VoIP retro!!

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#16 Příspěvek od jave »

Moc se omlouvam, ze reaguji az po 2 dnech, ale posledni dny byly narocne. V roce 2007 nam presne na stedry den rupla stoupacka na WC a letos na silvestra koupelnova. Uz je to v plastu a mohu reagovat.

IP i DNS ziskava automaticky.

Parametry pripojeni pres ipconfig ziskany.

Z rezimu DHCP se tedy musim prepnout na Static MODE???? a tam to vyplnim? Chapu to dobre. Nebo necham DHCP?

Na strane 17 je to co prikladam na obrazku s nazvem strana17. Vyplnim to co jsem oznacil nebo neco jineho?? Obrazek prilozen

Nastaveni SIP problem neni, to je stejne jako u 310IF

V NTB je nastaveno automaticke zjistovani IP.

Budu to resit po telefonu na 250Km. Pochopil jsem vse OK. Moc a moc diky vsem.
Přílohy
strana17.jpg
(43.17 KiB) Staženo 41 x
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#17 Příspěvek od jave »

Jeste ipconfig
Přílohy
IPCONFIG_ALL.jpg
(55.31 KiB) Staženo 46 x
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#18 Příspěvek od Petr-II »

Tak, pokud NTB ziskaval IP, tak ve founu musis take nechat ziskavat IP tzn. "DHCP mode" - ne tedy "static mode". Pokud ti foun ukazuje stale "ze probiha DHCP komunikace.", tak problem je v tom, ze foun dava AP jinou MAC, nez kterou ma povolenou a tak mu zadnou IP neprideli. Musis najit, kde se ve founu da zmenit MAC a naklonovat MAC z NTB a nebo providerovi zavolat novou MAC.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#19 Příspěvek od jave »

Petr-II píše:Tak, pokud NTB ziskaval IP, tak ve founu musis take nechat ziskavat IP tzn. "DHCP mode" - ne tedy "static mode". Pokud ti foun ukazuje stale "ze probiha DHCP komunikace.", tak problem je v tom, ze foun dava AP jinou MAC, nez kterou ma povolenou a tak mu zadnou IP neprideli. Musis najit, kde se ve founu da zmenit MAC a naklonovat MAC z NTB a nebo providerovi zavolat novou MAC.
U DHCP modu nelze zmenit MAC. Bohuzel. Neobejdu to pres staticke nastaveni??
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#20 Příspěvek od Petr-II »

NE, neobejdes.

Zkus dat mod static, zmen MAC, uloz nastaveni. Pak zmen mod na DHCP. Mozna zustane nastavena tvoje zmenena MAC. Zkusil bych se podivat zda mas novy FW pro foun. Je to dost divne, ze v jednom modu dokazes zmenit MAC a v druhem ne.
Naposledy upravil(a) Petr-II dne 03 led 2010, 17:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#21 Příspěvek od jave »

Petr-II píše:NE, neobejdes.
A pokud zastupce providera tvrdi ze nevi co a jak s MAC, tak jsem v ....!
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#22 Příspěvek od Petr-II »

Doplnil jsem svuj prispevek - mezitim jsi odepsal - tak at o te zmene vis.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#23 Příspěvek od jave »

Petr-II píše:Doplnil jsem svuj prispevek - mezitim jsi odepsal - tak at o te zmene vis.
Pockej!!! Ja jsem nikdy netvrdil, ze to lze. Zkousel jsem to na 3130, ale podle navodu je to stejne. Proste router me nemine?!?
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#24 Příspěvek od jave »

Petr-II píše:Doplnil jsem svuj prispevek - mezitim jsi odepsal - tak at o te zmene vis.
Moc ti dekuji za pomoc, ale bohuzel to opravdu nejde. Volal jsem ted do joyce a u DHCP modu je pevne nastavena MAC. Pry at mi ji zmeni provider. Provider rekl, ze to nelze a tak koupim nejaky router. Nedoporucil by jsi mi prosim nejaky aby umel co je treba? Dekuji
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

Koukám, že už jsi se k něčemu dopracoval. (Já neměl moc času sem koukat)
Pokud na tom founu (neznám ho) opravdu MAC adresa nejde změnit (to se fakt divím), tak skoč na providera a vysvětli mu, že dodává službu a když si někdo změní počítáč, protože starej shořel, tak si původní MAC adresu budou muset smazat nebo se služba nebude platit, když ji nedodávají. Blokace na MAC adresu je pouze jejich problém a nedodávání služby je porušení smlouvy. Jinak bys musel použit fakt už jen ten router, např. Edimax 6204 atd.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#26 Příspěvek od jave »

p32 píše:Koukám, že už jsi se k něčemu dopracoval. (Já neměl moc času sem koukat)
Pokud na tom founu (neznám ho) opravdu MAC adresa nejde změnit (to se fakt divím), tak skoč na providera a vysvětli mu, že dodává službu a když si někdo změní počítáč, protože starej shořel, tak si původní MAC adresu budou muset smazat nebo se služba nebude platit, když ji nedodávají. Blokace na MAC adresu je pouze jejich problém a nedodávání služby je porušení smlouvy. Jinak bys musel použit fakt už jen ten router, např. Edimax 6204 atd.
Tak jsem ted mel asi 20 minutovy hovor s technikem od dodavatele internetu. Pry mluvil se svym sefem a zitra prijedou namontovat jinou panelku s jinym AP a pry se to tim vyresi, tak jsem zvedavy. Diky vsem
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Ses měl zeptat jestli vám dají i novou střechu. To jsem fakt ještě nikde neslyšel, že by anténa měla svoji MAC adresu. :wink: A kdyby ji nakonec mohla i mít, tak proč by změna počítače potom měla vliv na funkci rostlináře. :(

A nedal bych jim za jejich vyřešení jejich problému ani korunu. Spíše bych vyžadoval odměnu za částečné vyučení, když to ještě nikdy nedělali.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#28 Příspěvek od jave »

Tak bylo tam toto: http://www.wifi-shop.cz/straightcore-gwa-627st

Dal tam neco jineho (bohuzel nevim co) a pry to funguje. Kez by stav vydrzel.
Radu dá ti každý dobrý přítel, ale málo který dá ti mouky pytel !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“