C445, výměna obrazovky

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

C445, výměna obrazovky

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím pánové. Chci si dát do inventáře tehle color. Tak jsem si do něj sehnal obrazovku. Původní byla goldstar(dosti slabá) a chtěl bych ji nahradit Philipskou. Původní je A51KPD12XX23. A ta filips A51EAL155X47/ cívky AT8035/47. Po výměně se V. rozměr nemusel seřizovat téměř vůbec. Zato H. rozměr je už horší. logo leze už za hranu to samé osd, čísla předvoleb jsou vidět asi z půlky. Jinak maluje parádně. cívka L403 téměř nereaguje(H.rozměr) Dále pak je osazeno C410-390nF ve schému je však 470nF jiná verze této tv žeby?? Zkusil jsem tedy přidat 100nF. Čísla osd jsou už alespoň s hranou obrazovky. Ale stále je to na prd. Dále se bojím přidat abych něco nezničil. Je vůbec šance to srovnat??? Nebo budu muset sehnat vychylovačky co se dávaly na obr.philips, které také byly osazovány. Děkuji za rady

Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#2 Příspěvek od yakl »

Servisy mávali k dispozícii tabuľku súčiastok, ktoré sa osadzovali k rôznym typom obrazoviek, ktoré použil výrobca. Jedná sa o tri, štyri súčiastky. Tá tabuľka bola asi súčasťou aj servisnej dokumentácie.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#3 Příspěvek od Miri »

Mám takový dojem, že nejen u C 445 co typ obrazovky, to jiný typ VN trafa.
Možná se mýlím...
Miri

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Peta-cb »

celé serv. schéma bohužel nemám. jen schéma desky. Jinak souhlasím viděl jsem v nich všechno možný nejvíc ale asi šedé vnt filips a pak už různý obrazovky nokia, goldstar, filips snad i videocolor ale i v tomto případě je to klasika šedý vnt filips.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

A proč tam nedáš původní VC?

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Peta-cb »

Napadlo mne to, ale z goldstaru kerej má navíc ještě kroužky na filipsku? to by asi nebylo zrovna to pravý ořechový. Nakonec zkusit to můžu ale bude to asi obraz hrůzy :lol:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“