sony str-D365

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

sony str-D365

#1 Příspěvek od Puma17 »

Mam tento receiver sony str-D365. Problem je ten, ze ho nemozem zapnut. Dam do siete, stlacim power, svieti kontrolka Standby. Neda sa zapnut nic. Kde by priblizne mohla byt chyba ?

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Tibo323F »

Cau, skusal si premerat zdrojci nieje nieco v skrate najme diody-mostik, dake zenerky,mozu byt aj kondenzatory ale tomu moc neverim. Dalej konc. stupen-tranzistory, diody ak tam dake su atd. A teraz to hlavne, mal by tam byt pomocny zdroj-standby, zmeraj ci ide z neho 5V na napajanie cpu, ci idu z neho napetia. Malo by tam byt v pomocnom zdroji aj rele-skus ho zmerat ci je dobre, inac ta ledka co ti svieti ked stlacis power zhasne ? Skusal si dialkovym ovladacom ze ak je zla tlac. matica ? Lebo ak nezhasne ani s DO tak pravdepodobne nieje napajany cpu alebo to uz ma za sebou comu ale neverim,skor ze nema napajanie 5V alebo 3,3V. Moze byt aj niecim blokovany ze ak je nieco specene -koncak, daka dioda. Chce to len merat a merat. Inac mam nanaj servisny manual ak pomoze.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Puma17 »

Ked stlacim Power, tak zhasne standby. DO od toho nemam. Skusim este pomerat aj ten pomocny zdroj. Ten servisny manual by sa zisiel. Posli mi ho na mail, ktory ti poslem v SZ.

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Tibo323F »

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... TR-G3.html, cize ked zhasne ledka, skus zmerat ci ide do hlavneho trafa 230V a ci ide z neho daco, moze byt aj tepelna poistka v trafe v haji mal som taky pripad, ak nejde do neho 230V bude vadne rele v pom. zdroji alebo daka poistka, rele cvakne ked stlacis power? hlavne pomeraj druhu stranu teda kon. stupen diody,trandy. tipujem ale na ten pomocny zdroj ze chyba bude tam alebo trafo

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Puma17 »

Takto, co som pozeral, tak to rele sa vobec nezopne, ale dal som na to ext. napatie a zoplo sa, no veza nenabehla. Ked zhasne ledka, tak je vypnuta veza, tak by som nemal namerat ziadne napatie na trafe, lebo power je pred trafom a ked zhasne standby ledka, tak nemoze byt napatie na trafe.

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Tibo323F »

to je veza alebo zosik ? ta ledka je standby ledka, co znamena pohotovostny rezim a ma svietit ked je zosik vypnuty, rele je tiez vypnute a na trafe nieje napetie, ked sa stlaci power cvakne rele-zopne sa, ledka zhasne a na trafe bude-na primari 230V-takto to ma fachat. V tvojom pripade ked ti nezopne rele moze byt zly nejaky tranzistor, stopuj kam to ide z relatka-kontakty cievky, a ked si to rele zopol pomocnymzdrojom bolo na trafe 230V a aj za nim ? a to rele si aspon odletoval teda kontakty cievky kam si pripojil pomocny zdroj ? lebo ak nie tak si mozno nieco odpalil, a to rele nezopinaj nasilu on sa mozno pre nieco blokuje ak ma speceny koncak alebo neco, na procesore je 5V ?

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Puma17 »

Je to toto
Obrázek

Ked stlacim power tlacidlo, tak sa standby ledka rozsvieti, ked vypnem tlacidlo, tak zhasne ledka. To co si popisal odporuje tomu co sa deje. A kde presne najdem ten procesor ? Hladal som, no nevidel som tam nic take. Na DPS je cesticka a tam +5V, zmeral som to proti GND a je tam cca 5,5V.

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Tibo323F »

Ked svieti standby tak zosik je vypnuty, ked nesvieti je zapnuty. Procesor bude na prednom panely tam kde je display teda z druhej strany kde su spoje. Skus odpojit trafo, na primar daj daku snuru a strc do zasuvky, zmeraj ci je nieco na sekundary-odpoj ale aj sekundar z dps. Poistky si pozeral?Budu tam tie sklenene ale aj odporove, vyzera ako odpor alebo smd poistky.Tie su oznacene ako nula-0. Studene spoje si pozeral? Meral si ci nieje neco specene ? Vyznas sa trochu do elektro lebo ak nie tak to bude tazko. Skus mi poslat foto zdnuky toho zosika ale dako deailne a setko, najme zdroj a pomocny zdroj.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#9 Příspěvek od Puma17 »

Nafotim, posli mi cez Sz mail.

