objeví nějaká inspirace co by se s tím ještě dalo udělat. V manuálu (anglickém) je též napsáno, že ten nápis (kupodivu česky) se objeví když je vadný VGA kabel. Zkoušel jsem jestli půjde na monitoru aktivovat OSD, ale bohužel ani nemrkne. Myslím ale, že by elektronika monitoru mohla být jinak zdravá a problém by snad mohl být jen v tom scházejícím EGA kabelu, proto se s tím ještě do sběrného dvora nechystám. Zatím jsem se svým monitorem samsung syncmaster 753DFX velmi spokojený.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“