Repase Li-Ion baterie do notebooku

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
kulik

Repase Li-Ion baterie do notebooku

#1 Příspěvek od kulik »

Vymenil jsem Li-Ion clanky v baterii notase. Na konektoru ale neni napeti, ackoliv na clancich je .
Vysvetluju si to jako:
A) Vestavena elektronika nepusti ("digitalni elektromer") napeti na vystup
B) odpalil jsem ji tim, ze jsem k ni pripojoval jednotlive clanky v nahodnem poradi a ne zem, nejvetsi kladne a pak teprve clanky mezi.

Pls, ma s tim nekdo zkusenost?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Většinou pojde ta elektronika už za těch starých článků. Bez elektroniky to nepojede. Navíc pokud se ti to podaří rozjet tak musíš spustit kalibraci. Třeba IBM kalibruje nabíjení při flasi BIOSU.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od SEL »

Bývá tam tavná pojistka, nebo ji nahrazuje SMD odpor.

kulik

Smart Li-Ion baterie

#4 Příspěvek od kulik »

Tak jsem to lepe promeril a dosel k zaveru, ze elektronika zije. Napeti z baterii se dostane az na MOSFET, ktery je tesne pred konektorem. MOSFET je zavreny ridicim obvodem baterie. Zjistil jsem, ze je to ochrana pred prebitim nebo uplnym vybitim kazdeho z clanku, jejichz napeti (kazdeho) se musi pohybovat v mezich 3.6V az 4.2V. K uzavreni doslo pri nabijeni, kdy 3 ze 4 seriove spojenych clanku dosahly horni meze (4.3V - ackoliv podklady tvrdi 4.2V +-0.05%) a jeden mel pouze 3.8V (vadny). Dale jsem dohledal informace, podle kterych je treba iniciovat urcite hodnoty v seriove EEPROM osazene na baterii a provest inicializaci elektroniky.

Pls, nevite o nekom, kdo na to ma soft a provedl by reset (teba repasujici firma). Nalil jsem dost penez do koupe novych Li-Ion clanku a ted to visi na inicializaci elektroniky.

Jeste zkusim flashnout BIOS. Pokud to spusti inicializaci/kalibraci baterie, mozna bych mel po problemu.

Dik za namety.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#5 Příspěvek od Jindra »

To je problém inteligentných baterí, že po výmìne èlánku si elektronika pamatuji vadu ap. Snad sehnat funkèní baterku a obsah pamìti nahrát do té tvé.

Jindra

mikro

Ac-Aspire 1353LC

#6 Příspěvek od mikro »

Kdyz to tu tak ctu, mam podobny problem, jenom me umrela elektronika. Kamarad dela repase to problem neni, ovem v tehle baterce je BQ8011 a datasheet nesezenu, psal sme i na Ti.com a dokonce me volali a rekli ze datasheet neposkytnou. Potreboval bych nekoho kdo ma tuhle baterii, a nejlepe rozlousknutou, potrebuju vypis eepromky. U te moji baterky je max.error na nule a protoze nemam mapu pameti v eepromc,e nemuzu si tuto hodnotu zmenit. soft od Ti ktery slozi pro komunikaci po SMBcku a nastavovani kapacity a napeti tohle bohuzel neumi :( dik moc. kdyztak na email machyzden@volny.cz
dekuji moc...

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

Celkem zajimavy soft je na http://www.microsys.ro/

nemitom

Baterii Acer ferarri 3000

#8 Příspěvek od nemitom »

Prosim pomozte mi jestli jste nekdo prisel na to jak baterii rozchodit mam acer ferarri 3000 a mam dve baterie jedna je "asi" mrtva nekdy se na bije a drzi jindy a se notas okamzite vypne.... a druhou ktera pamalu odchazi potrebuji poradit jak to vyresit nez mi odejde i ta druha.....

nemitom

Re: Baterii Acer ferarri 3000

#9 Příspěvek od nemitom »

nemitom píše:Prosim pomozte mi jestli jste nekdo prisel na to jak baterii rozchodit mam acer ferarri 3000 a mam dve baterie jedna je "asi" mrtva nekdy se na bije a drzi jindy a se notas okamzite vypne.... a druhou ktera pamalu odchazi potrebuji poradit jak to vyresit nez mi odejde i ta druha.....
Koukam tady je to forum apsolutne mrtvi :( ale nevadi uz jsem si poradil jak jsem tak procital fora o bateriich a jejich obnove tak kazdej rikal jak je to slozity a jak se to spatne spravuje atd... neni to pravda je to apsolutne jednoduchy :lol: uz jsem delal slozitejsi veci a tohle je macek staci tomu trochu porozumet...... takze diky vsem, ale stejne jsem si musel pomoct sam...... kdyby nekdo chtel poradit tan piste na nemitom@seznam.cz nebudu si vymejslet jak je to slozity a bude se znazit pomoct, taky si mozna reknete ze se mi povedla spravit jedna baterka a uz tu machruju co?? Musim vas sklamat ty co brblaji uz jsem jich dal do kupi osm a dve do sveho notase ktery pred tim i s novou baterii vyrdzel 1h 20m a ted pri stejne praci 3h 10m trochu jsem s nabijecim proudem a vybitou hranici napeti a jsem plne spokojenej!!!!

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#10 Příspěvek od xmarty08 »

Ahoj, mohl by se tu někdo rozepsat, jak zprovoznit starší Li-ion baterii? Mě se chová velmi divně, když ji plně nabiju a nastartuju NTB, tak mi po naběhnutí systému jede CPU skoro na plno a systém se snaží načíst stav baterie, trvá to klidně půl hodiny, než řekne, že baterie je skoro vybitá a na stav 3% odhaduje výdrž tak 1,5hodiny. Ve skutečnosti vydrží tak 45minut. Je to Acer Aspire 3000

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

Jednou jsem menil u starsiho Aceru clanky, ktere byly Ni-Mh a zadna elektronika uvnitr baterie nebyla (krome tepelne a proudove pojistky). Urcite se nachazela na desce NB a po vymene to fungovalo. Nejspis to merilo jenom napeti. Ukazatel v systemu odhadoval dobu taky primerene.

Ve svem minulem NB jsem resil Li-Ion clanky http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=12406 .

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“