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Tibo323F »

no takto pozrel som tie foto, na tej pomocnej doske teda standby kde je to male trafko nieje ta jedna poistka z tych sklenenych spalena? volaka sa mi zda cierna. zmeraj tu zenerku je tam nad nou napisane S-BY. vyletuj rele von, daj nan zdroj tolko V kolko je na nom napisane a zmeraj ci spina-ci su dobre kontakty, odpor ti musi ukazat 000, teda merak musi piskat, ak je ok zaletuj ho nazad. dalej, odpoj z tej dosky primar trafa toho velkeho, napoj nan dako snuru 230V, odpoj sekundar, vopchaj to do zastrcky a meraj na sekundary ci mas dake napetie, merak musis mat na AC rozsahu, ak tam napetie bude zapoj to nazad, ak nie, je pravdepodobne specena tepel. poistka v trafe.ako tak pozeram na sek. strane trafa je doska s poistkami priamo na trafe su tie poistky ok???. :D:D:D sak v tom zosiku nic nieje :D by som to opravil za 10min, mno pokial nieje speceny cpu. zmeraj tie 4 trandy na chladici a aj mostikv usmernovaci ci neni speceny. zmeraj aj ten tranzistor co je v strede na chladici sa mi zda okolo neho volake opecene. vodiaci pasik ten biely co ide na predny panel je ok ? skontroluj aj ten plosacik kde je vypinac sietovy. ale ta poistka je cierna ako kapec stavim sa ze je ponej :D rozober aj predny panel mal by tam byt niekde procesor-skontroluj to tam poriadne, mal by tam byt niekde aj krystal, nahrej ho jemne pajkou-dakedy to pomoze. samozrejme skontroluj poriadne setky spoje ci nieje niekde studenak, ale poriadne !!!!!!!!!!!!!!! moze byt ich viac, neverim tomu ze sa ti to nepodari opravit, chce to len chut a pokojne nervy. Na povzbudenie, ja som jeden zosik bol to tiez sonak ale 5+1 receiver ovela zlozitejsi ako tvoj ty tam dokopy nic nemas :D, opravoval 2dni od rana do vecera a anisom sa od neho nepohol, jedol som pri nom ranajky obed vecera :D, ale spravil som ho, uz som si myslel ze je speceny procak, tam nieje jeden ale tri :D, robilo to take sprostosti ze sa nezapol alebo zapol a cvakali len rele, vypisalovalo protection a same hovediny uz som myslel ze je aj koncak v prdeli a boli to male smd trandiky zospodu, no ale najebal som sa stym no boha, a ted facha setko, zvuk ma dost dobry a najme aj basy. tot asi vse. meraj a skusaj.

Uživatelský avatar
ccode
Příspěvky: 185
Registrován: 09 kvě 2007, 02:00
Bydliště: nedaleko od Prahy

#11 Příspěvek od ccode »

Toto radio mám doma . Když ho pomocí dálkového ovladače přivedu
do stb a pak vypnu spínačem POWER , tak při opětovném zapnutí POWER se uvedede opět do stavu stb. T.j. možná je problém jenom v tom , že po zapnutí tlačítkem POWER musíš reciver zapnout dálkovým ovladačem.
Sice jak jsem v rychlosti přečetl ho nemáš , ale fungovalo mi s ním několik univerzálních ovladačů (i těch super laciných).

Pozn k předchozím příspěckům: domnívám se že spínač POWER odpíná celý reciver od 230 V , proto by se mělo dát něco naměřit v reciveru pouze při sepnutém spínači POWER a svítící led stb.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#12 Příspěvek od Puma17 »

Tak som to skusil s DO, zapol som ju ale po cca 10s napisalo PROTECT. Ked som pripojil reprak, tak bolo ticho, ale ked napisalo PROTECT, tak zacalo hucat z repraka.

Uživatelský avatar
Tibo323F
Příspěvky: 141
Registrován: 06 pro 2009, 01:00
Bydliště: Liptovsky Mikulas / Slovensko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Tibo323F »

protect? koncak v haji, ale nemusi byt, meraj trandy, nepise aj F61? ale to tusim len panasoniky pisu ked je v haji koncak alebo im chyba napetie 5V, ma to nejake kodny na vystupe alebo na vystupe,? ale urcite ma, vymen ich

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od hafca »

Tady je odkaz na kompletní dokumentaci k STR D-565. Myslím, že je to téměř totožný model a lišil snad jen výkonem od toho tvého.

Kód: Vybrat vše

http://rapidshare.com/files/328825910/STRD565.pdf
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#15 Příspěvek od Puma17 »

Vymenil som tu poistku co bola spalena, pripojil som reprak a zapol. Nehralo nic, ale ked napisalo protect, tak puklo v repraku a zadymilo sa z neho. Ked som skusil zmerat vystup z veze, tak som tam nameral 25V.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“